Skocz do zawartości
bolsfanwk

głośniki samochodowe do B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczął mi charczeć prawy głośnik w drzwiach pasażera, rozebrałem drzwi, i membrana pękła na odcinku ok. 6 cm... i tak myślę że może wymieniłbym dwa przednie głośniki w drzwiach kierowcy, i pasażera, na takie

 

http://allegro.pl/glosniki-py-in1601m-120w-10-oz-krakow-i1441979483.html

 

W passacie b5 98 rok, głośnik ma 15.5 cm średnicy tak ?

będą grać tak jak oryginalne? albo nawet lepiej ? :))

nie chce wkładać jakiś drogich nie wiadomo jakich... bo mi to nie potrzebne, a oryginalne mi wystarczałą...

tylko doradźcie jakie kupić :)

 

z tego co mi się wydaję to w tylnych drzwiach za pasażerem też zaczyna delikatnie coś charczeć, i poprostu do przodu kupie dwa nowe głośniki... a ten dobry głośnik oryginalny z drzwi kierowcy dam do tyłu do drzwi za kierowcą, i będzie git :)) tylko jakie głośniki kupić do przodu tanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jeśli nie chcesz bawić się we wzmacniacze to musisz skupić się na głośnikach odseparowanych aby w tym przypadku uzyskać jak najlepszy efekt. Widzę, że cenowo też nie chcesz przesadzać także myślę, że w tym przypadku można zainwestować w :

PHONOCAR TD-LINE - 139 zł

Phonocar ProTech

Helix Dark Blue 62.1

 

No i dalej im więcej mocy tym większa kasa i wzmak potrzebny. Ewentualnie jakbyś chciał to mogę poszukać moich oryginalnych głośników bo u siebie zmieniałem cały zestaw a wiem, że mam w garażu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no te pierwsze najtańsze podobają mi się i chyba je zamówie :))

także dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup signaty h16 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może bym za 30 zł kupił taki oryginalny głośnik na szrocie jaki był ?

 

nie ma czegoś tańszego ? np za 80 zł dwa głośniki nowe do przodu, same te duże, bez tweeterów, mamy XXI wiek, i nie ma innych tańszych ? :) które będą grać jak oryginalne ? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsumie ja mam ori do sprzedania mozemy sie dogadac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jakiej cenie i w jakim stanie ? :)

 

haha a te ignaty h16 to 630 zł komplet LoL

;P

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie szczypiesz z kasa to najlepiej kup na szrocie oryginaly. nie ma co wsadzac badziewia firmy krzak bo to nie gra. a jezeli chcesz kupic jakies lepsze to najlepiej 4szt- na tył i przód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no racja :)

pojadę na szrot i po 20 zł głośniki kupie, wymienie i będzie grać elegancko. bo te mi super grały, także po co kombinować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez kupilem od kolegi z forum nie dawno ori bo jeden z przodu padl :/ kupilem 3 szt i zamontowalem tez na tyl :D nie narzekam :)

ah. dodam ze zaplacilem 20 zl za sztuke stan idealny pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo 92

Cześć mozecie mi powiedziec jakie głosniki mam wstawic na przod do swojego passata b5 fl chce tylko do drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć mozecie mi powiedziec jakie głosniki mam wstawic na przod do swojego passata b5 fl chce tylko do drzw

 

Rozumiem, że chcesz zmienić z oryginalnych. Przede wszystkim powiedz jakim budżetem dysponujesz i czego oczekujesz od głośników, czy to ma być zestaw odseparowany czy nie ... itp - wiecej info kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej uzbieraj sobie troszku ciapki i skuś się na zamontowanie 16-stek w drzwiach. zagrają o niebo lepiej niż każde mniejsze. Musiałbyś jedynie wstawić takie dystanse http://allegro.pl/dystans-mdf-golf-passat-bora-fabia-i1454588372.html które umożliwią Ci zamontowanie większych głośniczków. U kumpla pod samym radyjkiem ciekawie zagrały te http://allegro.pl/u-dimension-el-comp-6-kurier-gratis-paragon-fv-i1462745173.html no i też możesz skusić się na te: http://allegro.pl/powerbass-l-60c-kurier-gratis-paragon-fv-i1466380047.html Ewentualnie możesz je podłączyć pod jakiś "małomocny" wzmaczek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni o oczywiście kolega zapomniał dopisać, że jeżeli skusisz się na coś lepszego do tego w parze ze wzmakiem to będziesz potrzebował okablowania. A jeśli chcesz uzyskać naprawdę dobry efekt dźwiękowy to dochodzi wygłuszenie drzwi. Do w/w głośników potrzebujesz już wzmaka - żadne radio z tego napięcia co masz u siebie z aku. nie wyciągnie więcej niż 18-20 W w RMS-ie. To co piszą na radiach to moc max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

signaty h16 nie kosztuja 600 zl jak ktos tam wyzej napisal tylko cos kolo 2 stow. a uwazam ze jak na ta cene sa ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 180 zł

http://allegro.pl/signat-h16-kurier-montaz-gratis-w-wa-od-ss-i1424465041.html

 

ale pod samo radio się nie nadają niestety no i mają słabą skuteczność tylko 88dB, gdzie np przy wyżej wymienionych Phonocar'ach wynosi 92 dB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też potrzebuję 4szt, ma ktoś blisko Bielska ?

 

albo inna opcja- wymiana membrany?

 

robił to ktoś już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem komplecik 4 szt, niestety przy przeprowadzce 3 membranki mi się naderwały dlatego niestety nie nadają się raczej do użytku. Został mi się tylko jeden na chodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt membrany 5-7 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności