Skocz do zawartości
Gość kornmen

tylne światło pozycyjne nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kornmen

witam, nie działa mi tylne światło pozycyjne (ta żarówka w której jest stop), jednak nie dziala tylko pozycyjne stop dziala, żarówki oczywiście wymieniałem za każdym razem to samo, co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Reszta pozycji jest ? Tzn np oswietlenie tablicy ?

 

Sprawdz czy jest napiecie na stykach zarowki , jak nie to w kostce przy lampie itd Moze to kostka a moze przewod masz gdzies walniety ... tak na net to ciezko wywrożyć ;)

Poszukaj z miernikiem w łapie to napewno cos wykombinujesz .

 

 

herflik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kornmen

no ok zobacze co sie da zrobic...thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Toomp

Zobacz czy styki oprawki od żarówki nie są zaśniedziałe, jeżeli są to je oczyść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat aby nie zakładać nowego wątku. Mam identyczny problem jak autor tematu, z tym że dotyczy on passata B5. Sprawdziłem wskazane sugestie. Mianowicie wymieniłem żarówke, sprawdziłem oprawę (chodzi o lewe światło pozycyjne tylne :) ), jednak to nie przyniosło skutku. Dotarłem do bezpiecznika (nr 23) i jest cały. Sprawdziłem wówczas miernikiem napięcie w gnieździe bezpiecznika po jego wyjęciu i wyszlo 0 :( W gnieździe prawego światła jest napięcie.

 

Pojawia się zatem pytanie co dalej można jeszcze sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trudno o konkretne rady, w zasadzie prosta sprawa, ale wiem że z przewodami w autach jest czasem problem z ich identyfikacją.. Sprawdź masę, ale jeśli pozostałe swiatła są OK, to zapewne masa też. jeśli w oprawce żarówki nie ma napięcia, to próbuj "posuwać się" z jakimś multimetrem lub próbnikiem dalej w kierunku przodu auta, na pewno po drodze są jakieś kostki połączeniowe na których może coś nie kontaktować. Spróbuj także dotrzeć do schematu elektrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z kolei od wczoraj nie ma prawej pozycji z tyłu i wstecznego i też nie wiem o co kaman:D lubie ten samochód, zawsze o mnie pamieta abym sie nigdy nie nudził tylko przy nim robił hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie z kolei od wczoraj nie ma prawej pozycji z tyłu i wstecznego i też nie wiem o co kaman lubie ten samochód, zawsze o mnie pamieta abym sie nigdy nie nudził tylko przy nim robił hehe

może w dziale b5 o tym napisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tylnych światłach B3 jest wada fabryczna.

Zasilanie postojówek jest łączone na wcisk (przejście od złącza do żarówki) i jak zaśniedzieje to przestaje przewodzić. Czyszczenie tego działa bardzo krótkoterminowo. Najlepiej zeszlifować obie blaszki i zlutować razem.

Problem znika. Nie wiem ile wytrzymuje połączenie lutowane w takim miejscu ale już ponad pół roku u mnie jeździ i bez problemu.

Jak znajdę to wstawię zdjęcie gdzie to polutować.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności