Skocz do zawartości
Marecki78

dziwna przypadłość centralnego zamka...

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio taki myk pojawił mi się ponad pół roku temu...

 

mianowicie.

 

Po jeździe samochodem, gaszę i wysiadam. Chcę zamknąć centralny z pilota - cisza. Wciskam przycisk otwierania - cisza. Wkładam kluczyk w zamek - zamykam z kluczyka - wszystkie drzwi się zamykają. Otwieram z kluczyka - wszystkie drzwi się otwierają. Wyjmuję kluczyk z zamka, wciskam zamykanie na pilocie - działa. Otwieranie też. I tak do następnego razu - możę za tydzień, miesiąc, pół roku.

 

VAG pokazuje jedynie uszkodzenie zamka w drzwiach lewych tylnych. Czy to może być przyczyna zamieszania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że to wina tego zamka. Sprawdź ten zamek może nie odbija za każdym razem. Ja tak miałem w poprzednim B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo możliwe, że to wina tego zamka. Sprawdź ten zamek może nie odbija za każdym razem. Ja tak miałem w poprzednim B5.

 

co masz na myśli mówiąc że nie odbija za każdym razem?

 

mechanicznie: rygiel wyłazi i chowa się za każdym razem jak nacisnę pilota bez znaczenia czy otwieram czy zamykam. Nie ma opcji, że zostaje w jakimś położeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie coś innego masz uszkodzone np. słicz.

http://moto.allegro.pl/vw-golf-iv-passat-b5-zamek-drzwi-lewy-tyl-i1224882621.html

Tam znajduje się układ scalony i to może on być uszkodzony.

U mnie rygiel był tak brudny, że potrafił zacinać się ale wystarczyło przemyć benzyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie coś innego masz uszkodzone np. słicz.

http://moto.allegro.pl/vw-golf-iv-passat-b5-zamek-drzwi-lewy-tyl-i1224882621.html

Tam znajduje się układ scalony i to może on być uszkodzony.

U mnie rygiel był tak brudny, że potrafił zacinać się ale wystarczyło przemyć benzyną.

 

no raczej właśnie któryś mikrostyk. Będę musiał chyba się przemóc i rozebrać tylne drzwi tylko jakoś mnie to przeraża :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób to puki nie ma deszczu bo później to będziesz miał problem. Może wystarczy poprawić zimne luty albo przemyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób to puki nie ma deszczu bo później to będziesz miał problem. Może wystarczy poprawić zimne luty albo przemyć.

 

czemu problem w deszczu??

 

garaż mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności