Skocz do zawartości
czarny_vw

Stukanie podczas jazdy B4 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczuję objawy posypania się łożyska na podniesionym aucie? Będą jakieś szmery czy zgrzyty słyszalne jak obrócę kołem kilka razy?

Bo przeguba to raczej nie sprawdzę gdy go nie ściągnę...

właśnie przegub sprawdzisz tylko trzeba wejść pod auto i poruszać (jeśli się da) góra dół półosią jeśli się da to przegub do wymiany a co do łożyska to sprawdzisz je pod czas jazdy jak usłyszysz szumy z dobiegające z okolicy danego koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź poduszki pod silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rozwiązanie mojego problemu. po wejsciu do kanału i zdjęciu usłony zobaczylem rozerwana gume na wewnetrznym prawym przegubie. Sprawa jasna, jest do wymiany. to wywazenie trzyma sie niezle jak narazie ;)

 

No to zapowiada sie kolejny wieczor spedzony w garazu przy wymianie ustrojstwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze a jednak przegub :) Dobre piwko i chwila roboty:)

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja właśnie opindoliłem paska :-( Dobrą cenę dawali, więc.. poszedł... tj idzie w poniedziałek ... Szkoda, bo juz się przyzwyczaiłem lecz... na oku mam nowszego, ale o tym w innych postach... U Mnie łożysko się rozsypało i przegub zewnętrzny prawy... Nowy właściciel ma pecha, ale powiedziałem mu o tym, by karpia nie strzelił za tydzien :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kielon.m przy wymianie trzeba wyciągnąć półoś całą, czy wystarczy tylko wybić sworzeń żeby ją lekko wysunąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wewnętrzny przegub = wybić sworzeń i wysunąć półoś

zewnętrzny = wybić sworzeń, odgiąć wahacz do dołu i wysunąć półoś ze zwr. z przegubem

bynajmniej u Mnie tak robił i poszło sprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności