Skocz do zawartości
Kurzyn

Szarpie przy przyspieszaniu jadąc po łuku w prawo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Problem jak w temacie czyli szarpie TYLKO PRZY PRZYSPIESZANIU jadąc po łuku w prawo. Jadąc prosto, w lewo jest ok. Wygląda to tak jakbyśmy jechali po tarce. Miałem wymienione sprzęgło 300km temu. Dodatkowo jak mam skręcone na maksa koła w prawo lub w lewo to czuje jakby sie tarcza ślizgała. Czy to może być wina felernego, nowego kompletnego sprzęgła? Wiem że chcecie żebym sprawdził przeguby ale to już wykluczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem tę sama sytuacje, identyczne objawy szarpanie przy skrecaniu w prawo przy jednoczesnym dodawaniu gazu i tez przy niedawno wymienionym sprzęgle ok 5tys km temu caly zestaw dwumas + sprzęgło. To był jednak zbieg okolicznosci bo kilka dni temu wymieniłem też górne wahacze, które miały spory luz na sworzniach i efekt jakby poszarpywania ustał. Jak będzie dalej zobaczymy. Nie wiem czy to była ich wina ale przyjrzyj się wahaczom.

Co do ślizgania się sprzęgła nie wiem przy nowym docisku i tarczy nie powinieneś go mieć.

Edytowane przez wojtek_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem jeszcze pojeździć i wyczuć. Teraz to już na prostej i równej drodze jest odczuwalne. Czasem ruszając czuje że ślizga się tarcza. Będzie reklamacja sprzęgła. Jak odbiorę auto to dam znać co było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak późno. Auto oddałem do reklamacji - twierdzą że nic nie zrobili a pomogło ! Musieli coś zrąbać przy montażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musieli coś zrąbać przy montażu...

 

albo po prostu ujeździli trochę sprzęgło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie! przysmazyli troche przy krawezniku i jest ok.W 90 procent przypadkach pomaga. U mnie znowu pomogla jazda "rajdowa" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ojca w roverze 45 było to samo i też pomogło upalenie sprzęgła:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności