Skocz do zawartości
Araphaell

Numeracja sterownika hamulca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie czy ktoś wie jaka jest róźnica pomiędzy sterownikami hamulca 3C0 907 801 E od G? Na komputerze wskazuje na wersje G. Niestety mechanik stwierdził że jest uszkodzony (aso i niezależny). Tak sie składa że mam E dostępny i nie wiem czy można je wymienić. Dodatkowo mam jeszcze ster od Audi tyle ze 4F0. Wielkie dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterownik z G to zamiennik sterownika z E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie wielkie dzieki czyli rozumiem ze nie martwiac sie moge podlaczac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wielkie wielkie dzieki czyli rozumiem ze nie martwiac sie moge podlaczac

Wygląda na to że powinien działać. Ale trzeba brać pod uwagę że jest starszy modelowo i może mieć jakieś "niedoróbki" fabryczne które poprawiono w nowszym sterowniku (bo zmiana nie zależała od numeru nadwozia, po prostu ten z literką E został wycofany z produkcji) ale to takie moje "głośne" przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam nie wiem bo w nowszym o rok passku mam wlasnie E. A wtym G umarl mi czujnik przyspieszenia:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie - zauważyłem że są także dostępne moduły z oznaczeniem A i B na końcu ale z nowszą data produkcji. jest jakiś klucz do tych kodów do ich zrozumienia który z czym będzie współpracował? Bo nie wiem może zamiast tego E lepszy byłby B? Z góry dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mam pytanie - zauważyłem że są także dostępne moduły z oznaczeniem A i B na końcu ale z nowszą data produkcji. jest jakiś klucz do tych kodów do ich zrozumienia który z czym będzie współpracował? Bo nie wiem może zamiast tego E lepszy byłby B? Z góry dzięki za info
3C0 907 801
z końcówką B jest od B6 z2006-7 i jest to zmiennik tego z końcówką A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba dla mnie za trudne bo rok produkcji mojego passka to właśnie 2006 i uszkodzony mam z symbolem G z A mam tylko Gateway 3C0907530A. Czy mam z tego rozumieć że nie mógłbym założyć B czy musiałbym założyć E i wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba dla mnie za trudne bo rok produkcji mojego passka to właśnie 2006 i uszkodzony mam z symbolem G z A mam tylko Gateway 3C0907530A. Czy mam z tego rozumieć że nie mógłbym założyć B czy musiałbym założyć E i wyżej.

A B E G, tak po kolei były produkowane te sterowniki, generalnie są ze sobą zamienne, bo każdy następny jest zamiennikiem poprzedniego. Ja polecał bym wymianę na taki jak był poprzednio, no ale jeśli nie ma takiego to chyba nie pozostaje nic innego jak założyć z inną literką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety G jest dostępny głównie jako nowy, a ponieważ mam wg VCP brak komunikacji ze sterownikiem "błąd Magistrala danych elektrycznego hamulca postojowego" i "błąd Sterownik elektrycznego hamulca postojowego / ręcznego -J540-" w ASO "prawdopodobnie sterownik" u znajomego mechanika podobna diagnoza a mam dostęp do części zamiennych u znajomego zarówno audi jak VW to przed grzebaniem wole wiedzieć który jest najodpowiedniejszy. Także wielkie dzięki za informacje, z ciekawości podłącze także 4F0 907 801 Bi zobaczę co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności