Skocz do zawartości
czajek19

Zamek w drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam drzwi wejściowe do domu, antywłamaniowe firmy KMT , tej samej firmy są też zamki. Czyli wytłumacze o co kaman: gdy zamykamy górę to wychodzą 3 bolce na górzę . Gdy zamykamy dół wychodzą po środku 3 bolce i na dole 3 bolce. Drzwi są zbrojone w środku metalem , ale to już nie gra tu roli.

Chcę wymienić zamek w tych drzwiach , i teraz pytanie czy muszę wymieniać cały zamek , czy wystarczy , że zmienię wkładkę na inną.

 

Wyjaśnię , że chce otwierać je po prostu innym kluczem .

Proszę o odpowiedzi gdyż jeszcze nigdy nie wymieniałem zamków :D i nie wiem jak to jest ;)

No i cena zamka powiedzmy jest 150zł a wkładki 30 zł czy 40 :) tak więc duża różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od zamka - generalnie większość ma wymienne wkładki wiec musisz oblukac. jak sie da wymienić wkładkę to cel "

że chce otwierać je po prostu innym kluczem
osiągniesz wymieniając sama wkładkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co widać na stronie producenta http://www.kmt.com.pl/ to wkłady zamków nie są jakimiś wydziwnieniami-wykręcasz tą śrubę co jest pod bolcami i wysuwasz wkład..to wszystko, wkład dokupisz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oke już właśnie sprawdziłem :D tylko teraz nie mogę tej śróby wkręcić żeby to poskładać wydaję się za długa :D haha nie wiem może oni to wkręcali jakimś wkrętakiem pod prąd :D bo ja śróbokretem nie moge :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruba może być po prostu za długa, producent przeważnie daje najdłuższe śruby, ale są one albo nacinane i daje sie je złamać ( nie uszkodź gwintu ) albo są w zestawie dwie o rożnej długości. Ale zawsze możesz wkręcić starą z poprzedniej wkładki.

Edytowane przez under81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stara powinna pasowac na 99%, a jak nie to obetnij szlifierka nowa srube i przeszlifuj koniec zeby dalo sie wkrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności