Skocz do zawartości
Polski

Domykanie szyb - nie idzie do góry !!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj zauważyłem że szyba kierowcy po naciśnięciu przycisku nie idzie sama do góry tylko trzeba trzymać przycisk do "końca" prawa i tył działaja normalnie

Co może być przyczyną i jak to naprawic ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włączyć zapłon i na włączonym podnieść i opuścić szybę trzymając przycisk. Ale opuść do końca, podnieś do końca i powtórnie opuść i podnieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj włączyć zapłon i na włączonym podnieść i opuścić szybę trzymając przycisk. Ale opuść do końca, podnieś do końca i powtórnie opuść i podnieś.

Robiłem na zapalonym silniku i nic

Miałem kiedys tak w B5 i po tym jak Ty mówisz wszystko wracało do normy a tu ni hu hu ... :dolamam

 

---------- Post added at 21:49 ---------- Previous post was at 21:35 ----------

 

Edit :

Dodam jeszcze że w dół idzie sama a do góry już musze trzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo. Poszukaj na forum, gdzieś jest opisana procedura kodowania- powinno pomóc (mnie pomogło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do góry trzymać do momentu zamknięcia i po zamknięciu jeszcze 3 sekundy . Powinno pomóc , jak nie to pewnie prowadnica jest przytarta i trzeba będzie rozebrać boczek i przesmarować prowadnicę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj włączyć zapłon i na włączonym podnieść i opuścić szybę trzymając przycisk. Ale opuść do końca, podnieś do końca i powtórnie opuść i podnieś.

Zrobiłem dzisiaj tak 5 razy i działa :)

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opusc szybe jeszcze do dolu na maxa i psiknij czyms w dol prowadnicy i wzdloz do gory moze powodem rozkodowania bylo przyciecie sie szyby i przesmarowanie pomoze by ten problem nie wrocil a tak czy inaczej nie zaszkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest wręcz na odwrót (z szyba przednia od kierowcy)... Do góry się domyka, w dół już samoczynnie nie chce iść :(

 

Tzn. Gdy nacisnę przycisk w DÓŁ w pierwszej pozycji nic sie nie dzieje, a gdy jest w drugiej pozycji to zachowuje się tak jak by był w pierwszej....

Gdy pociągnę przycisk w GÓRĘ w tejże szybie to wszystko działa jak należy.

 

Próbowałem tego zamykania i otwierania pare razy i nic to nie dało :(

 

W pozostałych szybach wszystko jest jak należy :((

 

Co to może być koledzy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to może być koledzy??

 

Rozkręć panek i wyczyść gumki przewodzące i styki. Częsta przyczyna takiego właśnie działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności