Skocz do zawartości
PrzemekNS

Wałęk rozrządu problem

Rekomendowane odpowiedzi

Passat 2002 AWX, od jakiegoś czasu słyszałem dziwną prace silnika jak by stukał-uderzał o coś, czasami wahania pracy silnika, niby obroty ok czyli 800/min cały czas ale autem potrafiło zatelepać. Wizyta u mechanika i okazało się ze druga krzywka na wałku rozrządu jest dużo przytarta, przebieg 280tys km, w serwisie aso powiedziano mi że to jest niespotykane ale mechanik powiedział że już miał taki przypadek i nawet pokazał mi stary wałek od passata 2003 gdzie ta sama krzywka była wytarta, czy ktoś wie gdzie mógł bym kupić taki wałek w zamienniku i jaka jest cena? W ASO krzyczą 1600zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chyba te 130 mają taką przypadłość z tą krzywką, u mnie też wałek do zrobienia ( przebieg 260tyś) .Powiedz mi kolego czy orientowałeś się mniej więcej w kosztach robocizny? Mi mechanik powiedział 400 zł i nie wiem czy to dużo czy mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wymianę za darmo u brata w zakładzie. Jeszcze muszę tylko dostać ten wałek w przystępnej cenie, do tego dochodzi wymiana paska rozrządu bo podobno nie zakłada się 2x tego samego paska. Wada tego wałka to chyba nie tylko w silnikach 131km bo mechanik pokazywał mi wałek ze startą krzywką od tego słabszego modelu 110km. Razem z wałkiem będę wymieniał samo kasowacze, znalazłem taki zestaw samo kasowaczy i wałek na ebay w Anglii za 168 funtów, nie wiem jeszcze ile to będzie kosztować w sklepie, jeśli znasz cenę to napisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności