Skocz do zawartości
Gość custome

jaka antena do alana 100+

Rekomendowane odpowiedzi

Gość custome

Witam wszystkich na forum od jakiegoś czasu jestem posiadaczem cb midland alan 100+, mieszkam w terenie górzystym a moja antenka ma 66cm i 1,5 db zysku. Niestety nie odbiera zbyt dobrze. Czy wymiana samej anteny poprawi jakośc czy raczej powinienem obejrzec się za innym radyjkiem?? Jeśli antena pomoże to jaką najlepiej założyc?? Cena jest nie istotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz gdzie sie wwiercic z antena to polecam PRESIDENT Alaska z uzyskiem 6Db fakt jest dluga ale z Alanikiem 100+ działa idealnie :ok: cena tez jest w miare rozsadna.Akurat konfiguracje taka ma zamontowana w golfie kumpel i ma sciag okolo 30 km. Ale decuzja nalezy do ciebie :cwaniak::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość custome

Ogromne dzięki za szybką odowiedz, narazie radyjka nie kupię, wiem że "wiercona" antena lepiej zbiera może jednak coś z magnesówek polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. PRESIDENT ML-145, długość 150 cm, dobry magnes 15 zm, sprężyna, ale niestety cena nie mała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

custome, jeśli chodzi ci o dobry zasięg to niestety: magnesówka odpada w przedbiegach :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo radyjko i antene ,,stalą" Sirio 120 cm z ok 5,5 db zysku. Anteny Sirio dorownuja klasa antena Presidenta a sa nieco tansze. Antena mocowana na klapie bagaznika, demontaz to ok 5 sekund. Moja ma tylko 120 cm bo wtedy idealnie miesci sie do bagaznika. O zadnym dziurawieniu autka nie bylo mowy.

Custome w ktorym miejscu masz zamontowane radyjko?? (fotka mile widziana)

 

Kozystajac z okazji chcialem zapytac czy tez tak macie ze gdy podepniecie radio pod zapalniczke to gasnie podswietlanie regulacji nawiewu i radia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to wyglada na to ze president do new alaski dorobil podstawe magnetyczna wykluczajaca wiercenie ;) ciekawy pomysł. moze sie sprawdzic :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam santiago 1200...

bardzo dobra antenka oczywiscie o przymocowaniu jej na magnes nie ma mowy, odrazu by zwialo

mam taka antenke z u pro520xl wspolpracuje swietnie ;)

jak cos kupisz to powiedz co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość custome

ponownie dzięki za szybką odowiedz. Jas Niemowa jak możesz to prześlij fotkę jak zamocowałeś antenke i z czego zrobiłeś pod nią uchwyt. Radyjko zamontowałem pod pokrętłami nawiewu, nie mam klimy i pod tymi pokrętłami mam tunel gdzie idealnie wchodzi to radyjko, musiałem tylko pogłębic tunel bo radyjko jest dosyc długie ale wygląda jakby z fabryki. Jeszcze pytanko, jak kupię antenkę to jak się ją stroi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szefo
Jeszcze pytanko, jak kupię antenkę to jak się ją stroi?

 

pozwolę sobie podać linka do tematu z cd-radio.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt kupilem razem z reszta sprzetu tam tez zaraz zestroili mi radyjko. Mysle ze za 30 zl kupisz juz jakis podstawowy. U mnie wyglada to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość custome

witam przesyłam zdjęcie jak zamontowałem u siebie alana 100+ co do antenek dalej czekam na sugestie

alan1gf3.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość custome

bardzo dobry pomysł z tym uchwytem, więc lepiej kupic magnesówkę czy założyc taki uchwyt i zwykłą antenę? Głównie chodzi mi o parametry. Która z nich będzie lepsza? Jestem "zielony" jeśli chodzi o cb, dzięki za wszelkie porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jezeli kasa nie gra roli i parametry sie licza to proponuje uchwyt jak u mnie i antene Presidenta, ktora polecal jeden z kolegow wyzej. Najlepiej tam gdzie kupisz antene popros o pozadne zestrojenie, mi zaspiewali za to 20zl.

pozdrawiam jasNiemowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno antena mocowana na stałe jest lepsza od magnesówki, lecz np. Siro ML145 jest bardzo dobrą antenką na magnesie, lub trochę tańsza i mniejsza antenka Hustler IC-1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności