Skocz do zawartości
Gość zimon

Koledzy POMOCY! Wymiana silnika 2,5TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zimon

Witam,

 

Prosba o pomoc :) Przywiozlem sobie z Niemiec paska b5 99 z silnikiem 2,5tdi v6 150km. Auto ma uszkodzony silnik-do wymiany. Jest to silnik z oznaczeniem AFB. Pytanie, czy musze szukac silnika z takim samym kodem czy moze byc inny (np. AKN, AKE itp.)

Ewentualnie jakie silniki beda pasowac.

Dzieki za pomoc i zycze powodzonka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Primera

Co sie stało silnikowi ze jest do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by rozmontować głowice i zobaczyć jak wygląda uszkodzenie - może być tak że taniej wyjdzie naprawa głowic + rozrząd niż silnik i wymiana + strojenie wszystkiego legalizacja itp.

 

Niemcowi może się po prostu nie chciało naprawiać - a u nasz jest to normalka.

Są takie firmy jak Auto Szlif które zajmują się właśnie takini uszkodzeniami.

Wymieniaja (dopasowują odpowiednie) części i wykonują szlify, planowanie/fazowanie wszystkich elementów nowych jak i wymienianych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimon

Moze i wyszlo by taniej naprawiac bo za silnik kompletny trzeba wybulic ok. 5tys. Mam wlasnie mozliwosc kupna takiego, ze wszystkim, komp, turbina, wtryski, pompy itp. Reszte osprzetu zawsze mozna sprzedac i jakas tam czesc zwroci sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz i tak zobaczyć co tam jest do naprawy. bo może się okazać że naprawa i częsci wyjdą w okolicach 2 tys. (jeśli nawet 3 tys.) to i tak taniej niż silnik + wymiana i legalizacje.

 

Drugi silnik sprzedać można tylko w całości jak go rozmontujesz to wiadomo że wszystkiego nie sprzedasz. bo sporo częsci będziesz sam potrzebował. a sporo zostanie nie do sprzedania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam uprzejnie.... :hyhy: Jaka legalizacja? Wymiana silnika na taki sam nie podlega nawet zgłoszeniu.Teraz to część zamienna.

Wymienialem kiedys silnik 1.9 TDI (afn) w pasku B4. Wyszlo mnie duzo taniej niż remont. To raz. Druga sprawa to , że nie zawsze(a nawet często) silnik po remoncei pracuje tak jakbyśmy sobie tego życzyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimon

No wlasnie, tez jestem zdania ze lepiej kupic caly silnik i przerzucic. Przy remoncie dojdzie duzo dodatkowych kosztow typu uszczelki itp... Wiec wydaje mi sie ze najrozsadniejszym wyjsciem bedzie kupno kompletnego silnika. Pozatym ze sprzedaza wtryskow, pompy wtryskowej czy turbiny niema problemu i spokojnie tylko z tych czesci co wymienilem powyzej zwroca sie 2,5-3tys.

Pozostaje jeszcze kwestia czy nowy(uzywany) silnik bedzie sprawny...Bo niema wiekszych oszustow od handlarzy czesciai! Niby wszystko igla a w rzeczywistosci moze byc calkiem inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby wszystko igla a w rzeczywistosci moze byc calkiem inaczej...

No właśnie. A tak na 100% to kupujący sam silnik nie ma pewności co do jego stanu technicznego. Jak robiłem swojego to też się zastanawiałem nad wymianą całego silnika ale żaden sprzedający nie zgodził się na odkręcenie pokryw i tylko obejrzenie wałków rozrządu (a wtych silnikach wytarte krzywki to norma). Więc jeśli masz możliwość sprawdzenia "serca" przed zakupem to może Ci się opłacić. Jeśli nie-możesz umoczyć sporo $$$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ,że trzeba kupować z głową . Niech ten motor bedzie nawet droższy ale musi być po pierwsz legalny , po drugie sprawny.Są firmy , które coś takiego zapewniają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności