Skocz do zawartości
Koćko

Co jest zepsute w tej pralce.[Amica]

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy posiadam pralkę Amica 1000, ma już pare lat i same problemy z nią.

Pół roku temu wymieniłem łożysko a teraz znowu wariuje.

Proszę podpowiedzcie czy dobrze myślę

1 film

Czy to będzie amortyzator lub amortyzatory do wymiany?

Głos pojawia sie przy odwirowywaniu.

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=6tclukntkI0[/ame]

2 film

Czy to będzie pompa pralki do wymiany?

Głos jest praktycznie cały czas podczas prania.

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=n0BvTcB5_rg[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po lekturze elektrody doszedłem właśnie do tych wniosków tylko licze że mi ktoś po filmikach może potwierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Jarek niedawno miałem to samo w mojej Ardo śmierdzącej ,tam jest taki plastykowy pierdzielnik przy filtrze i on się zrypał zapewne ,

wcześniej też taki dźwięk miałem gdy w nim była moneta 5 groszowa ,sprawdzałeś filtr on znajduje się tam przy końcu drugiego filmu może jakieś pieniądze wpadły luknij tylko uważaj na wodę ;) Chyba coś 120 zł mnie skasował za ten plastykowy element gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, tez obstawialbym ta sama teze co Ty.

Ta Amica nie wyglada na jakis stary model, ale jesli sprawia same klopoty to rozwaz zakup nowej, bo ladowac jak w studnie bez dna to nie ma raczej sensu. 200 zeta miesiecznie na rok i masz now dobra pralke.

A ze stara mozesz zrobic cos takiego;) (od 50. sekundy)

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=364dzVsBs2o[/ame]

Edytowane przez Michal1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej pralce z aristona jest tez rąbanie jak cholera. diagnoza - przeprogramowac komputer bo ma problem z wywazeniem prania. amory i sprezyny sprawne

 

moja pralka ma 1,5 roku - nie wiem czy starsze tez maja mozliwosc programowania komputra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie filtr przeczyściłem, wywaliłem z niego patyczek do uszu i już chodzi ciszej niz na filmie 2, rozebrałem pralke troche, pusciłem wirowanie i kurde na amory mi to nie wyglada, sprawdzałem, nie czuć na nich bicia, pralka nie skacze, jest jakby bęben uderzał o coś, dzwonilem wczoraj rano po jakiegoś fachure z ogloszenia, o 11 mi powiedział że jedzie do klienta i zadzwoni jak wyjdzie od niego no i oczywiście cisza, no jak mnie takie coś wk%%%ia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z drugiego filmu to wygląda jakby coś wlazło w pompkę wody. Mam troszkę nowszą Amice i Tez tak hałasowała z dołu. Wydłubałem z pod tego niby filtra kawałek drutu ze stanika, który zaczepiał o łopatki pompki. Dość głęboko siedział i był niewidoczny. Trzeba wymacać :D. A ten pierwszy film to bym sprawdził czy łożysko jakiegoś luzu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie mogłem się powstrzymać jak zobaczyłem ten temat :P

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metee dobre dobre

PS pralka naprawiona, filmik pierwszy, odkręciła sie jedna śruba od betonu ktory jest przykrecony do bębna i ten beton tłukł o będen

głupota 50 zł poszło na szczęście tylko , prałka została ułaskawiona

filmik 2 - pompa, ale na razie zostaje, niech sobie buczy dopóki działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos z Was pralke Siemensa? Ja mam model wm14e4r1 (runner) i nie moge znalezsc instrukcji do niego, a swoja gdzies zapodzialem. Problem w tym, ze na glownym programie nie odwirowywuje prania - jest mokre. Dopiero po praniu musze nastawic odwirowanie, i wtedy jest OK. Nie wiem czy tak ma byc czy cos sie popsulo (pralka nie ma roku..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za instrukcja pewnie wystarczy użyć wujka gogla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pralkę SAMSUNG Eco Bubble ? Bo jest problem tego rodzaju, ze na praniu krótkim, tym 15, 20, 30 minutowym - robi mi jakieś dziwne (tak jakby tłuste) plamy. Przy normalnych programach tego nie ma. Miał ktoś taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś pralkę SAMSUNG Eco Bubble ? Bo jest problem tego rodzaju, ze na praniu krótkim, tym 15, 20, 30 minutowym - robi mi jakieś dziwne (tak jakby tłuste) plamy. Przy normalnych programach tego nie ma. Miał ktoś taki przypadek?

 

`urzyj srodka do mycia pralek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności