Skocz do zawartości
13jurek13

Luzy ukladu kierowniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,tematu podobnego szukalem ale nie znalazlem, wiec do rzeczy mialem luzy na ukladzie kier. wszyscy trwierdzili ze magiel wiec kupilem regenerowany z Dynamica zalozylem i teraz uklad kier chodzi bardzo ciezko to dalej sa luzy podobne do tych co były ,bardzo slyszalne i wyczuwalne drgania przy ruszaniu zwawo z lewej do prawej kier slychac chrup i dup dup przy jakzdym ruchu w prawo i w lewo dotykalem krzyzaka ale zbytnio nie czuc jakis wczuwalnych duzych luzow bezposrednio na tym przeglubie ale drgania sa wyrazne bo czuc ,czy ten krzyzak ma tedencje do takich luzów? bo raczej magiel zmieniony nie moze miec podobnych luzow do wczesniejszego prosze o jakies rady i sugestie.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a gałeczki sprawdzałeś bo i mnie jest podobnie a luzy mam niesamowite na gałeczkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez bym stawiał na gałesczki jak maglownica jest dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gałka? czyli krzyzak? nie mam pewnosci do magla ale mysle ze 2-gi magiel robi cos podobnego to chyba cos nie tak z innymi elementami ,chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to krzyzak to przy wyłaczonym silniku powinny byc luzy jak lekko krecisz kierownica i jest luz czyli gdy krecisz i maglownica sie nie rusza oczywisce ruszasz w lewo praawo max 2cm

 

---------- Post added at 13:15 ---------- Previous post was at 13:14 ----------

 

gałeczki to koncówki drazków te co wchodza w zwrotnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te całe końcówki drążków stabilizatora czy jak to się to nazywa :>podnieś auto na lewarku lub , podnosiniku złap za koło i szarp do siebie i w drugą stronę (albo tak złap za dolną krawędź koła , i za górną i szarp tak jak byś chciał koło podnieść od dołu do góry :D i odwrotnie , jak będzie latać jak pojeee. ane to znaczy , że końcówki drążków:)

( tak to właśnie te jak zdejmiesz koło gałeczki ) :D

i to jest moim zdaniem na 100 % to;) bo miałem to samo ;p

 

 

[ame]

[/ame] o takie coś sprawdź :) chociaż tutaj to już jest masakra :D Edytowane przez czajek19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drazki odpadaja i koncowki takze, drgania i luz jest przy wylaczonym silniku kiedy ruszam kiera w lewo i w prawo bardzo zwawo i dnyamicznie w zakresie tego luzu czyli okolo tych 2 cm do pojawienia sie oporu czyli krzyzak wymienic? jeszcze pytanko czy mozna to rozebrac bez scigania poduszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie ktos jeszcze udzieli dla pewnosci>? bo nie wiem czy mam zamawiac cała kolumne:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno sprawdzałeś jabłuszka w drążkach ??

najlepiej zrobić to w dwie osoby > jedna delikatnie kręci kierą, a druga trzyma jabłuszko w dłoni :) niedawno w golfinie wymieniałem drążek, a stawiali na magiel ... objawy były identyczne jak opisujesz.

zaznaczone na rysunku poniżej:

 

schowek01x.jpg

 

Pozdrawiam

ps. koniecznie trzeba zdjąć osłonę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no o to chodzi ze byly wumienuione w czerwcu drazki kier. z trw a końcówki pod koniec zimy a luzy sa juz dawno dawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktoś mi podac numer katalogowy krzyzaka?? bo wole mniec pewność wkoncu nowe to nowe, chyba ze ktos ma do sprzedania w stanie bdb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności