Skocz do zawartości
Gość miszczofkors

Wyższe obroty na luzie, nie schodzi mi z obrotów.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miszczofkors

Witam od jakiegoś czasu zauważyłem, że przy podjeżdzaniu w korku albo stojąc na światłach silnik pracuje na wyższych obrotach na biegu jałowym dopiero po dłuższym postoju o wiele dłuższym niż zwykle obroty spadają. Co mam zrobic żeby to poprawić?

Wcześniej resetowałem go odłączając akumulator na noc, bez rezultatu. Nie mam gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak długo na forum a nie wiemy jeszcze, czym jeździsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej się nie rozumiemy. Nie chce mi się sprawdzać, czy 2E to mono, czy multi.

 

Jeśli mono, to winę ponosi silnik krokowy, potencjometr przepustnicy ew uszkodzone uszczelnienie pomiędzy zespołem wtryskowym a kolektorem ssącym.

W mono obroty jałowe nie podlegają regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cieslo

Nie jestem pewien czy u ciebie jest to samo, ale u mnie objawy są takie same (tzn. po zatrzymaniu obroty spadają dopiero po jakimś czasie albo jak na hamulcu delikatnie spuszczę sprzęgło). Jak byłem u mechanika to stwierdził, że winny jest silnik krokowy ale narazie nie mam kasy na wymianę więc nie przejmuję się tym i jeżdżę tak jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszczofkors
czy 2E to mono, czy multi
Niestety tego nie wiem. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszczofkors
Nie jestem pewien czy u ciebie jest to samo, ale u mnie objawy są takie same (tzn. po zatrzymaniu obroty spadają dopiero po jakimś czasie albo jak na hamulcu delikatnie spuszczę sprzęgło). Jak byłem u mechanika to stwierdził, że winny jest silnik krokowy ale narazie nie mam kasy na wymianę więc nie przejmuję się tym i jeżdżę tak jak jest.

Dokładnie podobne objawy mam u siebie nie wiem ile ci spiewają za silniczek, ale można kupić używkę za około 80zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszczofkors

Chciałem się dowiedzieć czy wogóle da się coś z nim zrobić? Czy przeczyszczenie pomoże i jak to zrobić, bo kiedyś mi się obiło o uszy?

 

// jesteś na forum już od lutego i nie wiesz że istnieje edycja postów? - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw
Dokładnie podobne objawy mam u siebie nie wiem ile ci spiewają za silniczek, ale można kupić używkę za około 80zł.

kup używke to samo co wyrzuc kase w błoto.

 

silniczek da sie wyczyscić ale to da krótkoterminowy rezultat,góra 2 miechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy 2E to mono, czy multi
Niestety tego nie wiem. :kwasny:

 

2E to wielopunktowy wtrysk.

 

Sprawdz przepustnice i kable>polaczenie do niej. U mnie byl jeden urwany i dziwne zeczy sie dzialy. Po naprawie obrot tam gdzie maja byc i stabilne jak skala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miszczofkors
Sprawdz przepustnice i kable

przepustnica raczej ok, ale kable pewnie do wymniany bo są od nowości a kiedyś były zalane podczas mycia silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o przepustnice , jako ja sama, a czujnik polozenia przepustnicy , lub potencjometr przepustnicy(nie wiem co tam dokladnie jest) Sprobuj na pracujacym silniku odpiac wtyczke ktora jest podlaczona do tego czujnika. U mnie nie bylo reakcji. Okazalo sie ze jeden z kabli jest urwany , a drugi urwalby sie w krotce. Po naprawie broblemy z silnikiem nie wystepuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności