Skocz do zawartości
lukasz_683

Tanie chipowanie

Rekomendowane odpowiedzi

konczymy z tymi bzdurnymi wywodami ze soft powinien kosztowac 300 czy 600pln. Zawsze się znajdzie jakis cierp wgrywajacy za 100pln mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechanik z wymianę skrzyni bierze 300 zeta,pierdzieli się z tym pół dnia i o dziwo,jemu się jakoś opłaca,a też musi płacić zus'y,podatki rachunki itp.

 

Sagon, nie porównuj. Tunerzy to "elita"...

 

 

Wiedza kosztuje. Doswiadczenie procentuje. Sprzet trzeba kupic.

 

Niedobrze mi się robi jak te wytarte slogany czytam chłopie. Czy pracownik robiący gruby remont w Twoim domu nie musi mieć wiedzy i doświadczenia? Jeśli spartoli to sciana czy sufit może przecież polecieć, tak?. A jak poleci to co? Może zrobić krzywdę człowiekowi tak? i henio budowlaniec pójdzie do puchy tak? A jak Ty spierdzielisz silnik od dziesięcioletniego passata z przebiegiem 200tkm to co się stanie? Kto ma większą odpowiedzialność? Koszty masz? A kto ich nie ma? Jak henio kupi maszyne do tynków, busika aby to wozić i parę gratów budowlanych to już coś jak Twoja hamownia w sensie kosztów... Płacisz heniowi 800zł za dwie godziny pracy? Jeżeli nie to dlaczego? Bo sa inne ceny na rynku? Czyli potwierdza się, to co pisał kolega wyżej- lobby tunerów trzyma ceny a jak ktoś się wychyli to już robicie mu reklamę- on robi chujnie i wgrywa gotowce.

A meches? Na moim przykładzie - w ostatnie dwa lata 120tyś utopione i za bardzo nie widać. Dwa podnośniki, remont, jakieś narzędzia... Co ważne!!! - Nie ukradłem tych pieniędzy jak sugerujesz. Czy to mnie upoważnia do kasowania 400zł netto za roboczogodzinę?

 

Nie patrz na siebie przez różowe okulary. Każdy kto coś robi na własną rękę ma inwestycje, wiecznie zdobywa wiedzę, kupuje narzędzia i płaci podatki. Dodatkowo Ci powiem, że moim skromnym zdaniem każdy zawód ma swoją specyfikę i każdy zawód należy szanować. Szewc, hydraulik, budowlaniec, czy tuner... jaka różnica? Każdy się przeciez musi uczyć. Ciekawe dlaczego tylko tuner się napina i powtarza jak dewotka różaniec "wiedza kosztuje". Każdy zawód człowieku wymaga doświadczenia i wiedzy, każdy. Każda praca jest też odpowiedzialna w jakimś tam stopniu. Cieżko mi natomiast porównać pomyłkę tunera w wyniku której wysra się dziesięcioletnia turbina z pomyłką.... z pomyłką zwykłego kierowcy... autobusu wiozącego trzydzieścioro dzieciaków na kolonie. Szanuj innych chłopie, nie jesteś pępkiem świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zrozumcie jest wolny rynek i kazdy kasuje tyle ile mu sie podoba i nic wam do tego.to tak jak bym poszedl kupowac telewizor i powiedzial sprzedawcy ze zamiast 2000zl ma mnie skasowac 1000 bo widzialem taki sam telewizor w innym sklepie w tej cenie.

Jest wolny rynek i ten kto ma ochote jechac placic 800zl za program ten placi.

Kto nie chce nie jedzie i nie placi.to jest proste jak budowa cepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie zrozumcie jest wolny rynek i kazdy kasuje tyle ile mu sie podoba i nic wam

 

Kolego, czytaj, myśl a następnie komentuj. Ja NIE W KWESTII CENY. Jeśli usługa jest specyficzna i jest na nią popyt to nie mając konkurencji lub walcząc z nią można ustalać ceny jakie tylko się przyśnią. Ktoś chce sprzedac usługę, ktoś jest na nią chętny, koło się zamyka i nie ma tematu. Ja odezwałem się w kwestii głupiego gadania typu "wiedza kosztuje". Owszem, jak w każdej dziedzinie, nawet w przytoczonej gałęzi gospodarki jaką jest budowlanka. Czy tuner studiuje latami na prestiżowej amerykańskiej uczelni? NIe wydaje mnie się. Druga sprawa, od której się powoli odbija to "tuner ma koszty" - żaden inny fach ich nie ponosi. I ostatnia "sprzęt się kupuje" - kupują go tylko tunerzy- reszta kradnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, czytaj, myśl a następnie komentuj.

chodzilo mi gglownie o wypowiedz Sagona nie twoja.To on usilnie czepia sie cen.

A jezeli chodzi o koszty to kazdy je ponosi i realizuje swoj biznesplan a kazdy biznesplan jest inny.Kazdy ponosi inne koszta i podaje inne ceny za swoje uslugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kazdy ponosi inne koszta i podaje inne ceny za swoje uslugi

 

Zgoda, masz 100% racji. Tylko byłoby uczciwie i miło gdyby tuner powiedział otwarcie- robie usługę niszową, jest na nią popyt, umiem, mam warunki, kasuje tyle i tyle bo tak chce. To dla mnie męskie, uczciwe podejście. Mnie wkur... do białości na okrętke powtarzany tekst "wiedza kosztuje" co to w ogóle jest za wiedza? Czy świat się kończy na zmianie zawartości pamięci? Przecież to chore. Jeżeli jesteśmy przy zdobywaniu wiedzy to ja jestem pewiem, że żaden z tych narcyzowatych tunerów nie poświęcił nawet 1/4 czasu na zgłębianie tajników swojego zawodu jak pedagog/terapeuta zajmujący się moją autystyczną córką. Nie będą pisał ile lat studiował równolegle uzupełniając wiedzę, ile sympozjów musiał zaliczyć, prelekcji wysłuchać i przeczytać prac naukowych i mądrych książek. To nieistotne. Jak dla mnie procesy zachodzące w mózgu małego człowieka, dodatkowo zwichrowane przez autyzm są dalece bardziej skomplikowane niż obróbka zawartości epromu w starym gracie. Od niego nie usłyszałem nigdy tekstu "wiedza kosztuje". Kasuje mnie 50zł/h z VAT i wystawia FV. Nie uważasz tego za paradoks? Mądrzy ludzie, często bardzo ambitni i bezustannie się szkolący sa normalni a jakiś spec od zmiany zawartości pamięci się napina na wszystkich możliwych forach. Co za dziwni ludzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem Stern ze lecisz na stracie w swoim biznesie ale jestes najtanszy w wojewodztwie.... Urodziłeś sie i już wszystko wiedziałeś dlatego wiedza nic nie kosztuje....

Nie wiem skąd taki atak z Twojej strony tym bardziej ze działasz w branży motoryzacyjnej.

 

 

temat chyba sie wyczerpał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności