Skocz do zawartości
chevylord

Radom -> Mediolan którędy jechać najszybciej/najtaniej??

Rekomendowane odpowiedzi

Za jakiś czas bede jechał z Radomia do Mediolanu. Wie ktoś którędy pojechać najwygodniej,najtaniej i najszybciej. Polska-niemcy-szwajcaria-włochy czy jechać polska-czechy-austria-włochy...Jak ceny autostrad w tychże państwach?? Dzięki za podpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jadąc do Włoch w wakacje uderzaliśmy na Cieszyn -Czechy- Austria - i dopiero Włochy. W co do cen wiz na autostrady to już cen nie pamiętam jest podobnież bliżej niż przez Niemcy i zarazem szybciej ;) Startowałem właśnie z Radomia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja jeżdze do Włoch juz 15 lat przynajmniej 4 razy w roku

Jedz przez Słowacje

Taniej ładniej i lepiej

opłaty

Słowacja : 5 euro - tydzień lub 10 euro na miesiąc

Austria : 10 euro na 10 dni

Włochy :

Opłaty za korzystanie z autostrad zależne są od rodzaju pojazdu oraz odcinka autostrady, a regulujemy je za pomocą magnetycznej karty VIA CARD, które zachowują ważność aż do wyczerpania kredytów. UWAGA: Karty VIA CARD nie obowiązują na Sycylii !

Edytowane przez Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można też płacić we Włoszech normalnie w budkach na autostradzie nie tylko przez tą karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ceny za km autostrady we włoszech?

ktoś mi kiedyś mówił że na niektórych odcinkach nawet 2zł wiec jadąc słowacja-austria wpadam do włoch i mam do mediolanu 250km...a jadąc przez niemcy-szwacjarie wpadam od północy niemal od razu do mediolanu, jesli przez niemcy jest dalej nawet te 300km to 15litrów oleju wyjdzie taniej jak 250km autostrady....jeśli za dużo kombinuje to niech mnie ktoś naprostuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ceny są naprawde różne zależy od odcinka autostrady my na jednym odcinku 200 km zapłaciliśmy 5 euro, a na innym przejechaliśmy 150 km i zapłaciliśmy 12 euro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość syczylyjczyk

Cześć, w czerwcu wracałem z Sycylii przez Austrię ,Słowację i Czechy odcinek Wiedeń-Polska,w ciągu 5 godzin.Autostrady przez Czechy i Słowację są moim zdaniem lepsze od niemieckich.Policji ani widu ani słychu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 1 stycznia na Słowacji zmienili prawo drogowe wiec trzeba uważać

Ja wyjeżdzam jutro rano z Krakowa do Florencji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dojechałem do Florencji :)

i tak : Słowacja podrożała co chodzi o autostrady z 25 zł na 33 zł

paliwo najlepiej zatankuj w Polsce do fula potem najlepiej na samym poczatku austrii albo w Bratysławie bo potem jest juz po 1,38 euro We włoszech tankowałem po 1,31

Na slowacji nie widziałem ani jednego patrolu policji a niby tak straszyli w mediach za to we Włoszech dużo ich sie kręciło po autostradzie ale łapią bardziej Rumunów

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jechałem nie miałem takiego szczęścia ;) w Czechach kontrola, w Austrii kontrola a we Włoszech w nocy jak jechaliśmy to za każdą bramką do opłat na autostradzie Carabiniery i za każdym razem kontrola. Tylko dogadać sie z nimi nie znając włoskiego nie da rady. Próbowaliśmy po angielsku nie dało rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności