Skocz do zawartości
sialababa

Passat b5 Dziwny problem z paliwem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam dziwny problem z moim paskiem. Zauważyłem to tydzień temu jak zatankowałem paliwa 25 litrów to komputer mi pokazywał stan na 400 km, przejechałem od stacji do domu to jakieś 1,5 km i na komputerze spadło z 400 na 360 km a jechałem ekonomicznie nie piłowałem go ani nic i w sumie zrobiłem na tym baku 210 km przy ekonomicznej jeździe. Samochód chodzi normalnie nie szarpie nie gaśnie, Co jedynie jeszcze zauważyłem to brak depnięcia przy ruszaniu, na 1 i 2 biegu. przyspieszenie czuć dopiero jak go docisnę do 2,500 obrotów a jest to silnik 2.0 benzyna i wydaje mi się że powinien lepiej ciągnąć. Proszę o radę co może być nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz moze silnik 2.0 Alt FIS własnie tak pokazuje ze niby duzo sie przejedzie teoretycznie a praktycznie co innego wychodzi. Jezeli tak to tenTyp lubi oszukiwac i spalnie dla niego 12 litrow benzyny w miescie jest w normie chociaz w trasie potrafi zejsc do 7 litrow. Przy normalnej jezdzie od 120 do 130 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślałeś że rzeczywiście przejedziesz te 400km na tym paliwie? Bez jaj, trochę realizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik
Witam wszystkich mam dziwny problem z moim paskiem. Zauważyłem to tydzień temu jak zatankowałem paliwa 25 litrów to komputer mi pokazywał stan na 400 km, przejechałem od stacji do domu to jakieś 1,5 km i na komputerze spadło z 400 na 360 km a jechałem ekonomicznie nie piłowałem go ani nic i w sumie zrobiłem na tym baku 210 km przy ekonomicznej jeździe. Samochód chodzi normalnie nie szarpie nie gaśnie, Co jedynie jeszcze zauważyłem to brak depnięcia przy ruszaniu, na 1 i 2 biegu. przyspieszenie czuć dopiero jak go docisnę do 2,500 obrotów a jest to silnik 2.0 benzyna i wydaje mi się że powinien lepiej ciągnąć. Proszę o radę co może być nie tak ?

 

Kolego, to jak najbardziej normalne. Nie piłowałeś? Nie ma to nic do rzeczy, bo przejechałeś TYLKO 1,5 km. Komputer oblicza na ile wystarczy paliwa biorąc pod uwagę sposób w jaki przejechałeś dany odcinek drogi, a przez półtora kilometra to zapewne średnie spalanie było na poziomie 8-9 litrów/100km - nie mogło być inne na takim odcinku drogi. I dlatego z 400 km spadło na 360.

 

---------- Post added at 12:12 ---------- Previous post was at 12:10 ----------

 

Co myślałeś że rzeczywiście przejedziesz te 400km na tym paliwie? Bez jaj, trochę realizmu.

Mój passat pali średnio w trasie na obecna chwilę 6,2 l/100km. Więc spokojnie na 25 lirach przejechałbym 400 km w trasie. Tak więc kolego, zanim napiszesz bez jaj to chwilę refleksji, ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest to silnik 2.0 benzyna

 

Mój passat pali średnio w trasie na obecna chwilę 6,2 l/100km. Więc spokojnie na 25 lirach przejechałbym 400 km w trasie. Tak więc kolego, zanim napiszesz bez jaj to chwilę refleksji, ok?

 

Hm, jaki sens ma porównanie spalania 1.9 TDI i Benzyny 2.0 ?

 

Dokładnie tak jak napisałeś chwila refleksji ;)

 

 

PS. Mój pali 4.6-5.5l/100km zależnie jak go przegonię.

Edytowane przez core

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik
Hm, jaki sens ma porównanie spalania 1.9 TDI i Benzyny 2.0 ?

 

Dokładnie tak jak napisałeś chwila refleksji ;)

 

 

PS. Mój pali 4.6-5.5l/100km zależnie jak go przegonię.

 

Oczywiście, ja pisałem o zasadzie "pracy" komputera pokładowego, która jest taka sama w benzynie i dieslu. A co do refleksji to bardziej chodziło mi o kulturę pisania niż porównywanie spalania benzyny do diesla.

A propos, z tym spalaniem 4,6-5,5 to chyba troszkę podkoloryzowałeś, co? Mnie się nie udało nigdy zejść poniżej 4,8 l na trasie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propos, z tym spalaniem 4,6-5,5 to chyba troszkę podkoloryzowałeś, co? Mnie się nie udało nigdy zejść poniżej 4,8 l na trasie

 

Przy bardzo spokojnej jeździe nie obciążonym autem (jadę sam) często komputer pokazuje mi średnie zużycie 4.6-4.7. Jak trzeba powyprzedzać to w okolicach 5.5 i mniej więcej jest to skorelowane z ilością przejechanych km na baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejny temat "ile pali". Radzilbym autorowi poczytać tematy tego typu a dowiedziałby się że spalanie zależy od ilości przejechanych km. rodzaju paliwa oraz rodzaju jazdy "emerycka" czy "typu Kubica". Do autora jeśli spalanie cię interesuje to odpal auto przełącz na spalanie chwilowe a złapiesz się za głowę. Przełączaj ze spalania chwilowego na średnie i zaobserwujesz ile ci wychodzi. Po dłuższej jeździe te wartości będą inne a to za sprawą ciepłoty silnika i przejechanych km.Dla twojej wiadomości po dłuższej jeździe w trasie zauważysz że przez dłuższy czas ilość km. do przejechania może się utrzymywać na podobnych wartościach jak na początku jazdy, to zależy od ilości przejechanych km., z jaką szybkością. Tak że na krótkich odcinkach zawsze będziesz miał zawyżoną ilość spalonego paliwa a co za tym idzie zmniejszoną ilość km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że nie przejadę nigdy na 25 litrach 400 kilometrów chodzi mi bardziej o to że komputer zaczął oszukiwać, przedtem to robił i owszem ale nie aż tak. Dzisiaj rano było to samo przejechałem na rozgrzanym silniku 7km a komputer pokazał mi że zużyłem 15 litrów. miał zakłamania ale nie takie duże i za szybko gubi paliwo widać także po wskazówce.

Edytowane przez sialababa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kolejny test na kolejnym baku i spalanie mu wyszło 16 na 100 km to trochę za dużo. Pomocy bo nie wiem co może być. Filtr paliwa był zmieniany ok 2 miesięcy temu. Zmieniony filtr powietrza. Świece cztery nowe. Może Lamda padła nie wiem jakie są objawy i czy komp w samochodzie pokaże coś na desce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik
Zrobiłem kolejny test na kolejnym baku i spalanie mu wyszło 16 na 100 km to trochę za dużo. Pomocy bo nie wiem co może być. Filtr paliwa był zmieniany ok 2 miesięcy temu. Zmieniony filtr powietrza. Świece cztery nowe. Może Lamda padła nie wiem jakie są objawy i czy komp w samochodzie pokaże coś na desce.

Pytanie: spalanie 16l/100km określasz po tym co pokazuje komputer czy też zalałeś do pełna i np. po 200 km zalałeś znowu do pełna i wiesz na 100%, że spalanie wynosi 16 l/100km?

Bo jak realnie za dużo pali to przyczyn może być multum, a jak tylko określasz wielkość spalania po tym co komputer pokazuje to proponuję sprawdzić poprzez zalanie do pełna i po np. 200 km znowu do pełna. I ewentualnie wtedy się martwić jak z obliczeń wyjdzie, że pali dużo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak spalanie tyle wychodzi. Nie sugerowałem się komputerem bo on ma zakłamania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki maly ot,

 

e59444a07e57dd98med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności