Skocz do zawartości
Hugster

Malowanie elementów wnętrza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wiele elementów wnętrza powlekana jest taką gumową warstwą która się bardzo rysuje i zdziera. Szczególnie delikatne są kratki wentylacyjne, a biorąc pod uwagę fakt, że ich demontaż nie jest łatwy i trochę pokombinować trzeba to bez rysy się nie obejdzie.

 

Mam też w planach przerabiać konsole środkową, po jej przebudowie i adaptacji pod ekran wymagane będzie na pewno malowanie. Ale czy zwykły spray to dobre wyjście? Może jakaś farba która twardnieje później w wysokiej tmp - np. jak ciasteczka do piekarnika na 10 minut :)

 

Chodzi mi o efekt jak najbardziej zbliżony do oryginały - tzn. czarny mat.

Co myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie próbowałem malowac czarnym matowym sprayem. Boczne uratowałem, ale nie były to duże zdarcia, nie ma śladu. Środkowej niestety nie udało się (musiałem całą oczyścic, ale użyłem benzyny estrakcyjnej do oczyszczenia i wdała się z plastikiem w reakcję chemiczną, no i skończyło na wymianie. Teraz też mam letkie zdarcie (bardzo małe) i zastanawiam się nad czarnym pisakiem do opisywania płyt DVD.

Edytowane przez Marcin_1998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do mojego tematu, malowałem plastiki u siebie satynowym sprayem i wyszło super. Jest delikatny mat, tak jak w oryginale. Pamiętaj, że tą całą gumę musisz dokładnie usunąć i potem najlepiej jak dasz podkład do plastiku, zmatujesz go papierem o gradacji 800 - 1000

odtłuścisz i puścisz farbę, poczekasz aż wyschnie i zakładasz do auta. Gwarantuję, że wnętrze nabiera świeżości bo nie widać już paskudnych rys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod temat. Czy miał ktoś styczność z jakąś farbą (może w sprayu, choć nie koniecznie) która nadawała by się do malowania tkanin, a konkretniej chodziło by mi o pomalowanie podsufitki w kolor czarny (i wszystkich słupków) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

aro555222 - przejrzałem cały temat. Za te wszystkie mody ogromne uznanie!

Co do samej farby to wyszło super, ale jak pomyślę ile tego skrobania - bo jak robić, to porządnie czyli panel kierowcy, 3 rączki i 3 zaślepki :)

No i muszę poszukać w PL takiej farby. Danke!

 

chudy14145 - przejrzałem temat, pomocny.

 

kebab18 - mam też w planach zmianę słupków i podsufitki na czarny welur. Coś rodem z RS6. Ja jednak myślałem o przyklejeniu nowej, a nie malowaniu. Widziałeś kiedyś efekt który chcesz uzyskać, podsufitka nie stanie się sztywna, nie będzie się to kruszyć?

 

 

---

Pozdrawiam

Hugster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem dziś u kolegi sklejki oklejone boczki alcantarą tyle że kremową, i zastanawiam się czy podsufitki alcantarą czarną nie zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widziałem dziś u kolegi sklejki oklejone boczki alcantarą tyle że kremową, i zastanawiam się czy podsufitki alcantarą czarną nie zrobić

podpinam sie do tematu mogło by to wyglądać na prawdę rasowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogło by to wyglądać na prawdę rasowo

tym bardziej że w B5 jeszcze nigdy nie widziałem czarnej podsufitki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też planuje na podsufitkę i słupki wrzucić czarny welur. Na słupkach, to jeszcze samemu można się bawić, bo to się uda. Ale podsufitka to już wyższa szkoła jazdy :)

 

Próbowałem namierzyć gdzieś we Wrocławiu jakiegoś tapicera, ale gdzie nie zadzwonię to telefon nieaktualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej byłoby kupić starą podsufitkę (koszt koło 70zł) i spróbować samemu okleić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej byłoby kupić starą podsufitkę (koszt koło 70zł) i spróbować samemu okleić.

nom dokładnie co samemu to samemu efekt końcowy zawsze bardziej cieszy:) ale ja niestety nie mam o tym zielonego pojęcia ,ciekawy jestem ile by za to chciał tapicer jestem gotów i u siebie cos takiego zmodzić jesli nie wyjdzie za to jakaś astronomiczna cena:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsufitkę mozna we dwóch spokojnie zrobić.u ojca w passacie b3 jakies 2 lata temu tak robiliśmy(kremową eko-skórą) jak zobaczyłem to w internecie i się bardzo spodobało a do tego poszły jeszcze wszystkie plastiki na bokach:)

wystarczy wyciać kawałek taki zeby pasował(ciut za duży musi być) i po trochę smarowac podsufitkę klejem i przyklejać a potem wszystko "docisnąć" takim wałkiem gumowym i dobrze jest później delikatnie podgrzac żeby klej lepiej złapał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, okleić nie problem bo to duża płaska powierzchnia - nawet gdzieś w garażu powinna stara podsufitka leżeć bo wymieniałem.

 

Gorzej z trwałością. Moją wymieniłem, bo zaczął klej puszczać i się poopuszczała w dwóch miejscach.

Sam kiedyś podklejałem welurowy boczek, zdjąłem, rozłożyłem, wyczyściłem, klejem w spary'u podkleiłem i wyglądało dobrze. Ale to jest podsufitka, tu zawsze ciągnie ku dołowi - jeden źle podklejony kawałek i klapa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Dobry klej a nie jakiś butapren za pare złoty w duzej puszce bo on nie trzyma

2.dobrze oczyścić

3.starannie rozprowadzić klej

4.dobrze docisnąć i ogrzać podsufitke zeby klej związał

5.nie ruszać do dobrego wyschnięcia

i powinno być dobrze.myśmy użyli niestety gdzie nie gdzie tego butaprenu bo brakło normalnego kleju i po jakiś półtora roku puściło;/ale reszta trzyma pięknie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Dobry klej a nie jakiś butapren za pare złoty w duzej puszce bo on nie trzyma

2.dobrze oczyścić

3.starannie rozprowadzić klej

4.dobrze docisnąć i ogrzać podsufitke zeby klej związał

5.nie ruszać do dobrego wyschnięcia

i powinno być dobrze.myśmy użyli niestety gdzie nie gdzie tego butaprenu bo brakło normalnego kleju i po jakiś półtora roku puściło;/ale reszta trzyma pięknie:)

 

1. Mam klej w postaci farby w spray. Boczek trzymała mocno, więc myślę że i z tym sobie poradzi - zwłaszcza że takie ma przeznaczenie.

2. Co masz na myśli z tym oczyszczeniem? Zrywaliście warstwę wcześniejszą? Bo ja myślałem, żeby przykleić nowy materiał na oryginalny.

3. Jak mówiłem, ma postać spray'a więc z tym nie problem.

4. Małe pomieszczenie i farelka zda egzamin, czy może zwykła suszarka do włosów, wałek i kawałek po kawałku kleić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak robiliśmy podsufitkę to zerwaliśmy ten materiał co był wcześniej bo tamten odchodził:)po tym tym wszystko dokładnie wytarliśmy i delikatnie wymyliśmy rozpuszczalnikiem żeby odtłuścić itp.Myślę ze lepiej będzie suszarką podgrzać i dobrze docisnąć materiał a później zostawić w ciepłym:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto pierwszy sie tego podejmie :)?? plan wydaje sie być ok chudy14145 pisze całkiem na rzeczy poza tym wydaje mi się ze welur sam w sobie jest lżejszy niż eko skóra więc sam klej by miał łatwiejsze zadanie w postaci trzymania materiału hmm muszę chyba na próbę kupić jakąś stara podsufitkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto pierwszy sie tego podejmie ??

Gdybym miał welur....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś ma czas i chęci to sprawa nie jest trudna:)w razie czego mogę odpowiedzieć na każde pytanie w miarę możliwości i pamięci(bo to juz 2 lata jak to robiłem)

 

wrzuciłbym zdjęcia ale niestety ojciec w niedziele pojechał autem do pracy i wróci za 2 tygodnie dopiero...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności