Skocz do zawartości
filip141

pomoc w podłaczeniu wzmacniacza

Rekomendowane odpowiedzi

witam pierwszy raz bawie sie z audio i kupiłem wzmacniacz subwoofer i głosniki przednie tylko teraz mam prosbe o pomoc w podłaczeniu tego wszystkiego, zeby nic nie uszkodzić. Mam zdjecia podłaczeń do wzmacniacza i skan podlaczen do radia. narysowałem również szkic rozmieszczenia tego wszystkiego i tylko teraz czy ktoś by mógł mi napisać jakie kable mam kupić jakiej długości i co z czym podłączyć:)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e8d04d3503bca9a8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/300e2eb56cbc0310.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/25c49b3f8fa51d24.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d6e82a302626db5b.html

Edytowane przez filip141

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedz do sklepu audiocar zajmującego się sprzedażą i montażem, pokaż wzmacniacz a oni Ci już dobiorą kable. będą tam 1.gruby kabel z bezpiecznikiem = akumulator(+)do wzmacniacz 2.cienki przewód=pamięć radia(+)do pamięć wzmacniacz. 3.gruby kabel (-)masa, podłącz pod karoserie do wzmaczniacz.4.kabel z dwoma cińczami(L,R)(podłącz pod tył radia i wzmacniacz. Reszta to kable do głośników czy subwofera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i daj im jeszcze kase to ci potem to podlacza a ty wezmiesz tylko kable pochowasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie tylko u nas lipa jest z takimi sklepami ;/ a co myslicie o tych zestawach kabli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedz do sklepu audiocar zajmującego się sprzedażą i montażem, pokaż wzmacniacz a oni Ci już dobiorą kable. będą tam 1.gruby kabel z bezpiecznikiem = akumulator(+)do wzmacniacz 2.cienki przewód=pamięć radia(+)do pamięć wzmacniacz. 3.gruby kabel (-)masa, podłącz pod karoserie do wzmaczniacz.4.kabel z dwoma cińczami(L,R)(podłącz pod tył radia i wzmacniacz. Reszta to kable do głośników czy subwofera .

 

Pytanie po co za taką prostą czynność płacić?

 

Ogólni tak potrzebujesz:

-5m 20mm^2 kabla np dietz eco, tam w zestawie masz kable RCA z małym kabelkiem remote niezbędnym do włączenia wzmacniacza, bezpiecznik też tam jest, 1m 20mm^2 masy również

-rozgałęźnik typu Y do RCA dwie sztuki, bo masz wyjście w radiu na 2kanały, opcjonalny sub, a wzmak ma 4

-o ile masz ori głośniki z tyłu, to proponuje zlokalizować kable do nich i posłużą ci do nowych głośników. Jeżeli taka opcja ci nie odpowiada kup z 4-5m jakiś kabelków 1.5mm^2 - 2,5mm^2 to praktycznie bez znaczenia. Do suba też ci potrzebne, ale min 2,5mm^2.

 

Montaż zacznij od kabla zasilającego. Plus od aku przez jakieś 15cm kabla później bezpiecznik, dalej kabel przebijasz się przez zaślepkę podszybia od strony kierowcy jest takie piękne miejsce na to, gumowa zaślepka, łatwo zauważysz. Potem progiem do bagażnika. I tu masz dwie opcje dajesz wzmacniacz w boczek w bagaju, albo przykręcasz go do suba. Dajesz plus kabel do plusa na wzmaku i GND podpinasz do metrowego kabla niebieskiego [w przypadku dietza] przykręcasz koniec kabla do którejś śrubki w bagaju. Tunelem środkowym, albo prawym progiem lecisz z kablem RCA i podłączasz ten mały kabelek do niebiesko-białego kabla w radiu i pod remote na wzmaku. RCA do wzmaka podłączasz przez rozgałęźniacze kolorystycznie :lol. Zasilanie masz z bańki. Front dajesz plus do plusa minus do minusa z przodem wiadomo. Natomiast pod rear dajesz suba, tylko plus i minus ze skrzyni podłączasz do skrajnych złączy czyli + do pierwszego + po lewej i - do minusa po prawej ostatnie złącze. Teraz ustawienie. Trudno powiedzieć jakie będzie optymalne dla takiego zestawienia sprzętu. Ale takim standardem będzie dla front HPF i na crossoverze jakieś +/- 80Hz, a rear daj LPF na +/- 80-100Hz. Gainy to twój wybór, ale niech to będzie w okolicach połowy skali. Możesz poeksperymentować tutaj jak chcesz, to nie moja sprawa. Takie rzeczy ustawia się na ucho, więc totalnie ciężko coś powiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooooo dzieki bardzo:) a teraz jeszcze jedno pytanko jakbym chciał podpiac mase do akumulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakbym chciał podpiac mase do akumulatora

A po co ciągnąć taki długi przewód do aku?

Jakiej mocy jest wzmacniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mimo wszystko dołożył jeszcze kondensator, światła mogą przygasać bez niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym mimo wszystko dołożył jeszcze kondensator, światła mogą przygasać bez niego...

 

Wiesz co to jest kondensator i do czego służy? Powyższe zdanie świadczy o tym, że nie bardzo. To nie jest dodatkowy aku. Jeżeli światła przygasają to kondensator w niczym nie pomoże. Poza tym trzymając się tematu jeżeli filip ma alternator 90A i aku ok 50Ah, to z palcem w nosie będzie to latało, nawet z dobrym zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie sprawdzic jaki mam alternator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alternatorze jest naklejka tam powinno być jakiej jest mocy, a jeśli nie to przynajmniej numer części po którym dojdziesz jaki to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności