Skocz do zawartości
Stavros

Brak ssania w 1.9TDI AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec nie mam ssania, ani rano, ani na zino, ani po kiku dniach postoju.

Czy ten silnik ma ssanie, w 1.8t tez go nie mialem.

Jak i co sprawdzic, co moze byc przyczyna?

Dizeki za pomoc, szukalem ale byl tylko temat ssania dla gaznikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch

... Ale jakiego ssania ?

Przecież jeżeli masz AVF to nie będziesz miał żadnego ssania to raz bo ssanie jest tylko w benzynie a dwa w dieslu jak coś to jest przyśpieszacz zapłonu ale to w tych starszych motorowniach 1.9 TD D itp.

Masz ręcznie wyciąganą dźwigienkę koło stacyjki !

A w AVF i innych podobnych komp sam zwiększa dawkę paliwa jak motor jest zimny. Można to zauważyć jak temp jest niska przy pierwszym odpaleniu autko chodzi głośniej i ma wyższe obroty :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Ale jakiego ssania ?

Przecież jeżeli masz AVF to nie będziesz miał żadnego ssania to raz bo ssanie jest tylko w benzynie a dwa w dieslu jak coś to jest przyśpieszacz zapłonu ale to w tych starszych motorowniach 1.9 TD D itp.

Masz ręcznie wyciąganą dźwigienkę koło stacyjki !

A w AVF i innych podobnych komp sam zwiększa dawkę paliwa jak motor jest zimny. Można to zauważyć jak temp jest niska przy pierwszym odpaleniu autko chodzi głośniej i ma wyższe obroty :manga

no o tym mowie pseudi ''ssanie'' wiec u mnie obroty sie nie swiekszaja i w 1.8t tez mi sie nic nie zmienialo.

Co jest grane, powinno bys to automatyczne ssanie prawda?

A moze ono jest tylko przy np. ponizej 4 czy 2 stopni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch

... Jeżeli auto odpala bezproblemowo i jest z nim wszystko ok to nie ma sensu moim zdaniem szukać dziury w całym :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Jeżeli auto odpala bezproblemowo i jest z nim wszystko ok to nie ma sensu moim zdaniem szukać dziury w całym :manga

no ja wiem, ale zastanawia mnie to od czasow 1.8t koleszka w pracy ma vectre 1.8 wolnossaca i czy lato czyzima jemy na 1200 wchodzi i po 2 minutach jedzie jak opadna obroty, mi ani w jednym ani w drogim nigdy objawy ssania nie wystapily i ciekawi mnie to czy nie przeklada sie ta sytuacja na spalanie?

Notabene w fiescie 1.3 endura 96 tez mi sie ssanie nie wlaczalo-moze poprostu wstydza sie ssac przy mnie ;) hahahahaha....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej możesz to zaobserwować na chwilowym spalaniu, jest wyższe na zimnym silniku w miarę wzrostu temperatury spalanie na wolnych obrotach spada.:kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprościej możesz to zaobserwować na chwilowym spalaniu, jest wyższe na zimnym silniku w miarę wzrostu temperatury spalanie na wolnych obrotach spada.:kumple

u mnie w angliku nie ma spalania na postoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz wierzyć na słowo:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To musisz wierzyć na słowo:fajny

 

hahahahaha.... dobre.... ;)

 

A czy w innych paskach wlacz sie to ssanie-skacze na 1200 obrotow na 2 minuty czy nie?

 

---------- Post added at 22:23 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

 

Ja to temu mojemu jak na razie nie woerze bo raptem 3 tygodnie go mam heh... i co raz sobie cos wynajde do poprawki albo przerobki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy w innych paskach wlacz sie to ssanie-skacze na 1200 obrotow na 2 minuty czy nie?

nic nie skacze nawet przy -28 w zeszłym roku nie włączyło mi się nigdy ssanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic nie skacze nawet przy -28 w zeszłym roku nie włączyło mi się nigdy ssanie.

czyli wynika z tego ze jest ok, prawdopodobni tylko mieszanka sie zmienia nie majac wplywu na obroty ;)

jedno zdanko, a ile spokoju....

heh dzieki za info, nie bede sie juz doszukiwal skoro jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.8t

 

Jak najbardziej 1.8T 20V ma pseldo ssanie, to zanczy jak jest silnik zimny to obroty sa okolo 1200 rpm i po chwili jak juz pochodzi to spadaja na 840 rpm. Jezeli tego nie miales u siebie w benzynie to moglo byc to spowodowane uszkodzonym czujnikiem temperatury cieczy G2/G62

Edytowane przez bialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej 1.8T 20V ma pseldo ssanie, to zanczy jak jest silnik zimny to obroty sa okolo 1200 rpm i po chwili jak juz pochodzi to spadaja na 840 rpm. Jezeli tego nie miales u siebie w benzynie to moglo byc to spowodowane uszkodzonym czujnikiem temperatury cieczy G2/G62

czujnik mialem nowy bo wskaznik wariowal pozniej juz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to usterka mogla byc spowodowana czyms innym , przy zimnym silniku te obroty w benzynce zawsze tak dzialaja bez wzgledu na temperature zewnetrzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz widział na poboczu taką lale w mini i wysokich butach, to się zatrzymaj. I wtedy ssanie wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam problem w swoim pasku niewiem co to moze byc?? ciezko mi odpala jak jest zimny silnik musze go dluzej krecic rozrożnikiem jak mi juz odpali i sie troszke rozgrzeje silniczek to mi pali elegancko posiadam 1.9tdi 110km robilem w nim rozrożnik wymienilem akume swieczki i slaba jakosc poprawy jak wiecie cos na ten temat to prosze o podpowiedz pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij swój Sprzęt pod VAG-a i problem zlokalizujesz.W moim przypadku był to czujnik cieczy chłodzącej,wymieni go niemal każdy....Minionej zimy wymieniłem również przepływomierz na Boscha,poprzedni tani zamiennik,w VAG-u pokazywał zwarcia,stąd problemy z odpaleniem przy niższych temperaturach powietrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno zauwazylem ze wskaznik temp cieczy troszke mi sie szybko rosne jak go odpale i jest zimny i przejade sie na jakies 4-6km to mi wskazuje wskawowka 90C i to chyba bedzie czujnik termostatu????pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odbiega to od standardu,obecnie podczas chłodniejszych już dni temperaturę 90 st.C osiagam po ok.5-6 km.Podepnij paska pod VAG-a, a ujrzysz wszystko jak na dłoni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Podepnę się do tematu. W moim pasku mam taką dziwną przypadłość, że to "pseudo-ssanie" owszem posiadam, ale niestety nie zawsze. Raz się włącza a raz nie. Zauważyłem że najczęściej dzieje się to tylko w określonych warunkach, tzn. kiedy autko postoi przez noc w garażu to rano przeważnie "ssanie" się nie włącza (choć czasami owszem i nie zależy to od temp. na zewnątrz), natomiast kiedy postoi 4-6-10 godz (no po prostu całkowicie ostygnie) na dworze na parkingu to wtedy zawsze (!) się włącza. O co chodzi?! Co steruje tym ustrojstwem? Może ktoś wie. Coś ktoś podpowie. Może coś z wilgotnościa powietrza (?). Poprzednio w VectrzeB 1.6 16V też tak miałem.:umm

 

Błędów na VAGu brak, czujnik temp. cieczy chłodzącej wymieniony, lambda kilka dni temu wymieniona (bo też mi dużo palił, nie tylko w mieście, teraz pojeżdżę to zobaczę bo nie mam MFA), przepływomierz wymieniony.

Aha. Oczywiście kiedy nie włącza mi się to "ssanie" to nie włącza się też oczywiście wtórna pompa pneumatyczna ("suszarka"), a wraz ze ssaniem to pompa też się włącza (już teraz, bo miałem z nią kłopoty wcześniej):niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności