Skocz do zawartości
Gość norbi89480

Co robić? Allegro oszust.

Rekomendowane odpowiedzi

zerknij czy się loguje babka na allegro - jeśli tak to wyślij jeszcze raz maila no i pamiętaj, że 14 dni ma sprzedający na wywiązanie się z transakcji - maile nie są obowiązkowe. Wysyłkę określa regulamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku nie oszust, bo jeszcze tego nie wiem, ale

 

2 marca kupiłem poprzez Kup teraz książkę. Wysyłka tylko za pobraniem, więc wybrałem kuriera. Chwilę po zakupie wysłałem do sprzedającej mejla z informacjami, czyli jaki adres do wysyłki, forma zapłaty no i że wybieram kuriera.

Jest 10 marca

Nie dostałem żadnej odpowiedzi na mejla, książki również nie dostałem.

Wysłałem mejla ponaglającego :D ale domyślam się, że sprzedajacy nie odpisze.

Od razu walić negatywa czy można jakoś inaczej to rozwiązać :?:

Pytam, bo pierwszy raz przydarzyła mi się taka sytuacja

Poczekaj jeszcze kilka dni ( do poniedziałku np) i napisz do allegro

A potem napisz dobrego negatywa :D

Ja ostatnio sprzedałem naklejki i pomyliłem sie i zamisat VW wzsaem opla i gość do mnie że jestem oszustem :D Przeprosiłem kase oddałem ale i tak chyba dostane negatywa lecz w Twoim przypadku to inna sprawa i negatyw bedzie sie należał jak nic ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na allegro mam dwa konta z jednego sprzedaję z drugiego kupuję.Jak kupię jakąś lipę albo sprzedawca będzie zwlekał z wysyłką itp,itd walę negatywa i nie martwię się tym,że z zemsty otrzymam zwrotnego neg. gorzej by było otrzymać taki komentarz na koncie,z którego sprzedaję pomimo,że są wyszczególnione komentarze kupił/sprzedał większość ludzi widząc ilość komentarzy negatywnych nie zwracają na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze też tacy ludzie się trafiają.Ja dużo kupuję na allegro i jeszcze powiem wam szczerze nie trafiłem na takich,no może jeden mały przypadek jak zakupiłem dwa przedmioty u tego sprzedawcy a dostałem jeden a musiałem zapłacić za dwa,ale parę e maili i wszystko się wyjaśniło.Kupiłem też parę rzeczy poza allegro i jak na razie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz farta M1A, ja ostatnio dałem się namówić na część do auta na zakup poza allegro i gość mi taki kit wcisnął że jak zobaczyłem to to wyszedłem z siebie i stanąłem obok. został mi tylko telefon i dręczyć gościa. przez 5 dni byłem jego zmorą, chociaż tak mogłem się mu odwdzięczyć ponieważ gość z zach-pomorskiego a ja z centrum polski. gdyby to było chociaż 200 km to bym pojechał i mu sęków nasadził!!!!

 

ostrzegam nie dajmy sie namówić na zakup poza allegro bo taniej, zaoszczędzimy 15 zyla i du..pa zbita!!!

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, a Ja kilka lat temu, jak miałem już konto na allegro, ale miałem za mało pozytywów i ugadałem się z gościem poza allegro. Kupiłem radio za 450 zł, zapłaciłem przelewem i pozostało tylko czekać na przesyłkę. Jaki Ja głupi byłem :D Sprzedawca okazał się uczciwy, wysłał radio :)

 

A co do wcześniejszego problemu,

Sprzedawca to typowy "świeżak". Dodatkowo w nicku ma 93, więc śmiem twierdzić, ze ta dziewczyna/kobieta ma lat 18 dopiero. Poleci soczysty negatyw.

Wqrwia mnie takie coś, bo książka, którą kupiłem jest pilnie potrzebna i teraz nie wiem czy kupić gdzieś indziej czy czekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, przejde odrazu do sedna sprawy :

 

Zakupiłem od allegrowicza używane części samochodowe (konkretnie deska rozdzielcza, wraz z kokpitem i tunelem środkowym). Przeprowadziłem z nim rozmowę na temat stanu tych rzeczy i zapewniał mnie że są w jak najlepszej formie. Poprosiłem o wystawienie aukcji na allegro z opisem co sprzedaje i w jakim stanie :

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1501032377

 

Niestety bez zdjęć. (auto na części jest na innej aukcji i na ich podstawie umawialiśmy się co do części)

 

Kasa poszła przelewem, towar wysłany i dziś go odebrałem. Po rozpakowaniu paczki okazuje się że towar nie nadaje się nawet do zaliczenia go jako "przyzwoity". Generalnie plastiki są połamane, ponawiercane, metalowe elementy zardzewiałe i powykrzywiane. Przeprowadziłem dokumentacje fotograficzną od czasu aż paczka doszła do mnie aż do rozpakowania. Sfotografowałem wszystkie usterki na jakie się natknołem. Teraz gdy piszę do sprzedawcy że towar jest uszkodzony od twierdzi że wysłał towar w stanie opisanym w aukcji i nie zamierza zwracać zapłaconej kwoty.

 

Kwota przedmiotu : 230zł

Zakup od : osoba fizyczna

Typ aukcji : Kup Teraz

 

Paczka doszła do mnie dnia dzisiejszego ok. godz. 14:40. Jakieś porady co z tym zrobić Panowie?

 

Z góry dziękuje za pomoc,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz problem w tym że nie było zdjęć w aukcji. A opis na zasadzie "stan idealny" może być według moich spostrzeżeń a dla Ciebie może być kmieciem i odwrotnie. Lipa, że zdjęć nie masz na aukcji to gość może mówić jak mówi, że dla niego stan "igła" a dla Ciebie to już jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś ma zero komentarzy wystawia aukcje(pod ciebie) bez zdjęcia a ty mu kasę na konto przesyłasz?!Szanse masz zerowe,gdyby to była firma a nie osoba fizyczna tak jak piszesz masz możliwość zwrotu do 10 dni,za uszkodzenia towaru może obciążyć winą firmę kurierską,gdyby jeszcze były dokładne zdjęcia na aukcji...typ wiedział co sprzedaje.Jedynie co rzuć temat w naszej grupie lubelskiej-"sprzedający" jest z Łęcznej prześlij komuś dane gościa na PW może coś wyniknie z tego.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro też obowiązuje 10 dniowy zwrot. Odsyłasz mu towar (niestety na swój koszt) a on musi ci zwrócić kasę. No i w tym tkwi haczyk, czy jak palant dostanie z powrotem towar, to czy ci przeleje pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odsyłasz mu towar (niestety na swój koszt) a on musi ci zwrócić kasę.
gdyby to była firma a nie osoba fizyczna tak jak piszesz masz możliwość zwrotu do 10 dni,

także nic z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to niby czemu nie obowiązuje zwrot, gdy kupuje się od osoby fizycznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej istotne jest to, czy towar zakupił od przedsiębiorcy, czy osoby prywatnej. W przypadku osoby prywatnej nie mają zastosowania przepisy o umowie zawartej na odległość i nie ma podstaw prawnych do zwrotu towaru. Mają natomiast przepisy KC o rękojmi, jesli towar ma wadę, albo nie jest towarem, który ARO zamówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej istotne jest to, czy towar zakupił od przedsiębiorcy, czy osoby prywatnej. W przypadku osoby prywatnej nie mają zastosowania przepisy o umowie zawartej na odległość i nie ma podstaw prawnych do zwrotu towaru. Mają natomiast przepisy KC o rękojmi, jesli towar ma wadę, albo nie jest towarem, który ARO zamówił.
ale śli kolega zgodził się na wystawienie aukcji od osoby fizycznej (z postów wyżej to raczej wynika) bez zdjęć to owszem może zwrócić towar (tak jak Danek pisze)ale wątpie w to ze sprzedawca odda mu kasę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale śli kolega zgodził się na wystawienie aukcji od osoby fizycznej (z postów wyżej to raczej wynika) bez zdjęć to owszem może zwrócić towar

Oddanie towaru u zwykłego sprzedawcy zależy tylko od jego dobrej woli- poczytaj prawo konsumenckie.Ustawowe prawo do zwrotu towaru nie dotyczy sytuacji, gdy kupujemy jakąś rzecz od innego konsumenta – wtedy możliwość oddania produktu i zwrotu pieniędzy zależy jedynie od umowy pomiędzy stronami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja znowu mam inny problem:/ Dwa tyg temu kupiłem gry na ps3 przez portal sądeczak.pl, ale osobiscie nie mogłem odebrać bo sprzedawca twierdził że pochodzi z nowego sącza, ale obecnie pracuje we wrocławiu i jak wyśle mu pieniądze to na drugi dzień rano wyśle przesyłkę (nie mógł na allegro wystawić, bo podobno nigdy z tego portalu nie korzystał i nie miał konta), zapewniał ze dla 105zł nie opłacałoby mu się robić jakiś problemów i że jest uczciwy. Zrobiłem przelew w nd i wysłałem potwierdzenie, w poniedziałek napisał ze o 13 wysłał gry.W czwartek wieczorem, gdy jeszcze przesyłkinie było, napisałem mu maila z prośbą o przesłanie potwierdzenia wysłki, ale kontakt się urwał - nic nie odp. Znalazłem to samo ogłoszenie, na jeszcze kilku darmowych portalach ogłoszeniowych (w oświęcimie, poznaniu i warszawie). Napisałem z innego adresu, czy nadal aktualne, ale nie uzyskałem odpowiedzi.

Można coś z tym zrobić, gdzieś zgłosić, czy nie opłaca się czasu marnować? Mam wszystkie maile i adres z konta bankowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja znowu mam inny problem:/ Dwa tyg temu kupiłem gry na ps3 przez portal sądeczak.pl, ale osobiscie nie mogłem odebrać bo sprzedawca twierdził że pochodzi z nowego sącza, ale obecnie pracuje we wrocławiu i jak wyśle mu pieniądze to na drugi dzień rano wyśle przesyłkę (nie mógł na allegro wystawić, bo podobno nigdy z tego portalu nie korzystał i nie miał konta), zapewniał ze dla 105zł nie opłacałoby mu się robić jakiś problemów i że jest uczciwy. Zrobiłem przelew w nd i wysłałem potwierdzenie, w poniedziałek napisał ze o 13 wysłał gry.W czwartek wieczorem, gdy jeszcze przesyłkinie było, napisałem mu maila z prośbą o przesłanie potwierdzenia wysłki, ale kontakt się urwał - nic nie odp. Znalazłem to samo ogłoszenie, na jeszcze kilku darmowych portalach ogłoszeniowych (w oświęcimie, poznaniu i warszawie). Napisałem z innego adresu, czy nadal aktualne, ale nie uzyskałem odpowiedzi.

Można coś z tym zrobić, gdzieś zgłosić, czy nie opłaca się czasu marnować? Mam wszystkie maile i adres z konta bankowego.

zgłoś na policje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że dla niego stan "igła"

zatem koleś musi mieć jakąś ostrą wadę wzroku skoro deska z takimi mocowaniami :

 

8db20bbb679a8622.jpg

 

i takim "poszyciem" :

 

37c4f06c27d978ce.jpg

 

jest oceniona przez niego jako "stan bdb"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności