Skocz do zawartości
radek777

AJM odcina przy dodaniu gazu

Rekomendowane odpowiedzi

panowie na forum jest wiele podobnych objawów,ale nie moge dopasowac do mojego przypadku .posiadam ajm 115 audi a4 ,

gdy jede ze stała predkoscia jest ok, gdy nagle dodam gazu -jedno szarpniecie JAKBY ODCIEŁO PALIWO NA JAKĄS CZĘŚĆ SEKUNDY, W TYM SAMYM MOMENCIE JEST ODCZUCIE JAKBY SILNIK CZY KOŁO PODSKOCZYŁO ,moc ok ,Podczas szybkiego rozpędzania i zmianie biegu sprzegło sie nie slizga,czy to dwumasa ??-przy gaszeniu buja budą prawo lewo,ostatnio miałem okazje zdrzemnąc się na tylnej kanapie z zapalonym silnikiem i troche bujało trzesło (łacznik elastyczny ok)dodatkowo przy dodaniu gazu lubi sciagac(wahacze???)z góry dzieki za zainteresowanie:dolamam

Edytowane przez radek777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu weź popraw ten post, bo jest ciężki do zkminienia . Błędy! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak panowie nikt nic nie powie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zacząć od sprawdzenia poduszek silnika. A o co chodzi ze jak dasz gazu to szarpie ale moc OKej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak moc ma ze az miło ale gdy dodaje gazu płynnie to jest gid ale jakmu docisne to jakby odcinał i w tym momencie jakby silnik podskakiwał:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne. Też tak mam w swoim a4 pd. Po prostu pedał gazu w podłogę i na ułamek sekundy zanik mocy a potem ciąg. Jest to raczej czas reakcji zamknięcia egr i nabrania odpowiedniej prędkości turba.z odłączonym egr tego niema i ciągnie odrazu. A co do tego podskakiwania to na bank dwumas zaczyna mówić papa. Założ zamach i sprzęgło 1z i będzie gitara. Ja takie mam.

Edytowane przez dariodario1976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wątek założony został w dziale dotyczącym B5 skoro chodzi o audi. Wątek powinien być w dziale ogólnotechnicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, this is not possible with your browser.
chcę szanownego kolegę uświadomić że vw passat to samochód z grupy vag !!!i technologia oraz podzespoły to to samo i wiedzą i doświadczeniem można się wymieniać. Zwłaszcza że wątek tyczy się silnika ajm który to audi też montowały.koniec ot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kumpleracja kolego.koledzy dodam ze erg zaslepiony,raz miałem przypadek ze go pociagłem po obrotach i na jednym biegu szarpneło przycieło kilka razy

Edytowane przez radek777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy byłem teraz w polsce na 2 tygodnie a auto czekało na parkingu, gdy wyjechałem na autos trade niezle szarpało czy to moze miec zwiazek z ubywajacym płynem hamulcowym ?(pompa vakum czy cos takiego?

)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia miałem stuki od strony kierowcy wczoraj zdjałem koło i okazało sie ze koncówka drazka była uszkodzona a klonkretnie cały ten gwint miał luz w srodku gałki-był luz na zawieszeniu i był efekt luznego koła co w odczyciu dawało wrazenia podskakujacego koła weszystkim dziekuje za pomoc i zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności