Skocz do zawartości
netadmin_47

Webasto do 3BG - jakie (do znawców tematu)?

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy (szukałem tematu "webasto" i zero wyniku).

 

Chcę zamontować webasto do mojego passeczka.

Jakie fabrycznie urządzenia tego typu były montowane w Passatach 3BG AWX 131 HP w modelu z 2004 roku?

1. Za ile to można kupić? i gdzie.

2. Jakie są numery części wg ETKI?

3. Co znaczy suche i mokre?

4. Za ile można skompletować programowalne (zadawanie godziny załączenia)? Lub na tzw. pilota?

 

Nie miałem z tym tematem styczności i moja wiedza nt. webasto jest zerowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie postojowe tzw "mokre" ogrzewa płyn chłodniczy w układzie chłodzenia silnika, ogrzany płyn krąży w układzie ogrzewając wnętrze i silnik. W układzie bez climatronika warunkiem koniecznym jest nastawienie wentylatora na 1. Zalety to cieplutki silnik i wnętrze samochodu, wady - dość mocno zużywa akumulator. Wersja sucha jest mniej prądożercza, ale ogrzewa ci tylko powietrze w kabinie i nic poza tym. W niektórych tdi jest montowany "dogrzewacz silnika " to nic innego jak ogrzewanie mokre bez możliwości ogrzewania wnętrza na postoju ,ale jak to masz to dołożą ci elektronikę i cieszysz się webastem za pół ceny. Cena; jak szukałem, za komplet full wypas była ok 7000pln.

Edytowane przez lazurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat

 

Czym sie roznia sie te piece

Ktory jest na CANie a ktory nie ?

1KO 815 005 DR

1KO 815 005 GT

1KO 815 065 AG

1KO 815 055 N

1KO 815 005 JJ

1KO 815 005 JD

 

Najbardziej by mi chodzilo 3 pierwsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupujcie piece sterowane analogowo, te z CANem nie będą działać. Każde analogowe webasto włączy się po podaniu masy i plusa. Na dniach będę u siebie cos takiego zakładał i w kilku autach z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowlasnie dlatego pytam sie zeby nie traficna CANa :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ostatni model z koncowka JD jest na CANie

 

Przerylem elektrode i tylko to znalazlem.

Czy moze ktos sprawdzic jak ma analogowy jaka ma koncowke nr ::dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po numerach od razu widać że, wszystkie te piece są "po canie". W B5 nie było seryjnego (tzn. dedykowanego) webasta. Tym samym nie będą miały numeru VW. Zakładano je indywidualnie na "życzenie" klienta lub dealera (np ze szwecji) i były to webasta analogowe z zestawem dopasowującym VW. Webasta seryjne (i to po canie) pojawiły się dopiero w B6 (jako opcja oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakie nr sa bez CANu

Na necie wlasnie od groma jest ty piecow.

Szkoda ze latwo nie idzie przerobic aby grzaly na zwykly wlacznik :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po numerach od razu widać że, wszystkie te piece są "po canie". W B5 nie było seryjnego (tzn. dedykowanego) webasta. Tym samym nie będą miały numeru VW. Zakładano je indywidualnie na "życzenie" klienta lub dealera (np ze szwecji) i były to webasta analogowe z zestawem dopasowującym VW. Webasta seryjne (i to po canie) pojawiły się dopiero w B6 (jako opcja oczywiście)

 

To jakiego analogowego konkretnie szukać do mojego auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Fabrycznie" były montowane Webasto Thermo Top C. Numer jaki wypluła moja Etka: 3B0 054 950 ale to mało istotne, piec może być od Audi czy Merca. Można zrobić pełne ogrzewanie tj. z zegarem lub pilotem. Zacznie grzać wtedy kiedy chcesz. Można zrobić dogrzewacz, który zacznie grzać dopiero po uruchomieniu silnika (prostsza i tańsza instalacja). Najlepsze miejsce to allegro np: http://moto.allegro.pl/webasto-thermo-top-c-12v-diesel-komplet-pilot-i1374778394.html Można taniej, ale w tym przypadku piec jest regenerowany i gość daje gwarancje na rok. Poczytaj jeszcze tutaj http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=16597

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz po zamontowaniu ThermoTop P

grzeje wysmienicie

koszt 550 zl piec (z wezami ,przekaznik,bezpieczniki)+120zl pompka

Zdjete bylo z Passata B5 tez :dobrze

 

Jak by co to sluze pomocami przy montazu (schematy instrukcje)

 

Aha i admina prosze o kontakt bo znalazlem takze instrukcje budowy i zasady dzialania webasto (mokre,suche) w Carawelle.Mam to w PDF

Ale mysle ze moze sie przydac tak ze w pastuchach wiec mozna by gdzies to wkleic na stale.

calosczmn.jpg

pieczmn.jpg

calosczmn.jpgcalosczmn.jpg

pieczmn.jpg

Piec zmn.jpg

Calosc zmn.jpg

Edytowane przez kajos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności