Skocz do zawartości
IzzyHool

problem z hamulcami, po naprawie ręcznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Passata B4 '95 2.0 2E,

 

ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na moja bolączkę wiec pisze ten temat.

 

Problem polega na tym :

nie działał ręczny po wymianie linek okazało się ze stoją cylinderki. stuknąłem młotkiem w dźwignie od ręcznego [prawego] no i od tamtej pory siła hamowania nie jest taka jak wcześniej. Po wymianie linek rozebrałem zaciski na części pierwsze uruchomiłem je i ręczny działa pierwsza klasa. Cały Układ odpowietrzyłem po przejechaniu kilku km układ się zapowietrza tzn prawa strona tylna działa jak należy no ale lewa się ciągle zapowietrza. Stan płynu się nie zmienia i nie mam już pomysłu co może mu dolegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale lewa się ciągle zapowietrza

Jesteś pewny że się zapowietrza?

Coś musiałeś źle poskładać.

Klocki są nowe ?

ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na moja bolączkę wiec pisze ten temat.

Niełatwo znaleźć trafną diagnozę ale pokrewnych tematów o hamulcach i zapowietrzaniu jest od groma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj jest tak że jeśli ci się układ zapowietrza to są wycieki po wywarciu ciśnienia w układzie a jak stwierdziłeś że masz zapowietrzony układ jeśli po tym że pedał ci rośnie pod nogą to wyreguluj linki hamulca ręcznego które łącza się z dźwigną ręcznego hamulca tak aby hamulec łapał ci między 3 a 5 zębem może pomuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się podloncze robiłem regenaracje zacisków tył ,i za każdym razem mam wyciek na wałku na kturym jest dzwignia od linki ręcznego,dodam że za każdym razem zakladałem nowe uszczelniaczs (oringi) prosze o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewny że się zapowietrza?

Coś musiałeś źle poskładać.

Klocki są nowe ?

przecież napisałem ze mi się zapowietrza. pedał opada po przejechaniu kilku km .

Wyjmowalem tylko tloczek sam wiec nie sadze abym mogl cos zle poskladac.

 

zazwyczaj jest tak że jeśli ci się układ zapowietrza to są wycieki po wywarciu ciśnienia w układzie a jak stwierdziłeś że masz zapowietrzony układ jeśli po tym że pedał ci rośnie pod nogą to wyreguluj linki hamulca ręcznego które łącza się z dźwigną ręcznego hamulca tak aby hamulec łapał ci między 3 a 5 zębem może pomuc

 

Właśnie tak gdzieś ręczny bierze miedzy 3-5 zębem.

Dodam ze ręczny naciągałem w ten sposób ,że zaciągam na 4 ząbek potem naciągam linki na maxa.

odpowietrzałem jak w książce pisze no i dalej lewa strona się zapowietrza. Po rozpoczęciu odpowietrzania przy pierwszym odkręceniu odpowietrznika idzie samo powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież napisałem ze mi się zapowietrza. pedał opada po przejechaniu kilku km .

Stawiam, że uszkodziłeś przewód elestyczny przy odkręcaniu zacisku, łapie powietrze na zakuciu. Nowy przewód może ale nie musi załatwic sprawę :P

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze odpowietrznik nie trzyma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stawiam, że uszkodziłeś przewód elestyczny przy odkręcaniu zacisku, łapie powietrze na zakuciu. Nowy przewód może ale nie musi załatwic sprawę

Pozdrawiam Andrzej

właśnie sprawdzałem sprężarką i przewód jest ok. wszystko jest po dokręcane na maxa i o to chodzi ze nic nie cieknie;/
moze odpowietrznik nie trzyma??

właśnie o to chodzi ze wyciek byłby;/

 

Tak szczerze myślałem ze to może być pompa hamulcowa abs

ponieważ pedał się dziwnie zachowuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Wymien jeszcze taz gumke tloczka,moze sie zadarla przy zakladaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co się okazało problem leżał po stronie zacisku. prawy zacisk ciekł nie wiem jak to możliwe ale wcześniej nie było nic widać. ośka przeżarta i przez nią ciekło;/ jak będę miał okazje to wymienię na zaciski z golfa IV, bo jak na razie to zrobiłem to przez na spawanie i toczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności