Skocz do zawartości
Mieszkoc

Wielkopolskie blubry czyli o wszystkim i o niczym (bez pytań technicznych!!!)

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie zestaw można kupić w dobrej cenie niż każdy element osobno i to naprawdę z dużą różnica.

 

Ja osobiście kupowałem ponad rok temu sam amplituner ale tylko dlatego że reszta mi była niepotrzebna a w zestawie był też i kosztował około 500 złotych więcej z kolumnami i odtwarzaczem Blu-ray

Co do samego wyboru to Pioneer, czy Yamaha czy inne markowe są porównywalne Denon też podobnie i chyba w tych markach bym się zatrzymał...ewentualnie Sony ale to wszystko .

Ja kupiłem Pioneera po czym na drugi dzień leciałem go wymienić bo okazało się że coś było nie tak z nim bo tracił dźwięk z TV i nie szło to zmienić , co potwierdziło się w punkcie sprzedaży(pewnie trafiłem na felerną sztukę), a poza tym miał mało wejść z tyłu HDMI bo tylko trzy i w końcu kupiłem po wymianie i małej dopłacie YAMAHE z której jestem bardzo zadowolony od ponad roku. Musisz powiedzieć sprzedawcy ogarniętemu co chcesz podłączyć i jakie potrzebujesz wejścia i gniazda bo to chyba najważniejsze, a jeśli do domowych warunków to myślę że nagłośnienie w tych ogólnie dostępnych jest wystarczające.... i oczywiście 5.1 bo oglądając fajny filmik czy koncert w jakimś np 3D robi wrażenie którego stereo na pewno nie jest w stanie dać, więc co do tego to nie mam wątpliwości.

Moja córka łapała kwiatki i dźwięk dodaje mega wrażenia w dzień filmowy hehe.

To moje osobiste spostrzeżenia jako laika, ale mam nadzieję że sie przyda w jakiś sposób.

 

Fajnie, dzięki za wypowiedź :) trochę posiedziałem na forach audiofili, i ich spostrzeżenia były podobne że sprzęcior yamahy jest nad pionkiem, ja osobiście mam ampli Kena i front soniacza i ciężko z tej półki coś wybrać, i faktycznie warto kupić komplet 5.1 nawet 7.1 i resztę zachować na potem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam, że yamaha jest zdecydowanie lepsza od piontka....

ja swego czasu nabyłem ampli yamahy, natomiast zestaw głośników oddzielnie i do tego jeszcze suba aktywnego (koda).

Wszystko ładnie gra tylko moja Pani mocno ogranicza włączanie suba. Boi się o kryształy, bo faktycznie jak "dmucha" przy scenach np. wybuchów to czuć drgania...... :D

 

za modelową scenę dla suba uznałem słynną rozchodzącą się falę po uderzeniu helikoptera w biurowiec z pierwszego Matrixa....

wcześniej dla gości miałem innego faworyta, wybuch bomby głębinowej z "U-571" ale opór materii kobiecej był zbyt silny (no i odczuwalne drgania powietrza) i musiałem zejść na niższy poziom :)

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:bry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre stereo a nie jakieś 5.1. Chyba że kinomaniak jesteś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobre stereo a nie jakieś 5.1. Chyba że kinomaniak jesteś.

 

w dobrym ampli można ustawiać różne tryby. Moja yamaha ma całkiem niezłe stereo (oprócz trybów kinowych i innych efektów oczywiście) .m.in. dlatego ją kupiłem, a nie pionieera (jakoś tak strasznie płasko dla mnie grał...)

no i oczywiście jeszcze głośniczki do tego, jeśli budżet pozwala to oddzielny zakup bo te zestawowe jednak często jakby trochę kulejące są i przynajmniej to nie o moc chodzi....... oczywiście to wszystko kwestia gdzie to i z czym ma grać....

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobre stereo a nie jakieś 5.1. Chyba że kinomaniak jesteś.

 

No właśnie mi raczej o to chodzi :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za modelową scenę dla suba uznałem słynną rozchodzącą się falę po uderzeniu helikoptera w biurowiec z pierwszego Matrixa....
moja scena modelowa to eksplozja Saurona w LOTR Drużyna pierścienia i fala uderzeniowa... pieknie pobudza wnetrzności ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:bry również i miłego weekendu początek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:bry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jestem zainteresowany tym samochodem http://otomoto.pl/volkswagen-passat-...C34755083.html czy ktoś coś wie na jego temat?

 

Rejestrację ma PGS, czyli wszystko co z tym związane to się nie kupuje. To zagłębie bitych, klepanych, przekręcanych aut. A tak poza to koleś nie wiem co sprzedaje B7, no i ta cena :hmm

A najbardziej rozbawiło mnie bezwypadek...

Edytowane przez wasiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego do was pisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rejestrację ma PGS, czyli wszystko co z tym związane to się nie kupuje. To zagłębie bitych, klepanych, przekręcanych aut. A tak poza to koleś nie wiem co sprzedaje B7, no i ta cena :hmm

A najbardziej rozbawiło mnie bezwypadek...

 

A ja głupi 16 położyłem za b5. Jeszcze bez gazu :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności