Skocz do zawartości
edwardo

co lepsze 1.9td czy 1.8pb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam możliwość kupić w miarę rozsądnej cenie b4 1.9td 75KM. Obecnie jeżdżę b4 1.8 90KM Pb+LPG. Czy ta zamiana ma wogóle sens? Który lepiej ,,ciągnie,, ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie zmieniał na diesela w b4, jest głośno jak w traktorze... Najlepszym silnikiem do tego samochodu wdg mnie to 2.0 LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym jednak za dieslem. Jak dużo jeździsz, możesz załatwić sobie tańszą ropę, a z gazem różnie bywa.

Porównaj stany techniczne samochodów - policz sobie ile musisz dołożyć kasy do każdego.

1.9 TD to wg mnie silnik nie zniszczalny, jednak może być za słaby. Przejedź nim i odpowiedz sobie na pytanie, czy taki Ci wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem sobie tą zamianę. Dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze kolego ja w Golfie III miałem ten silnik i za mało mocy to raz a dwa za wolne przełożenia żeby podróżować w miare sprawnie i ekonomicznie... Teraz mam 1.8 w lpg i jeżdze prawie jak autobusem :D tzn w tych pieniążkach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z warszawskich autobusów tankujesz od kilku lat jak ze SHELLA Brał bym diesla gdybym miał wybór, bo zupa tania! Wystarczy zaopatrzyć się w pompkę elektryczną z długim wężykiem itp. Na trasie krzyczysz przez CB "kupię oszczędności" i wierz mi... od ręki masz tankowanie! Parkujesz obok TIRKA, wężyki w baki, pompka START i do pełna po 2,50zł za litra! Mój kuzyn smiga Vectrą 2.2DTi a braciak Omegą BFL 2.2DTi! Obaj od lat tankują z TIRów (ale sami sobie wlewają!!! Nie biorą z kanistrów) lub z autobusów w Wawie... Mnie LPG z torbami puszcza, a Oni się śmieją, dlatego w styczniu opindalam swoje B3 i Thalię i kupuję jakiegoś nowszego paska z dieslem na pokładzie! Moje B3 na trasie przy 80-90km/h wypija około 9L LPG a kuzyna Vectra B DTI spala około 6,2 ON! Ja mam LPG po 2,29zł L a On ropkę od 2 do 2,5zł L więc, przemyśl nim wieźmiesz benzynę, no i ... koledzy mają rację! Na passata to minimum 2.0 pow. 110KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z warszawskich autobusów tankujesz od kilku lat jak ze SHELLA Brał bym diesla gdybym miał wybór, bo zupa tania! Wystarczy zaopatrzyć się w pompkę elektryczną z długim wężykiem itp. Na trasie krzyczysz przez CB "kupię oszczędności" i wierz mi... od ręki masz tankowanie! Parkujesz obok TIRKA, wężyki w baki, pompka START i do pełna po 2,50zł za litra! Mój kuzyn smiga Vectrą 2.2DTi a braciak Omegą BFL 2.2DTi! Obaj od lat tankują z TIRów (ale sami sobie wlewają!!! Nie biorą z kanistrów) lub z autobusów w Wawie... Mnie LPG z torbami puszcza, a Oni się śmieją, dlatego w styczniu opindalam swoje B3 i Thalię i kupuję jakiegoś nowszego paska z dieslem na pokładzie! Moje B3 na trasie przy 80-90km/h wypija około 9L LPG a kuzyna Vectra B DTI spala około 6,2 ON! Ja mam LPG po 2,29zł L a On ropkę od 2 do 2,5zł L więc, przemyśl nim wieźmiesz benzynę, no i ... koledzy mają rację! Na passata to minimum 2.0 pow. 110KM

Zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz a potem jeszcze raz się zastanów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie... Jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam:roza, nie mniej jednak ... nasze realia rynkowe znają wszyscy... Napisałem PRAWDĘ i TYLKO PRAWDĘ znaną nawet szefom tych Warszawskich firm :kumple:kumple autobusowych... No i? Kto się tym przejmuje?? Nikt... Prawda jest taka, że jak chce jeździć TANIO, to tylko DIESEL...

Poruszyłem jakiś temat tabu, czy co? A ile to razy na CB słyszysz KUPIĘ OSZCZĘDNOŚCI, a za 20km SPRZEDAM OSZCZĘDNOŚCI... Co parking z TIRami to zupą handlują! Chłopie, jeśli poczułeś się urażony, wybacz... ale ... handel paliwem w PL jest już na takim OTWARTYM poziomie jak wdychanie tlenu... Nikogo nie rusza, nie zaskakuje... tylko, jakoś dziwnie, mało się o tym mówi... bo gdy zapytasz GDZIE ZATANKOWAĆ to.. odpowiedzi są zawsze podobne .... Ze straży Miejskiej tankują z autobusów a Ja mam się czaić... no bez jaj.. I nie jest to kradzież! Ukradł bym gdybym wyłamał wlew w Tirku i ssał litry bez wiedzy właściciela! Szefem TIRA (zgodnie z przepisami) jest kierowca który wyjechał z BAZY! On jest TYMCZASOWYM właścicielem odpowiedzialnym za skład i wszystko co w nim, łacznie z zupą!

Tylko VW:debil o Polakach nie pomyślało:fajny... Gdyby pomyśleli , byśmy mieli baki po 120-140L a nie skromne 70... Eh, te kanistry :dolamam:dolamam:dolamam

Edytowane przez egon290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egon290 naprawdę się zastanów ;]

za 2.5zl ropa była dawno temu nawet u Tirowców to po pierwsze primo

a po drugie primo minął już ten czas kiedy na Jana można było kupić ON na przydrożnych parkingach.Właściciele zestawów i solówek wcale nie są już tacy głupi i co nowsze auto to już jest zabezpieczone przed takimi cwaniaczkami co chcą na lewo zarobić.sam jestem zawodowym kierowca i trochę wiem jak się to odbywa

A stare wygi którzy nadal biją kasę w ten sposób na pewno nie sprzedadzą paliwka nie znanej sobie osobie, oni mają już wielu swoich stałych odbiorców i rozgłosu nie potrzebują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egon, w B3 I B4 byluy wieksze baki. 110 litrow z taxi i 160 litrow dla wojska. Jednak jest ich bardzo malo. Ja do swojego nominalnie 70 litrow wlewam 110 litrow po odpowietrzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I nie jest to kradzież!

Nie, to paserstwo, złodziejem jest kierowca który to paliwo sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby Jo... Właśnie opindoliłem swojego BENZYNOWEGO na poczet przyszłego ROPNIAKA :-) Czasy nie minęły... Utrata Skład, codziennie po 22, autobusy PKSu ! (te SCANIE) na pętli! Wystarczy podejść i zapytać "JEST DZIŚ?"

Jak za kółkiem będzie Ruski (tj.Ukrainiec) to za litra od 2,00 do 2,50... Jak Polaczyna, to od 2,80 do 3,20... No i wiem, bo wczoraj zalewałem kuzyna Omcię

Po weekendzie robię przesiadkę na DIESELKA więc będzi emi lżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności