Skocz do zawartości
rzulu

Bloki silnkow ahl akl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam glowice cylindrow od silnika ahl. Czy jezeli kupie caly dol od np silnka akl albo adp to nie bedzie problem z montazem ?

Z tego co sie dowiedzialem to silniki ahl i akl sa dosyc podobne natomiast w adp sa juz jakies roznice.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam glowice cylindrow od silnika ahl. Czy jezeli kupie caly dol od np silnka akl albo adp to nie bedzie problem z montazem ?

Z tego co sie dowiedzialem to silniki ahl i akl sa dosyc podobne natomiast w adp sa juz jakies roznice.

 

Witam... A więc miedzy silnikami AHL i ADP jest głownie różnica taka,że mają inny rozmiar uszczelniaczy na wale korbowodowym i walka rozrządu.Uszczelka pod głowicę jest taka sama ale są różne grubości ale to dopiero dobierzesz z zależności jak będą wystawać tłoki nad płaszczyznę kadłuba.

Silnik z kodem AKL jeździ tylko w BORACH. Są tu również inne rozmiary uszczelniaczy.

Ciężko jest ogólnie napisać co będzie pasowało a co nie.

Identyczne masz również śruby do mocowania głowicy z kadłubem w każdym z tych silników.Ogólnie uważam,że jest to możliwe do zrealizowania.

P.S. nie wiem tylko jak tu można rozwiązać układ z rozrządem(pasek i rolki)

ale w realu może coś wykombinujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. Myslalem, ze roznice beda drobniejsze. Mialem nadzieje ze dol bedzie taki sam a roznice moga byc w sterownikach. Po adp spodziewalem sie ze raczej nie bedzie pasowac malem nadzieje na arm ana i wlasnie akl :) No nic to musze szukac ahla

dzieki jeszcze raz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Witam... A więc miedzy silnikami AHL i ADP jest głownie różnica taka,

 

Łoboze:/ główna różnica jest taka ze ahl ma blok z aluminium a adp z żeliwa,ponadto oba bloki są zupełnie rożne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala sprawa sprowadza sie do tego, ze cche kupic silnik jak widac nie koniecznie ahl do ktorego bedzie pasowala moja glowica i caly osprzet. Potrzebuje tylko dol silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie wiedziałem co gorsze: napisanie nowego tematu czy odgrzanie ponad dwuletniego - nie wiem czy dobrze wybrałem :)

 

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy do Passata B5 1.6 8V AHL podejdzie silnik od Audi A3 1.6 8V AKL ?

Czy są one, identyczne, podobne czy całkiem inne? Czy można go założyć i co ewentualnie przełożyć z osprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslalem, ze roznice beda drobniejsze.
Dodatkowo AHL ma pompę wody na pasie rozrządu a ADP na pasie klinowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo AHL ma pompę wody na pasie rozrządu a ADP na pasie klinowym.

 

Pytam o różnice w silnikach AHL - AKL, a nie AHL - ADP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pytanie mam kto ma jakis godny polecenia silnik AHL do sprzedania bo moj juz jest na wykonczeniu. Wżery na bloku i pada uszczelka pod glowica. Naprawa zbedna. Prosze o odpowiedzi i ewentulane namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil73

Witam. Również poszukuje rozsądnego' silnika 1.6 ahl do passata b5. mam pękniętą tuleje na drugim cylindrze i w związku z tym poszukuje gołego słupka.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności