Skocz do zawartości
mortens

Mocne "trzaskanie" przy skręcie.

Rekomendowane odpowiedzi

kris juz zaczalem, ale nie skonczylem, sciemnilo sie ;-) bede kontynuowal jutro, ale bez demontazu, auto maksymalnie w gore, sciagacze, powinno sie udac. z pewnoscia nie bedzie za wygodnie, ale unikne sporo rozkrecania. czasowo pewnie wyjdzie to samo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i tak , czemu nie .Będzie trochę ciasno , ale powodzonka:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie, troche bylo ciasno i zabawy z celowaniem amora w poduche z lozyskiem i dokrecaniem tej gwintowanej tulei na gorze. teraz ciekawostka. obie strony robione tak samo, sprezyna jest umiejscowiona w w dolnej czesci i gornej dobrze. po stronie kierowcy slychac "trzeszczenie gumy" przy skrecaniu, nie zawsze,ale narazie jest. nie wiem co moglem zle zrobic. przy poluzowaniu gornej nakretki mocowania amortyzatora jest poprawa,ale pojawia sie luz przy bujaniu autem, lekko puka. po dokreceniu natomiast nie puka, a zaczyna trzeszczec. jakies sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również trzeszczy , lecz słychać to tylko przy kręceniu kierownicą na postoju (zwykle w garażu jak coś robię i kręcę kierą na podniesionym aucie). Mnie to nie przeszkadza tym bardziej że sam przy tym robiłem i jestem przekonany że złożone jest jak należy. Wydaje mi się że Ty również poskładałeś wszystko dobrze- więc nie ma się co martwić.Jednak radzę nie luzować nakrętek na górnym mocowaniu - żeby wszystko pracowało jak należy to górne mocowanie powinno być przykręcone dość mocno(mam na myśli konkretną siłę) . Ja dociągnąłem pneumatem .(w tym samym warsztacie co mi odkręcali - tym razem za free).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie chwilowo na postoju + bardzo malej predkosci przy skrecaniu. dziwne to jest, bo w sumie tak byc nie powinno raczej. nakretki dociagnalem porzadnie. zobaczymy jak bedzie dalej. a dawno temu wymieniales ? najwazniejszcze ze i pukac przestalo. mialem wymieniac jedna strone, ale zmienilem odrazu dwie, koszt dwoch poduszek z lozyskami (u mnie sa jako calosc) to 84 zl. robocizna za free. no i nowe doswiadczenie ;-)

Edytowane przez timfly
ad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(u mnie sa jako calosc) to 84 zl. robocizna za free. no i nowe doswiadczenie

Za wszystko można zapłacić kartą Master Card ......doświadczenie ----bezcenne:dobrze

 

Ja wymieniałem już jakieś kilka m-cy temu. Pojeżdzisz , zobaczysz może przestanie skrzypieć - jakby nie było to jest nowa guma .. czasem lubi skrzypieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja ogolnie mam hardcore'owa trase do pracy, wytrzesie go porzadnie kilka razy to moze przestanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wymiany łożyska i poduchy wystarczy robić tak

-odkręcić górne mocowanie amora

-odkręcić śrubę ze stabilizatora

-pod lewarować koło

-jak auto w górze to koło docisnąć do ziemi i ręką wyjąć poduche amora od strony nadkola

-opuścić auto na lewarki i łożysko ładnie nam wyjdzie pod maską przez otwór od kielicha-wykręcamy stare wkręcamy nowe łożysko

- auto znowu w górę wkładamy poduszką na łożysko

-stabilizator na miejsce

-auto na dół przykręcamy górne mocowanie i gotowe 20-30 min zabawy nawet na parkingu pod marketem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarcun- czyli , bez skręcania sprężyny? Dociskamy sprężynę ciężarem auta - czy dobrze rozumiem? Jeśli tak , to faktycznie sprytny sposób.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy czasem kolega jarcun nie pisze o wersji, gdzie poducha i lozysko sa traktowane jako osobne elementy, a nie jak to mialo miejsce u mnie - z calosci ? z opisu tak wnioskuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie czy sprezyny w b3 i b4 były takie same? tzn B3 z silnikem 1,6 i B4 z silnikiem 1,8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam takie pytanie czy sprezyny w b3 i b4 były takie same? tzn B3 z silnikem 1,6 i B4 z silnikiem 1,8?
zależy jakie mają oznaczenia i czy przód czy tył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy jakie mają oznaczenia i czy przód czy tył

 

przód, ale oznaczenie czego? Pytam bo gostek w sklepie dał mi niby takie ze do b3 maja pasowac a na opakowaniu pisze b4 1,8. Dolny czesc sprezyny jest taka sama za to górna nieco mniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przód, ale oznaczenie czego? Pytam bo gostek w sklepie dał mi niby takie ze do b3 maja pasowac a na opakowaniu pisze b4 1,8. Dolny czesc sprezyny jest taka sama za to górna nieco mniejsza
kolor pasków/kropek na sprężynach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nowej jest numer 436++ a na starej yyyy rózowy i pomaranczowy ale to watpie czy to te "oznaczenia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na nowej jest numer 436++ a na starej yyyy rózowy i pomaranczowy ale to watpie czy to te "oznaczenia"
tak to te oznaczenia
rózowy i pomaranczowy
a nr tych sprężyn to 357411105 wg Etki pasują do aut do 93r to wszystko co etka mówi o nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
starej yyyy rózowy i pomaranczowy ale to watpie czy to te "oznaczenia"

To są te oznaczenia. :) a ile tych kropek było tylko dwie? Ale i tak niewiele to da bo pewnie kupiłeś jakieś podróbki i ciężko będzie znaleźć cokolwiek na ich temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na starych sa te kropki kolorowe a na nowych tylko ten numer :( a na opakowaniu od nowych pisze: 15 00 436 passat b4 1.8 litr przód 9/93-12/96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na starych sa te kropki kolorowe a na nowych tylko ten numer :( a na opakowaniu od nowych pisze: 15 00 436 passat b4 1.8 litr przód 9/93-12/96
coś mi się wydaje ze sprzedawca co miał pod ręką to dał i to zamienniki jakieś pewnie które mogą pasować ale nie muszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś mi się wydaje ze sprzedawca co miał pod ręką to dał i to zamienniki jakieś pewnie które mogą pasować ale nie muszą

 

czyli jade w poniedziałek zjebac goscia.. a teraz tak mnie cos oswieciło to co podałem 9/93-12/96 to nie oznacza moze do jakiego przedziału produkowanych aut te sprezyny pasuja? czyli od wrzesnia 1993 do grudnia 1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności