Skocz do zawartości
bartosz181

kod 283 w czym tkwi problem

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak, jak zachacze przednia opona-lewa o kraweznik lub wjade w glebsza dziure, wyskakuje mi kontrolka ABS. Kiedy sie niepali kontrolka ABS-u i podpinam vaga wyskakuje wszystko ok, zadncy bledow. Dzisiaj natomiast wyskoczyla mi kontrolka ABS-u w trakcie jazdy a wiec szybko do domu, wzialem lapka podlaczylem Vaga, sprawdzam AbS, i wyskoczyl mi taki blad:

283 czujnik liczby obrotów przedni lewy G-47

brak osprzetu/nie zwiazane ze sprzetem.

 

Nadmienie jeszcze, że jak wyłącze silnik i włacze, przejade z 3m kontrolka ABS-u ganie. W czym tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czujniku tkwi problem, sprawdz polaczenie, wtyczke, kable przy nim . Bład i jego odczyt wskaze Ci który czujnik ale co z nim na 100% jest to Ci nie powie - musisz zajrzec do tego czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozliwe jest to ze podczas hamowania, abs dziwnie mi brzeczy, tak jak by jakas sprezyna czy cos w tym stylu ciezko mi to opisac, nie jest to standardowy dziwek abs-u. Coż czujnik bede musial sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapewne nie spreżyna, tylko pompa ABSu wydaje taki dźwięk, bo czujnik raz działa - raz nie. Sprawdź czujnik i potem przewód od niego idący. Nic innego tam nie będzie, jak tylko brak kontaktu.Albo na wtyczce, albo przewód się przyciął i zwiera do masy, albo czujnik pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd ABS o nr 283 (lewy przód) miałem 2 mieiące temu. Wyjąłem wtedy czujnik i przeczyściłem - pomogło do dzisiaj - błąd powrócił. Chcę sprawdzić miernikiem czujnik ale nie wiem jak dostać się do wtyczki. Od strony nadkola wyciągnąć kabel i wtyczki/gniazdo wyjdą czy grzebać od strony kierowcy. Nie wiem dokładnie gdzie on ma tę wtyczkę/gniazdo. Proszę o pomoc bo nie chcę go urwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież z przodu wtyczkę masz przy samej piaście koła. Tylko najlepiej zdjać koło i wtedy będziesz miał łatwy dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Z jednej strony jest czujnik (ten przy samej piaście, który już wyciągałem). Z drugiej strony przewodu są wtyczki (jedna od ABS dróga od czujników klocków hamulcowych). Schowane są za nadkolem 3-5 cm za nim bo sprawdzałem jak wygląda nowy czujnik z kablami. Pytanie jak do tego się dostać. Od strony koła podważyć gumową zaślepkę przelotu przez nadkole i pociągnąć czy gdzieś z kabiny kierwcy - nie chce urwać kabla. Dzieki za zainteresowanie i odpowiedź.

Problem z wyjęciem rozwiązany. Wystaczy podważyć gumę i wyciągnąć wtyczki. Przewody sa na tyle długie, że można spokojnie rozpiąć i wymienić.

Edytowane przez Jaspin79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja przyłączam się do tematu, bo tez mam taki sam problem z tym błędem w lewym przednik kole nadmieniam, że czujnik już wymieniłem na nowy, skasowałem błąd na laptopie i lipa błąd jak był tak jest ktos może ma rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a ja przyłączam się do tematu, bo tez mam taki sam problem z tym błędem w lewym przednik kole nadmieniam, że czujnik już wymieniłem na nowy, skasowałem błąd na laptopie i lipa błąd jak był tak jest ktos może ma rozwiązanie

No to masz walnięty przewód od czujnika do sterownika. Zobacz czy nie jest przecięty gdzieś po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności