Skocz do zawartości
Tomo

Pomocy w wyborze głośników pilnie

Rekomendowane odpowiedzi

Tweetery podłączasz do zwrotnicy, w przypadku jej braku pod oryginalną kość, którą masz pociągniętą w drzwiach a jeśli nie masz to ostatecznie pod przewody od głośnika czyli + do + a - do - Choć osobiście polecałbym zwrotnicę ze względu na to że głośnik niskotonowy pracuje na niskim paśmie a tweeter na wysokim.

Tweetery podłączam do zwrotnicy a zwrotnice do kabli które biegną z radia i zasilają ori tweetery tak?(czy ori tweetery tez posiadają zwrotnice i muszę je wyciągnąć??)

 

pan z allegro zamiast tego:

http://allegro.pl/phonocar-protech-165-dedykowanymdf-zwrotn-wrocla-i1480248094.html

zaproponował to:

http://allegro.pl/astra-f-g-vectra-hifonics-zestrozdz-zwrotnica-mdf-i1480248259.html

warto??

przy wzmacniaczu

http://allegro.pl/ground-zero-gzia-4110hpx-nowe-4-mocne-kanaly-i1464713726.html

który poleciłeś czy w tym wypadku przydał by się lepszy wzmak??

jeżeli był by potrzebny o wiele droższy wzmak to raczej sobie daruje bo nie mam zbyt wiele kasy, pozdrawiam...

Edytowane przez franas00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tweetery podłączam do zwrotnicy a zwrotnice do kabli które biegną z radia i zasilają ori tweetery tak?(czy ori tweetery tez posiadają zwrotnice i muszę je wyciągnąć

 

Dokładnie tak, ewentualnie ze zwrotnicy do wzmacniacza, a ze wzmacniacza przez kable RCA do radia. Pod zwrotnicę podpinasz zarówno głośnik niskotonowy jak i tweeter - zazwyczaj są to po 2 kanały+ i -.

 

 

Głośniki zdecydowanie są lepsze ale i potrzebują dużo więcej mocy a co za tym idzie konkretnego piecyka. Wzmacniacze z tej firmy (raczej średnio-dobra) co pan ci polecił mają delikatnie przekłamane parametry, wiem bo sam używam Ground Zero GTZA 4120 MK2. Podają że ma 4x75 W a w rzeczywistości szacuję na jakies 4x60 realnej mocy. Niestety nie znalazłem wzmaka, który zasiliłby ten drugi zestaw w podobnej cenie. Taki najniższy pułap to kwota od 500 zł. Natomiast ten prezentowany wzmak co ci koleś polecił to nadawał się raczej będzie do zasilania tego pierwszego zestawu.

A no i jeszcze jedno - rozumiem, że chcesz zasilić wzmacniaczem 2 pary głośników przód i tył oczywiście bez suba.

 

---------- Post added at 21:31 ---------- Previous post was at 21:21 ----------

 

bardzo proszę o pomoc / doradzenie w wyborze głośników do mojego passata - 03r.

 

- Podaj budżet jakim dysponujesz

- jakiej mocy mają być głośniki

- czym zamierzasz je napędzać

- czy masz zrobione wygłuszenie

- użyj szukajki i zaproponuj coś od siebie jak ogarniesz temat wtedy coś poradzimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj budżet jakim dysponujesz

- jakiej mocy mają być głośniki

- czym zamierzasz je napędzać

- czy masz zrobione wygłuszenie

- użyj szukajki i zaproponuj coś od siebie jak ogarniesz temat wtedy coś poradzimy

 

- jeżeli chodzi o budżet max do 200zł za 2 sztuki

- nie zamierzam ich napędzać np; dod. wzmacholem

- nie mam wygłuszenia

- jeżeli chodzi o moc, nie wiem mają mocno i dobrze grać zależy mi na czystym dźwięku niestety te co mam przy 50-60 % podgłośnienia charczą co mi sie bardzo nie podoba

 

muza jaką słucham jest różna od pop-u po mocne techno

 

Dodam, że jestem zielony w tym temacie jeżeli chodzi o car audio dlatego proszę o pomoc fachowców ;))

 

p.s.

 

radio mam z JVC doradzono mi kupić też głośniki z tej firmy, uzasadniając że fajnie się zgrają z radiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głośniki zdecydowanie są lepsze ale i potrzebują dużo więcej mocy a co za tym idzie konkretnego piecyka. Wzmacniacze z tej firmy (raczej średnio-dobra) co pan ci polecił mają delikatnie przekłamane parametry, wiem bo sam używam Ground Zero GTZA 4120 MK2. Podają że ma 4x75 W a w rzeczywistości szacuję na jakies 4x60 realnej mocy. Niestety nie znalazłem wzmaka, który zasiliłby ten drugi zestaw w podobnej cenie. Taki najniższy pułap to kwota od 500 zł. Natomiast ten prezentowany wzmak co ci koleś polecił to nadawał się raczej będzie do zasilania tego pierwszego zestawu.

A no i jeszcze jedno - rozumiem, że chcesz zasilić wzmacniaczem 2 pary głośników przód i tył oczywiście bez suba.

 

tak tak, mowa jest o wzmaku 4kanaowym po jednym kanale na głośnik razem 4szt przód i tył...

 

 

tak więc chyba zostanę przy tym zestawieniu...

http://allegro.pl/phonocar-protech-165-dedykowanymdf-zwrotn-wrocla-i1480248094.html

i

http://allegro.pl/ground-zero-gzia-4110hpx-nowe-4-mocne-kanaly-i1464713726.html

 

to chyba i tak lepsze od ori zestawu vw...

 

---------- Post added at 15:12 ---------- Previous post was at 15:10 ----------

 

Dokładnie tak, ewentualnie ze zwrotnicy do wzmacniacza, a ze wzmacniacza przez kable RCA do radia. Pod zwrotnicę podpinasz zarówno głośnik niskotonowy jak i tweeter - zazwyczaj są to po 2 kanały+ i -.

nie bardzo rozumiem, muszę i głośnik i tweeter podłączyć pod zwrotnice a zwrotnice do wzmaka tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak więc chyba zostanę przy tym zestawieniu...

 

To właśnie chyba najlepsze zestawienie z możliwych

A tak szczerze to odradzałbym ci montaż 4 głośników. Ja na twoim miejscu zamiast wrzucać coś na tył zainwestowałbym w jakiś mały subik np. Hertz DS 250 (220 zł nówka), który znakomicie pasowałby do tego zestawu, a efekt byłby o niebo lepszy.

 

nie bardzo rozumiem, muszę i głośnik i tweeter podłączyć pod zwrotnice a zwrotnice do wzmaka tak??

 

Już ci tłumaczę:

 

Z radia ciągniesz kabel RCA (końcówki chinche) do wzmacniacza. Następnie ze wzmacniacza kablami sygnałowymi (od głośników) 1 (+ -) i 2 (+ -) kanał do zwrotnic, która każda odpowiada kompletowi głośników (woofer i tweeter) ze zwrotnicy 1 kanał (+ -) do tweetera i 2 (+ -) do woofera.

 

Wszystko będziesz miał rozrysowane w instrukcji dołączonej do głośników

 

Poniższy schemat poglądowy powinien ci pomóc

schemat 1.jpg

schemat 2.jpg

Edytowane przez cinul
aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również prosiłbym o pomoc w doborze głośników.

Od jakiegoś czasu lewy przedni głośnik "pierdzi" przy basach, jest to dość wyraźne i przeszkadzające, nie słychać jedynie jak się cicho puści muzę.

Mam oryginalne głośniki z przodu.

Moje radyjko to JVC KW-XR611. http://www.jvc.pl/product.php?id=KW-XR611E&catid=100036⊂=ts#product-tabs

Z tyłu nie mam głośników.

 

Zastanawiam się co zrobić, czy wymienić głośniki w drzwiach czy może sprawić sobie jeszcze subwoofera.

1. Czy tylko wymieniając głośniki muszę kupić do tego radyjka wzmacniacz czy pociągnie z samego radia - w przypadku wymiany głośników w drzwiach nie chciałbym wydać więcej niż 600 zł, max. 800 zł. Czy za te kwoty dostanę coś porządnego?

2. Czy za 1500 zł dałbym radę wymienić głośniki z przodu i do tego mieć subwoofer (czy w przypadku sub'a musi być wzmacniacz?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było sporo o tym na forum w ostatnich dniach...

Ciężko coś dobrać żeby pociągnęło ci z samego radia w zasadzie chyba tylko dwa modele na rynku allegro. Możesz zmienić zestaw ale będzie już potrzebny wzmacniacz i za tę kwotę do 800 zł powinieneś wyrobić się z zestawem na przód zasilanym wzmakiem + wygłuszenie drzwi (o ile sam będziesz się w to bawił)

 

Czy za 1500 zł dałbym radę wymienić głośniki z przodu i do tego mieć subwoofer

Rewelacji nie będzie ale da radę coś skleić żeby było w miarę przyjemne dla ucha. Wczoraj składałem dla kolegi zestaw do 1600 zł tylko z tymże on wygłuszenie drzwi robi już za oddzielną kwotę ale zerknąś możesz:

 

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=27042&page=5

 

czy w przypadku sub'a musi być wzmacniacz?

 

Jak najbardziej - musisz mu dostarczyć trochę mocy żeby ci drgnął za plecami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre granie to bedzie na tych glosniczkach (FOCAL 165VB 6.5")

http://cgi.ebay.co.uk/FOCAL-165VB-6-5-165MM-2-WAY-COMPONENT-SPEAKERS-120WATT-/380213663112?pt=UK_Audio_TV_Electronics_In_Car_Entertainment_GPS_Car_Speakers_PP&hash=item5886801588

 

Sterowanych wzmacniaczem Loudest.

 

O takim zestawie mozna powiedziec ze jest dobry.

 

A nie jakies signaty.

Niestety sztafety bez tyczki sie nie przeskoczy i musicie sobie odpowiedziec na pytanie czy chcecie dobre, czy tanie?

W elektronice nie ma kompromisu - dobre i tanie-.

Dobry i tani to mozna makaron w tesco po precenie kupic. Nic po za tym...

 

 

No sory ze tak mowie nie wzielem pod uwage co dla kogo jest ''dobre''. Jak dla mnie Focale so niezle, ale dobre to dopiero od 500 funtow za komplet sie zaczynaja gdzie nie trzeba suba bo wychylenie niskotomowki ma 2cm w jedna strone(wiec moc jest) i podzial na 3 pasma a nie marne 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to kolego pięknie ładnie , tylko zauważ że tu dobieramy zestawy w miarę możliwości budżetowych kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko mi chodzi o to ze niektorzy(bez obrazy mowie o ogole nie tylko tu na forum ale o podejsciu ludzi) oczekuja zeby im powiedziec ze to co wybrali to jest super i ze za dobra cene. Niestety cena okresla jakosc i tak jak wspomnieliscie czaami pwypada poczekac, odlozyc i kupic cos co nas pocieszy pare wiosenek, a nie za miesiac bedzie nam za slabe.

Polecam poszukac hurtowni glosnikow z Garwolina kolo Siedlec.

Mysle ze na internecie da sie ich znalezc. Maja mnostwo tanich i dobrych rzeczy.

Dostepne u nich glosniki firmy alphard graja przyzwoicie w porownaniu do JBL nie odbiegaja od niego zbytnio jakosciowo i mocowo.

Nie znam nazwy hurtowni, ale moza dacie rade wyszukac i akurat sie przyda.

 

Powodzenia w doborach sprzeciku.

 

I chwalcie sie jak co gra , zeby kolejni wiedzieli co i ile jest warte!!!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was drodzy koledzy.

Zastanawiam sie ostatnio nad zmiana skrzyneczki w samochodzie mam juz na uwadze pewne skrzynie i chcialbym abyscie pomogli mi w wyborze jej:)

Wiec zaczne od tego jakiej muzyki slucham wiec najczesciej jest to dance oraz hh ale nie mowie ze nie slucham rowniez pop.

Co do samych skrzyn to mam na uwadze takei skrzynie jak

orientacyjnie znalezione na alledrogo:)

 

PowerBass S-124 http://moto.allegro.pl/powerbass-s-124-300w-rms-30cm-skrzynia-wroclaw-i1480248098.html

 

Audio System MX12 Plus http://moto.allegro.pl/audio-system-mx12-plus-mdf-300wrms-best-in-test-i1471388915.html

 

JL AUDIO WX12 http://moto.allegro.pl/jl-audio-wx12-30cm-mdf-nowosc-wroclaw-i1480248234.html

 

Rockford Punch P1L-1X12 http://moto.allegro.pl/rockford-punch-p1l-1x12-audiofilskibass-wroclaw-i1480248335.html

 

Hertz ES300 http://moto.allegro.pl/hertz-es300-absolutny-bass-mdf-350w-rms-wroclaw-i1480248249.html

 

Wzmacniacz jaki posiadam do napedzenia skrzyni to jest HELIX DB FIVE 4 kanalowka oraz 5 oddzielny na sub.

 

Prosilbym was jeszcze raz o pomoc w wyborze sprzetu:)

Pisac rowniez smialo na Priv:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostepne u nich glosniki firmy alphard graja przyzwoicie w porownaniu do JBL nie odbiegaja od niego zbytnio jakosciowo i mocowo.

 

Kolego lepiej porównać nie mogłeś (bez obrazy) Robiłeś odsłuch tych głośników czy polecasz hurtownię ?? coś mi tu brzydko pachnie....

 

Alphard, Voice Kratf, Boshmann, Peiying - niestety nie ma się co oszukiwać ale to najniższa półka. Nie chcę tu nikogo obrażać ale niestety takie są realia. JBL też żadna rewelacja ... Ale każdy kupuje sprzęt na własną kieszeń i doradzamy tu, żeby zainteresowany dostał to czego oczekuje w danym przedziale budżetowym.

 

---------- Post added at 14:53 ---------- Previous post was at 14:44 ----------

 

Prosilbym was jeszcze raz o pomoc w wyborze sprzetu

 

Nie ma sprawy - widzę, że pod uwagę brałeś skrzynie ciśnieniowe i z bass reflexem. Musisz wiedzieć że rodzaj skrzyni dobiera się na podstawie gatunku muzyki. Pisałem gdzieś w ostatnich postach dlatego nie będę sie powtarzał...

Druga sprawa: dobierając skrzynkę musisz brać pod uwagę czy twój wzmak napędzi taki głośnik. Reasumując z tego co tu zaprezentowałeś to odnośnie obudowy zamkniętej proponowałbym coś z tych trzech modeli:

 

PowerBass S-124, JL AUDIO WX12, Rockford Punch P1L-1X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok:) Kolejne pytanie do Ciebie moj wzmacniacz ma na 5 kanale 250 w rms przy 4ohm. Wiec wydaje mi sie ze to w zupelknosci napedzi te skrzynie. Powiedz mi tylko czy sie nie myle??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego przedstawiłem ci akurat te 3 sztuki - najmniej mocy potrzebuje JL bo tylko 200 W w rms-ie. PB i Rockford po 300 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki kolego za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się ma TYLKO 200W w JL do 300 W RoCKFORDa ?

 

duża różnica to będzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 100 W to jednak sporo. Jeśli czasem będziesz potrzebował wydobyć więcej mocy z głośnika to niestety skutki będziesz miał słabe a co za tym idzie... tracisz na szybkości głośnika i głębszym zejściu. Lepiej mieć więcej mocy w zapasie niż żeby jej brakowało. Zawsze możesz sobie przyciszyć suba na wzmaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego lepiej porównać nie mogłeś (bez obrazy) Robiłeś odsłuch tych głośników czy polecasz hurtownię ?? coś mi tu brzydko pachnie....

No wlasnie porownywalem, kupowalem kiedys w pl w szczecinie glosniku alphard i jbl takich samych parametrow.

 

A ta hurtownia ma o wiele taniej niz inni, kolega u nich kupowal.

 

Ja tam sie nie gniewam, moj wybor to FOCAL 165VB wiec polka raczej pierwsza z tych najwyzszych.

Mialem okazje juz ich sluchac w passacie i do 2 takich (sam przod) nie trzeba zadnego subwoofera, a przy 4 jest naprawde dobrze. Podobnie z jakoscia, pasmo odtwarzane jest niesamowite, glosniki schodza (wg aparatorki pomiarowej) nawet do 24hz.

 

Wada niestety jest to ze do takich glosnikow trzeba porzadne okablowanie(NIE TANIE SA)porzadny wzmacniacz(tez kupa kasy) i ich cena....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym się zgodzę, że Focal to górna półka i głośniczki rzeczywiście przyjemne w odsłuchu.

 

Wada niestety jest to ze do takich glosnikow trzeba porzadne okablowanie(NIE TANIE SA)porzadny wzmacniacz(tez kupa kasy) i ich cena.

 

Zacznę od tyłu: cena głośników fakt, nie są tanie, co do wzmacniacza to się nie zgodzę - wcale nie trzeba wydawać kupy kasy na dobry piecyk, który zasili te głośniki, zwłaszcza że potrzebują 70 W mocy sinusoidalnej. Oczywiście nie wiem ile to wg. ciebie jest kupa kasy, bo np ten zestawik spokojnie możesz zasilić np. u-Dimension Glow 2075 w cenie około 450-500 zł - więc to nie tragedia. Co do kabli sygnałowych to miedź beztlenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kabelki juz polozylem 2x 8mm2 z beztlenowki z dodatkiem zlota i cena mnie powalila £10 za metr a metrow musialem kupic prawie 20 zeby wszystko poukladac ladnie bez przeciagania najkrotsza droga.

 

Wzmacniacz £180 funciszy (taki jak w mojej ofercie) to tez nie sa wg mnie grosze, ale gra elegancko.

 

Reasumujac przykro mi wydawac taka kase (bo dobrze wszystkim wiadomo ze 50% tej ceny to narzuty a nie wartosc sprzetu) wg mnie to duzo.

 

Kable zasilajace i uklad odciecia awaryjnego £230, Glosniki £300, Kable glosnikowe £180, Kable do wysokotonowek £50, a jeszcze bym chcial do tego fajne radyjko co generuje nastepne (z wyjezdzanym wyswietlaczem i navi) okolo £300.

To £1010 wiec sporasnie ja dla mnie-jak 4 wyjazdy do polski(czyt koszt paliwa i promu).

 

No a wiadomo ze z czasem sie znudzi i bedzie trzeba subik dac na co trzeba wybecalowac kolejne £900.

 

 

Zaleta tych wydatkow jest jakosc, ale wez sie oszukaj ze to tyle warte ;)

 

Zaraz pewnie powierz ze sie w burzuazje bawie... Nie poprostu mialem juz ''przyjemnosc'' z JBL, JL, SONY, Kenwood i paroma innymi i niestety nie satysfakcjonowaly mnie te zestawy.

Mimo ze nie byly tanie to nie usprawiedliwialy swojej ceny graniem.

Natomiast ten zestawik przerasta moje oczekiwania(sluszalem jak to wszystko w polaczeniu gra w pasacie) i napewno starczy na dlugie lata i bedzie przekaladany w razie zmiany auta.

 

Mysle ze na wiosne zagra...wiec zapodam fotki i filmiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności