Skocz do zawartości
fireblade

wartość oporowa świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów jak w temacie chodzi mi o to czy ktos z was ma takie dane dla swiec żarowych do modelu 1,9 tdi 90 km z 98 r.Dzis wziałem sie za diagnostyke świec żarowych bo zaczał poszrpywać mi cos delikatnie po odpaleniu ale po chwili sie normował ,stwierdziłem ze musiala sie swieca wysypac lub kilka tyle ze wymieniłem na nowe w zeszłym roku na febi były beru jedna beru zostawiłem sobie bo była dobra dobrze jazyła, po oględzinach okazało sie ze faktycznie jedna wypadła po wymianie przemierzyłem omomierzem opór świec i okazało sie ze każda ma inny może tylko dwie miały zbliżone parametry , wiec moj wniosek jest taki albo szykuja sie nastepne wymiany albo to była wina jeszcze lekko ciepłej głowicy ,co wy na to i czy macie jakies własne spostrzeżenia na ten temat,niechce wykrecać teraz każdej z osobna by sprawdzic jak sie jarzą myśle ze po oporze można wywnioskowac która się kończy pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jak padła świeca (wymieniłem wszystkie mimo tego iż pozostałe trzy grzały) to ta padnieta miła duży opór w porównaniu do pozostałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie ze trza by było pomierzyc nowe i sprawa bedzie jasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tamtą zimę zakładałm 4 nowe bosch ,i znowu któraś kuleje ....

Teraz chyba kupię ''beru''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdaje sie ze trza by było pomierzyc nowe i sprawa bedzie jasna

Znalazłem.

Stare, ale sprawne - 001, stara i niesprawna - 277.

 

---------- Post added at 22:14 ---------- Previous post was at 22:13 ----------

 

ja w tamtą zimę zakładałm 4 nowe bosch ,i znowu któraś kuleje ....

Teraz chyba kupię ''beru''

Ja jak kupiłem auto to były Beru i kupiłem równiez Beru. Nie narzekam. - 17 i gadał zawsze za 1 razem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego najlepiej mieżyć je amperomierzem w zakresie 20A bo tyle świece powinny mieć za zimnym silniku i w miare nagrzewania opór maleje, ustawiasz na mierniku pomiar A jedną końcówkę do + akumulatora druga do złącza swiecy i wszystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności