Skocz do zawartości
Tomo

Pomocy w wyborze głośników pilnie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te głośniczki zagrają wyraźnie lepiej?

 

wyraźnie lepiej zagrają w wygłuszonych matami drzwiach zasilone wzmacniaczem

 

sama wymiana głośników niestety dupy nie urywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim samochodzie miałem tego samego Kenwooda + jakieś głośniczki za mniej niż 200zł para i grało to nieporównywalnie lepiej od tej serii w B5 FL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakieś głośniczki za mniej niż 200zł para i grało to nieporównywalnie lepiej od tej serii w B5 FL.

dla każdego będzie to oznaczać co innego...

 

pod radio w miarę sensowne np:

dls K6

focal acces a1

mb quart fsa 216

POWERBASS S-6C

 

pod wzmak dające radę cena/jakość

morel maximo

hertz HSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cops , słuchaj wszystko zalezy od Ciebie, musisz wiedzieć jedno, Signaty H16 grają mocniej basem od Helixów, jednak to nie jest taki bas jak z Tuby czy skrzyni. Moim zdaniem zakładając na przód i tył Signaty H16 do zwykłego radyjka bez podłączania wzmaka będziesz zadowolony. Poprostu jedni wolą coś takiego żeby " buda się trzęsła" a inni żeby słuchać sobię normalnie muzyczki tak jak np mój tata. Tak więc ja z doświadczenia Proponuję Ci kupić Signaty H16 + na przodzie masz gwizdki ori, + na tył dokupić gwizdki i założyć te signaty też na tył. Będziesz napewno zadowolony, gdyż z tego co widzę nie masz nie wiadomo jakich wymagań. Zresztą te Signaty H16 jeśli kiedyś by ci się ubździło możesz spokojnie podłączać pod wzmaka , wtedy wyciągniesz z nich jeszcze jakieś (conajmniej ) 30 % tego co potrafią .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu fabrycznie nie ma gwizdków? W sumie nawet nie wiem jak jest u mnie, bo z tyłu nie siedzę. Nie wiem nawet czy warto zmieniać coś z tyłu.

 

Nie słucham rapu, więc potężny bas nie jest mi potrzebny :) Chodzi o to, żeby był poprawny, bo niskie tony z seryjnych głośników są nie do zniesienia (stukanie albo buczenie). Głośno też być nie musi. Prawie kupiłem te głośniki http://cartexim.pl/car-audio/glosniki-samochodowe/glosniki-165-mm/magnat-dark-power-162?SID=b03e3b2989176f18435c1fda91ce8d04. Dobrze, że tego nie zrobiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawie kupiłem te głośniki http://cartexim.pl/car-audio/glosnik...5c1fda91ce8d04. Dobrze, że tego nie zrobiłem?

 

daj spokój stary... to współosiówki

Poświęć chociaż 15 minut na poczytanie tego działu - potem zadawaj pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Signaty H16 grają mocniej basem od Helixów, jednak to nie jest taki bas jak z Tuby czy skrzyni.

Jak lepiej podłączyć Signat H16 -czy bez zwrotnicy z orginalnymi tweeterami passata,czy lepiej poprzez zwrotnicę od zestawu POWERBASS S6C z orginalnymi tweterami z tego zestawu.

Edytowane przez kmdm24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak lepiej podłączyć Signat H16 -czy bez zwrotnicy z orginalnymi tweeterami passata,czy lepiej poprzez zwrotnicę od zestawu POWERBASS S6C z orginalnymi tweterami z tego zestawu.

 

najlepiej do zwrotek i tweetów od s6c dać woofer od 6sc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej do zwrotek i tweetów od s6c dać woofer od 6sc...

To jasne że najlepiej,ale posiadam w tej chwili tylko tweetery orginalne wraz ze zwrotnicami od PP S6C i chcę kupić jeszcze głośniki woofery i tak myślałem o SIGNACIE H16,więc jeżeli zakupię te SIGNATY to lepiej je połączyć bezpośrednio,a tweetery przez zwrotnicę czy SIGNATY też dać przez tą zwrotnicę.

Dokładnie o to mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie trzeba będzie dłubnąć zwrotkę...

 

spróbuj... i oceń sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spróbuj... i oceń sam

Ale jeżeli nie będzie pasował to mogę SIGNATA podłączyć bezpośrednio,a tweetery dać przez zwrotnicę i będzie dobrze.Bo rozumiem że Signat h16 może być podłączony bezpośrednio pod samo radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez zwrotnicę koniecznie muszą być podłączone jedynie głośniki wysokotonowe, ponieważ uległyby uszkodzeniu. Zwykle jest to filtr dolnozaporowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez zwrotnicę koniecznie muszą być podłączone jedynie głośniki wysokotonowe, ponieważ uległyby uszkodzeniu. Zwykle jest to filtr dolnozaporowy.

To wiem,ale chodziło mi o głośniki SIGNAT H16,że jezeli nie podejdą pod zwrotnicę od POWERBASS S6C to czy można podłączyć je pod same radio,a tweetery wtedy puścić przez zwrotnicę,na której pozostaną wolne podłączenia pod wofer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę , że lepszy efekt będzie jednak przez zwrotnicę . Przecież ta zwrotnica do czegoś jest. Pewnie bez niej też ładnie zagrają ale przez nią zawsze te parę procent więcej z głośniczków wyciągniesz , tak mi się wydaje logicznie myśląc. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytajac caly ten watek zwracam sie o porade - posiadam powiedzmy to co na zdjeciu - czy mozna cos z tego ulepic?

 

Drzwi beda wygluszone od srodka plus blacha. Tweetery beda mialy nowe obudowy w plastikach lusterek.

 

Myslalem o polaczeniu Blaupunktow plus twety Hertza. Jednak ktore zwrotnice? Bedzie to podpiete pod wzmacniacz.

 

W bagazniku lezy skrzynka na Hertz ES250 na osobnym wzmacniaczu.

 

e712f67f42e16f4bm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jasne że najlepiej,ale posiadam w tej chwili tylko tweetery orginalne

 

Na oryginalne tweetery nie musisz dawać zwrotnicy one są fabrycznie zabezpieczone kondensatorem i im nic się nie stanie możesz swobodnie pod radio bezpośrednio podłączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał kmdm24 Zobacz post

To jasne że najlepiej,ale posiadam w tej chwili tylko tweetery orginalne

Na oryginalne tweetery nie musisz dawać zwrotnicy one są fabrycznie zabezpieczone kondensatorem i im nic się nie stanie możesz swobodnie pod radio bezpośrednio podłączać.

tweetery orginalne wraz ze zwrotnicami od PP S6C i chcę kupić jeszcze głośniki woofery

Łukasz nie doczytałeś-mam tweetery orginalne od zestawu POWERBASS S6C .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam orginalne głośniki vw z wygłuszonymi drzwiami i grają lepiej niż u mojego znajomego który ma wymienione.Więc ja jestem zdania że lepiej wygłuszyć drzwi i orginalne głośniki to jest to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytajac caly ten watek zwracam sie o porade - posiadam powiedzmy to co na zdjeciu - czy mozna cos z tego ulepic?

 

Drzwi beda wygluszone od srodka plus blacha. Tweetery beda mialy nowe obudowy w plastikach lusterek.

 

Myslalem o polaczeniu Blaupunktow plus twety Hertza. Jednak ktore zwrotnice? Bedzie to podpiete pod wzmacniacz.

 

W bagazniku lezy skrzynka na Hertz ES250 na osobnym wzmacniaczu.

 

 

ktos sie wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla każdego będzie to oznaczać co innego...

 

pod radio w miarę sensowne np:

dls K6

focal acces a1

mb quart fsa 216

POWERBASS S-6C

 

pod wzmak dające radę cena/jakość

morel maximo

hertz HSK

Chyba się zdecyduję na HERTZ HSK (dobre ceny teraz są) ,na razie pod same radio,bo jak póżniej w przyszłości będę chciał dodać wzmacniacz,to problem z głośnikami będzie z głowy.

A co do zestawu tweetery i zrotnice powerbassu to chyba je dam na tył z głośnikami orginalnym VW które przemontuję z przodu(bezpośrednio,nie przez zwrotnice)

 

Posiadam jeszcze woofery Caliber z tego zestawu ,które wymontowałem z poprzedniego autka.

http://www.centrumaudio.pl/Caliber_CVC_6-2165.html

Niestety zwrotnice i tweetery już się nie nadają (po wypadku w poprzednim autku zostały) może coś z nimi podziałam(ten zestaw zwrotek i gwizdków Powerbassu miał być do nich.

Edytowane przez kmdm24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności