Skocz do zawartości
jeri1987

Problem z CAN-em przy zmianie NAV MFD2 na Pioneer AVIC-9110BT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, udało mi się zakupić NAV Pioneer AVIC-9110BT na allegro, po odpakowaniu przesyłki okazało się, iż na kablach od kostki brakuje modułu CAN, co uniemożliwia wyłączenie NAV, tylko poprzez odpięcie kabli z zasilaniem. Moje pytanie jest takie czy problem załatwi wlutowanie w okablowanie od NAV modułu CAN. Ponieważ zamierzam dokupić kamerkę cofania (w oświetlenie rejestracji) oraz mikrofon pod system głośnomówiący. Ma być tak, po wsadzeniu kluczyka NAV odpla się po wyciągnięciu gaśnie, po włączeniu, na wstecznym odpala się kamerka cofania, zapalam światła ekran delikatni przygasa.:dolamam

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. pPoblem załatwi emulator CAN->ISO. Kamera cofania to inna bajka i pewnie z org modułu kamery tego nie zrobisz bo to steruje po CAN-ie navi ale NAVi musi to rozpoznac. Do wyłaczania / właczania navi musisz miec konwerter co zmieni sygnał cyfrowy (power) na anologowy. Co do reszty to kolejny emulator który zmieni sygnał CAN ze wstecznego na sygnał np ...hmm... tu pewnie wystarczy podac + ze wstecznego na którys pin. Oczywiscie zapomnij o komunikacji z FIS , no i pewnie kontrolki z kierownicy. Przy dzisiejszej cenie RNS 510 takie kombajny są mało co warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprosciej i najtaniej to do dowej navi nie kupowac adaptera CAN tylko sygnal do zalaczania (stacyjke) podlaczyc z innego miejsca, gdyz sygnal ten nie wystepuje w gniezdzie QUADlock. To samo dotyczy sygnalu biegu wstecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy dzisiejszej cenie RNS 510 takie kombajny są mało co warte.

Nie do końca. Można kupić sobie np. VW GOLD z działającą szyną CAN i zarówno zegary jak i inne rzeczy działają bez problemu. Poza tym na tych urządzeniach można odpalić autoMapę i inne navi i moim zdaniem jest to duży plus chińskich zabawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego co to jest to VW GOLD? To standarowa navi? opisz ja wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 100% chinski wynalazek ktory napewno mozna porownac z klasa Pioneer hehehhe:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasa inna ale i cena inna. Na pewno nie można jej porównywać z radiami Pioneera czy innych renomowanych firm. Jest jednak dosyć dobrą alternatywą dla tych sprzętów.

W tym temacie ją opisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kto woli jedni wola czerwony kolor inni zielony, jedni wola dobry sprzet inni aby mialo duzo bajerow i tak w kolo.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snajper0001 ja tej navi nie mam i szczerze powiedziawszy to ciągle szukam opinii na jej temat. Z tego co czytałem na innych forach zagranicznych z pierwszymi modelami też były problemy z szyną CAN. Trzeba było inny sterownik zakładać, możliwe, że tak samo jak w przypadku NAV MFD2 na Pioneer AVIC-9110BT. Może ktoś kto miał odczynienia z tym sprzętem podzieli się opiniami na jego temat. Na allegro jest sporo aukcji z tymi chińczykami i sporo też jest sprzedaży więc nie sądzę, że nikt jej nie użytkuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze oni nie potrafią o tyej komunikacji CAn nic powiedziec i jakos zywego przykładu o tym niema. Ciekawe jak to zakodowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy któryś z kolegów ma takie moce, które ściagną blokadę z navi

PIONEER AVIC F9110BT, tak żeby wgrać np. AUTO MAPĘ ???

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności