Skocz do zawartości
papluch

Oryginalne lampy a prolektory hella

Rekomendowane odpowiedzi

sprawa wygląda tak jak się orientujecie w zwykłych lampach z żarówką h4 jak się włącza światła długie to mijania się wyłączają i po zmianie lamp na projektory hella jest tak samo a chciał bym żeby krutkie się nie wyłączały jak włączę długie tak jak np jest w seacie toledo i ale nie jestem pewien na 100% w b4

a dlaczego bo chce wstawi w mijania zestaw hid-ksenon i jak wyłącza długie to zanim xenon się nagrzeje to chwile będę jechał bez świateł i myślę jak to zrobi czy czasem nie wystarczy tylko czegoś przerobi w manetce

robił już ktoś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innego tematu:

Możesz zerknąć na schemat z B4 (tam na długich świecą się 4 żarówki). Niektórzy twierdzą, że instalacja B4 różni się od B3 tylko przełącznikiem przy kierownicy.

 

jest jeszcze jeden sposób. zakładając przekaźniki na światła (przy lampach) można spiąć długie z krótkimi diodą prostowniczą.

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jeszcze jeden sposób. zakładając przekaźniki na światła można spiąć długie z krótkimi diodą prostowniczą.

 

hyy w sumie dobry pomysł z tą diodą

a i tak poszukam schematów instalacji i porównam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawa wygląda tak jak się orientujecie w zwykłych lampach z żarówką h4 jak się włącza światła długie to mijania się wyłączają i po zmianie lamp na projektory hella jest tak samo a chciał bym żeby krutkie się nie wyłączały jak włączę długie tak jak np jest w seacie toledo i ale nie jestem pewien na 100% w b4

a dlaczego bo chce wstawi w mijania zestaw hid-ksenon i jak wyłącza długie to zanim xenon się nagrzeje to chwile będę jechał bez świateł i myślę jak to zrobi czy czasem nie wystarczy tylko czegoś przerobi w manetce

robił już ktoś coś takiego?

 

 

Temat wałkowany wiele razy, idąc na skróty wstaw manetkę od paska b4 i po problemie, chcesz zrobić to raz a dobrze wstaw przekaźnik.

 

Edit:

Łukasz był szybszy :) (matko ile ja czasu pisałem tego posta :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógł byś mi zapoda link do tamtego tematu obadam co tam jeszcze piszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się chciał dowiedzieć dlaczego tak jest, to w B3 jest tak skonstruowana instalacja, ponieważ w żarówce H4(które stosuje się w normalnej lampie B3) nie mogą się świecić jednocześnie dwa włókna (oczywiście przez dłuższy czas) Gdyż wtedy temperatura w żarówce powodowała by uszkodzenie żarówki (przepalenie włókien, albo pęknięcie szkła..)

 

W B4 jak wiadomo światła mijania mają osobne żarówki ze światłami drogowymi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a chciał bym żeby krótkie się nie wyłączały jak włączę długie

 

We wtyczce która idzie do manetki przy kierownicy połącz ze sobą przewód żółty z biało-czarnym (pin 2 z 3), chyba że chce ci się grzebać w skrzynce bezpieczników to pin J/3 z pinem J/2 (lub R/9).

 

Tak mi przynajmniej schematy mówią :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś się chciał dowiedzieć dlaczego tak jest, to w B3 jest tak skonstruowana instalacja, ponieważ w żarówce H4(które stosuje się w normalnej lampie B3) nie mogą się świecić jednocześnie dwa włókna (oczywiście przez dłuższy czas) Gdyż wtedy temperatura w żarówce powodowała by uszkodzenie żarówki (przepalenie włókien, albo pęknięcie szkła..)

 

tak myślałem

We wtyczce która idzie do manetki przy kierownicy połącz ze sobą przewód żółty z biało-czarnym (pin 2 z 3), chyba że chce ci się grzebać w skrzynce bezpieczników to pin J/3 z pinem J/2 (lub R/9).

 

Tak mi przynajmniej schematy mówią

Pozdrawiam.

 

a mógł byś mi te schematy podesłać?

 

dzieki bede miał lekture na jutro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mógł byś mi te schematy podesłać?

 

daj maila bo nie chce mi się na forum linku szukać ;)

przejrzałem schemat i to co napisał wlodek83 to prawda. zmostkuj te dwa kable co on napisał, bez ucinania ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was wie może jakie soczewki przychodzą do obudowy ABT do b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś z was wie może jakie soczewki przychodzą do obudowy ABT do b3

tam chyba nie ma soczewek... jeśli dobrze kojarzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz widziałem paska z grilem całym miał tylko wycięcia na soczewy a nie wiem czy to abt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raz widziałem paska z grilem całym miał tylko wycięcia na soczewy a nie wiem czy to abt

To nie abt lecz zender. I tam nie ma soczewek w zenderze. Znalazłem temat kolegi Thorunczyk post #14.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=75078

Ktoś jeszcze miał przymiarki z zenderem w dziale mój pasat ale nie kojarze kto.

 

EDIT: i fajne porównanie lamp abt, projektorów i zendera.. chyba wszystko jasne, soczewki są tylko w projektorach.

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4471462-ABT-Headlights

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie podobają mi sie te zendery a widzę prorektory z logo abt prawie black hella tylko blenda niema tej "struktury"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko lampy abt to już nie soczewki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We wtyczce która idzie do manetki przy kierownicy połącz ze sobą przewód żółty z biało-czarnym (pin 2 z 3), chyba że chce ci się grzebać w skrzynce bezpieczników to pin J/3 z pinem J/2 (lub R/9).

 

Tak mi przynajmniej schematy mówią

Pozdrawiam.

 

zrobiłem tak jak mówiłeś i działa wszytko pięknie

chciałem Ci dać pomógł ale nie wiem czemu nie mam takiej opcji ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności