Skocz do zawartości
QplanetQ

B5FL - SWAP silnika z W8 na 1.8T (dopasowanie skrzyni biegów).

Rekomendowane odpowiedzi

B5FL - SWAP silnika z W8 na 1.8T (dopasowanie skrzyni biegów).

 

Witam mam problem zaznacze ze uzywalem szukajki i googla i nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie otóż:

 

Mam passata b5 w8 tyle ze nie ma w nim silnika jest skrzynia biegów oryginalna i czy wejdzie mi silnik od 1.8T? tzn wejsc wejdzie ale chodzi o to czy skrzynia wejdzie od w8 do tego silnika z 1.8T na podglad wrzucam 2 linki do skrzyni w8 i od 1.8t prosze o jakies fachowe porady.

 

http://moto.allegro.pl/vw-passat-b5-w8-skrzynia-biegow-4matic-i1254194449.html

 

oraz 1.8t http://moto.allegro.pl/skrzynia-biegow-passat-b5-1-8t-dhw-i1230991567.html

Edytowane przez QplanetQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa podejdzie, skrecisz i bedzie hasac, ale czy zarzucisz na to sprzegle i kolo od 1.8t?

Musisz znac wymiary sprzegiel, kol zamachowych i walkow obu skrzyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w tytule chciałbym się zapytać czy jest możliwa przekładka silnika 1.8 T do budy z W8 4.0? Chodzi mi tylko o to że buda W8 ma napęd na 4 koła, i jakby dołożyć mu mój silnik 1.8 T, to miałbym to samo co w wersji USA, czyli AWM. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Jakie byłyby problemy i czy czy to jest w ogóle możliwe? Czy silnik AWT podejdzie do skrzyni manualnej od W8? Proszę Was o komentarze :)

Edytowane przez pemek2610
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sobie myślałem kupić paska z uszkodzonym silnikiem w8 i założyć 18t ale wydaje mi się że skrzynia z w8 bedzie za szybka a silnik 150 km za słaby tak że pewnie pod 2,8v6 prędzej by spasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...a silnik 150 km za słaby...

 

A kto mówił, że tam będzie 150 KM? :P Ja chce kupić właśnie 4motion tylko po to, żeby iść w mody :P i dlatego myślę nad swapem z W8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności