Skocz do zawartości
aadam75

Czujnik zmierzchowy świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem po forum i niestety nic na ten temat nie znalazłem. Chodzi mi o to czy jest możliwość wyregulowania w jakiś sposób tego czujnika, tak żeby włączał światła mijania później (kiedy jest ciemniej).

Dodam, że ogólnie czujnik działa właściwie, ale .. jakieś ale właśnie. Wiem z doświadczenia, że włącza światła powyżej 150km/h niezależnie od nasłonecznienia. Ma ktoś pomysł lub doświadczenie w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież obecnie i tak trzeba jeździć całą dobę na światłach mijania. :taksobie No chyba, że masz lampy dzienne zamontowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mam zamontowane światła do jazdy dziennej i walałbym żeby się szybciej zapalały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, mam zamontowane światła do jazdy dziennej i walałbym żeby się szybciej zapalały.
można to wyregulować przez VAG ale co i jak to do kolegi sipowitz lub ricardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mozna. Nawet ross tech o tym pisal. Mozesz zrobic korekcje na tyle ile VCDS (ostatnia wersja) pozwala ale to nie oznacza ze w dzien kiedy wg Ciebie jest jasno czujnik nie zadziala. Kodowanie jest do kilku rodzaji szyb przednich, i z tego co tam widac mozesz dac mu jedynie więcej niz mniej. Min wartosc to ok 40% , standardowo jest to ustawione na ok 60%. Zmieniłem u siebie na 40% i chce zobaczyc co bedzie. bo tez mnie to denerwuje czasem. Czujnik bada zacmienie , czy deszcz światłem IR ale jak do końca to analizuje tego juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO powiedzieli mi, że mogą sprawdzić funkcjonowanie co najwyżej. Regulacji oczywiście nie zrobią, ponieważ nie posiadają luksomierza do pomiarów i kalibracji. Nie stwierdzili kategoryczne że nie da się.

Ale jak widzę można jednak coś z tym podziałać.

Czekam za efekt tej zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności