Skocz do zawartości
cichyzp

Niezałączający immobiliser

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, dzisiaj mega wkurzony poszedłem do samochodu z narzędziami, rozkręciłem obudowę kierownicy. Znalazłem cewkę immo ale nie mogę znaleźć gdzie idzie ten kabel od immo :/ Może ktoś mi łopatologicznie go pokazać na jakieś fotce bo zaczyna być to dla mnie irytujące.

Żeby zadziałało, bo muszę ruszać kierownicą. Zwalniam blokade i wpycham ja i wypycham. Po takich zabiegach zazwyczaj zaczyna działać.

Prosiłbym kogoś mądrego o info gdzie szukać tej końcówki bo tam taki ścisk ze nic nie mogę się doszukać.

 

dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę kabla do cewki masz od góry cewki, wsuwaną od tyłu stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przekaźniki, poruszałem nimi, popsikałem sprayem i dalej nie odpala. Auto wstawiłem do mechanika bo naprawdę nie miałem już pomysłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przekaźnikach trzeba przylutować styki / blaszki, które wychodzą na zewnątrz. Psikanie styków nic nie daje. Po prostu trzeba przekaźnik rozebrać. Ale mam inny pomysł. Na pompie wtryskowej, a dokładniej na głowicy tłoko-rozdzielacza jest zawór elektryczny STOP. Należy sprawdzić jego działanie, podając +12V na styk / śrubkę, gdzie przykręcony jest kabel. Jeśli tyka, to podać to napięcie na stałe i spróbować uruchomić silnik. Bywało tak, że kabel miał przerwę, lub padał zawór. Sprawdź jeszcze to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem jeden przewód podający paliwo i jak kręciłem silnikiem to paliwo leciało więc to chyba nie to ale pewien nie jestem. Zawsze po przekręceniu stacyjki było słychać takie charakterystyczne cyknięcie po nagrzaniu świec a teraz tego nie słychać. Może faktycznie trzeba rozebrać przekaźnik ale teraz niech się tym zajmuje mechanik. Ja takiej wiedzy i narzędzi jak on nie posiadam niech więc główkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągnąłemza cos co wygladalo na wtyczke bezpośrenio przy samym immo (kabelek który dochodzi do cewki przy stacyjce) ale zakonczyło sie to niepowodzeniem, ułamał się jakiś kawałek plastiku, było widać 2 metalowe koncówki idące do immo ale nie szlo ich wyjąć. Dobre cudo ciągnąłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie auto już naprawione. W moim przypadku przyczyną usterki była luźna pokrywa silnika która przetarła wiązkę elektryczną prowadzącą do zaworu stop. Przy założonej pokrywie było zwarcie w instalacji i dlatego auto podczas kręcenia silnikiem zachowywało się tak jakby immo odcinało zapłon. Przy okazji wymieniony został czujnik cieczy chłodzącej i świece - jedna była padnięta bo przez uszkodzony czujnik auto na ciepłym silniku dogrzewało świece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy przypadek, ale możliwy. Znam gościa, któremu pokrywa silnika w PD przetarła jakiś wąż z dolotu czy odmę. Nie pamiętam dokładnie, ale problem był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
luźna pokrywa silnika która przetarła wiązkę elektryczną prowadzącą do zaworu stop.

 

To żeśmy się nakombinowali :haha

:wstyd i tyle...Ale wszystko wskazywało na immo :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znam gościa, któremu pokrywa silnika w PD przetarła jakiś wąż z dolotu czy odmę. Nie pamiętam dokładnie, ale problem był.

 

Dokładnie miałem to samo. Delikatnie przetarta rura plastikowa ale można z tym jeździć. Generalnie mocowania tych pokryw są do duszy i pękają - szczególnie wtedy gdy poduszki pod silnikiem są zajechane na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pierścień i póki co jest super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Kolegów!

 

od początku bieżącego roku jestem szczęśliwym (póki co) posiadaczem B5 fl 2.0 8v auto bardzo wdzięczne - chociaż nudne :P

 

ostatnimi czasy pojawił sie problem z immobiliserem, aby odpalić auto musze kilkukrotnie przekęcać zapłon, nie zdarza sie to za każdym razem, może 3-4 razy w ostatnim miesiącu - paradoksalnie występuje on tylko w gorące dni, gdy auto postało sporo na słońcu.

udało mi sie nagrać filmik tych objawów:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem ale to chyba nie jest immobilizer bo passat w ogóle nie zapala a kręci cały czas i zdarza mu sięto tak średnio co 50 odpalenie auta bez względu czy zimny czy ciepły ten sam objaw jest dodam ,że na plaku uda mi się go zapalić podejrzewam czy nie występuje u mnie zawór odcinający paliwo i się zawiesił albo popsuł ale nie wiem jak to zdiagnozować. Gdzie go znaleźć w aucie a jest to passat z 2001 roku 1.9 TDi 130 km pomożcie coś bo mnie to już przerasta na kompach byłem już 3 i pokazało mi tylko że turbinę miałem zawieszoną i wykasowane zostało to ale mimo to musi auto odpalać a on jak by paliwa nie dostawał ma pompowtryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie potrzebuje pomocy pacjent to passat b5 afn 98r tydzień temu wlutowalem podstawki w sterownik i wsadzilem kości ze zmienionymi mapami wszystko było ok aż wczoraj zajechalem na stację wracam do auta a tam mruga immobiliser auto odpala i gaśnie wsadzilem oryginalne kości i to samo po odłączeniu ecu kontrolka od immo gaśnie więc kluczyk chyba zczytuje proszę o pomoc

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A oto błędy jakie są w ecu i nie można ich wykasowac IMG_20141128_194137.jpgh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miałem kiedyś problem z immo ale został on naprawiony przez mechaniki. Teraz mam inny problem. Wczoraj zauważyłem, że nie świeci mi się kontrolka od immo gdy przekręcam kluczyk. Wcześniej, również po naprawie ta kontrolka włączała się i gasła po chwili. Teraz wcale jej nie widać. Sprawdzałem też sobie błędy w vcds i tak jakby nie mógł się połączyć z immo. Pokazuje, że albo brak błędów albo problem z komunikacją. Błędów w liczniku brak. Samochód odpala normalnie. Wiecie może co może być przyczyną?

Edytowane przez El_Comendante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności