Skocz do zawartości
hammer

VW t4 dziwne odgłosy między 110 a 120 km/h.

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie zwracam się z prośbą do moderatora o nieusuwanie tego tematu mimo ,że sprawa nie dotyczy passata ale innego VW.Mam problem z moim t4 1,9 td i proszę kolegów o sugestie ,ponieważ moje pomysły i pomysły kolegów z podobnego forum busów wyczerpały się...Problem jest taki ,że przy pewnej prędkości (od 110 do 120 najbardziej słyszalne) pojawia się dziwne buczenie w układzie napędowym.Co ciekawe występuje tylko przy dodawaniu gazu przy jeżdzie na wprost.Lekki skręt w prawo lub w lewo ew. ujęcie gazu-cisza!Auto 100 proc. bezwypadkowe 160 000 przebiegu w bardzo dobrym stanie.Koła wyeliminowane (nowe zimówki ,felgi proste) to samo.Łożyska w kołach ok.Nowe poduszki silnika,nowe zaczepy tłumika.Półosie proste,przeguby zew. i wew. ok.Skrzynia również wydaje się ok. a co najważniejsze tylko na wprost pod obciążeniem jest to buczenie takie "łuuuuuułuuuuu" .Może ktoś ma jakieś pomysły?

Edytowane przez hammer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawa nie dotyczy passata ale innego VW.Mam problem z moim t4

... więc umieścimy go we właściwym dziale

_zlydzial1

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy są dokręcone śruby mocujące wózek do podłużnic. Zdarzały się przypadki zerwania gwintu w podłużnicy w efekcie czego było odczuwalne silne uderzenie przy nagłym hamowaniu/przyspieszaniu albo drgania wózka przenoszone na karoserię. Co prawda w T5 było takich przypadków więcej, ale nie zawadzi sprawdzić.

Ciężko jest coś wywróżyć na odległość w takim przypadku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia znalazłem przyczynę...Może to kogoś zainteresuje.Zdesperowany zdecydowałem się na wykręcenie półosi ze samochodu.Okazało sie,że lewy wewnętrzny przegub ma niewielki luz.Po wymianie na nowy (100 zł) jak ręką odjął!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności