Skocz do zawartości
jacekff

Dźiwne wibracje skrzyni automatycznej 4-biegowej vw passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem vw passat b5 1.9 TDI 110km 98r i automacik :).Byłem szczęśliwy do czasu :( kiedy skrzynia ta zaczeła coś dziwnie pracowac , a mianowicie jest tak ,jak by to powiedziec na zimnym silniku skrzynia działa ok nic sie nie dzieje ale jak juz sie powoli zaczyna nagrzewac to juz coś szarpie. To szarpanie pojawia sie na obrotach 1600-2100 i przy prędkości dochodzącej do 60,80 i wgranicach 100 zaczyna drgac i to strasznie na innych prędkościach i obrotach jest ok. Mam tylko taką małą nadzieje ze to juz nie jest koniec mojej skrzyni

Edytowane przez jacekff
temat nie zgodny z regulaminem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymien olej w skrzyni z filtrem powinno pomuc pewnie tego nie zrobiles wczesniej a ktos przed toba tez pewnie to olal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile to może kosztowac ? i gzdzie to mogę zrobic , u zwykłego mechanika czy kogos specjalistycznego do automatycznej skrzyni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem od mechanika mojego Passata B5 FL co prawda 1.9TDI Tiptronick i 1L oleju kosztowało mnie 74.90zł a mieści się 9 litrów więc u mnie był to duży wydatek :dolamam, nie wiem jak w twoim ale to będzie chyba to samo + filtr, uszczelka to też wyszło koło 150zł

Edytowane przez kris9220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszta napewno nie sa male ale wazne by to zrobic automat to nie manual i o olej trzeba dbac bo koszty naprawy skrzyni sa koszmarne najlepiej podjedz do kogos obieganego w temacie zapytaj ile aso bierze mozesz zadzwonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1L oleju kosztowało mnie 74.90zł a mieści się 9 litrów więc u mnie był to duży wydatek

 

No to chyba troche Cie oszukal mechanik... owszem wchodzi tam 9 litrow, ale tyle sie nie wymieni, bo nigdy tyle nie zleci... 9 litrow wejdzie gdy sie wyjmie skrzynie i przy niej cos robi i wycieknie z niej olej...

 

Tez mam automat i sporo tu czytalem, bylo cos pisane ze przy takiej predkosci jak drzy to ze poduchy pod skrzynia a moze nawet i pod silnikiem do wymiany... Nie mowie ze to pewne ale koledzy tez i takie rzeczy mieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy próbowałem wjechac na lawete to niemogłem podjechac, zaczął mi mocno szarpac i w tedy wyszło że niema oleju, a olej sam kupiłem i weszło 5L a ogólnie wchodzi 9L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... Tylko bylo napisane ze "1L oleju kosztowało mnie 74.90zł a mieści się 9 litrów więc u mnie był to duży wydatek " i wychodzi na to ze weszlo 9l, dlatego tak napisalem :) A miska olejowa nie byla mokra? czy nie zagladles pod spod i dopiero jak juz wycieklo te 5l to sie tym zainteresowales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprowadziłem tego, rozebrałem przód i dałem passata do wyprostowania łapy i chłodnica była odczepiona i poprzedni mechanik postanowił odpalic samochód i przejechac nim do garażu, w ten sposób mi olej wypluł ze skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torreto:Tez mam automat i sporo tu czytalem, bylo cos pisane ze przy takiej predkosci jak drzy to ze poduchy pod skrzynia a moze nawet i pod silnikiem do wymiany... Nie mowie ze to pewne ale koledzy tez i takie rzeczy mieli

 

Tak tylko że w tym przypadku jest tak , dzis rano jechałem zawieśc do pracy papiery to jest dystans jakies 10Km w jedną stronę i jadąc w kierunku pracy gdy silnik był jeszcze zimny to było wszystko ok ale juz jak wracałem to zaczeło drgac przy tych prędkościach co pisałem powyżej. Pytałem przy okazji mechaników i niestety żaden sie tego nie podejmie :( a mieszkam w Dębicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzis dzwoniłem do gościa który się zajmuje automatami i powiedział mi za wymiane oleju z filtrem 350zł czy to nie za mało cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350zl za sama wymiane czy z olejem, filtrem i uszczelka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tego co mówił to za wszystko

 

---------- Post added at 17:31 ---------- Previous post was at 17:31 ----------

 

350zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no z tego co mówił to za wszystko

 

---------- Post added at 17:31 ---------- Previous post was at 17:31 ----------

 

350zł

Litr oleju do twojej skrzyni to okolo 35 zl Febi ori jaki leja w ASO. Filtr od 35 do 120 ori. Przy wymianie potrzeba Ci 4 litry oleju. A reszta to robota. Wymaina trwa kolo 2 godziny max. Wiem bo sam wymieniałem u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gość mówił że oni leją oleje dobrych firm , i mówił coś o ,,Dexron III,, nie wiem czy to doby czy nie. Aha no to jutro się pewnie wybiore umówić na wymiane to będe wiedział wszyskto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej ma sie zgadzac z tym co masz u siebie, bo inaczej całkiem bedzie lipa ze skrzynią. Musi byc zgodny z normą G 052 162 A2

Edytowane przez capslock82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

capslock82 dobrze pisze najważniejsze aby olej spełniał normy vw - twojej skrzyni, a nie że "mechanik mówił że leją dobre , jakiś dexron III..." zły olej nie spełnaijący norm dla twojej skrzyni tylko pogorszy jej pracę lub nawet może uszkodzić. Musisz sam tego dopilnować zobaczyć co ci będą chcieli zalać , na własne oczy niech pokażą ten olej albo jeszcze lepiej bądź przy robocie dzięki temu nie dasz im zalać złego oleju.

Polecam do twojej skrzyni ESSO teraz pod nazwą Mobil w dobrej cenie i jest na 100% do twojej skrzyni :

http://allegro.pl/olej-do-skrzyni-aut-esso-atf-lt-71141-audi-vw-bmw-i1293262569.html

Edytowane przez kot_ik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jak 1 raz wymieniali skrzyni olej to zaprowadziłem auto wraz z olejem i filtrem i zmienili na taki jak ja chciałem. 2 raz to już sam to robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności