Skocz do zawartości
Misio

Czujniki Parkowania(problem)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam problem z czujnikami parkowania. Głownie chodzi mi o czujniki w sharanie, a mianowicie czy te czujniki przestana dzialac jesli dwa z tyłu beda niesprawne. Sharan posiada orginalna instalacje tyl i przod. Z przodu dzialaja wszystkie natomiast z tylu tylko dwa srodkowe, ale przy parkowaniu nic sie nie dzieje. Po wlaczeniu przyciskiem lub wrzucajac wsteczny bieg slychac tylko jeden sygnal dzwiekowe i nic poza tym. Diagnostyka pokazuje tylko uszkodzenie dwuch tylnych czujnikow, prawego i lewego. I moje pytanie czy musza byc wszystkie czujniki sprawne zeby wszystko chulało czy uszkodzony jest sterownik? Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. mam problem z czujnikami parkowania. Głownie chodzi mi o czujniki w sharanie, a mianowicie czy te czujniki przestana dzialac jesli dwa z tyłu beda niesprawne. Sharan posiada orginalna instalacje tyl i przod. Z przodu dzialaja wszystkie natomiast z tylu tylko dwa srodkowe, ale przy parkowaniu nic sie nie dzieje. Po wlaczeniu przyciskiem lub wrzucajac wsteczny bieg slychac tylko jeden sygnal dzwiekowe i nic poza tym. Diagnostyka pokazuje tylko uszkodzenie dwuch tylnych czujnikow, prawego i lewego. I moje pytanie czy musza byc wszystkie czujniki sprawne zeby wszystko chulało czy uszkodzony jest sterownik? Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.

 

Jeden wywalony czujnik powoduje że centralka łapie bład, co jest sygnalizowane dłuższym sygnałem ciągłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki juz dzialaja. Mam pytanko czy istnieje mozliwosc zmiany reakcji na przeszkode zeby cykl sygnalu zmienial sie na ciagly w odleglosci 15 cm od przeszkody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem z czujnikiem, jeden z tyłu nie działa wiec cały system nie hula i tu sie pojawia pytanie czy mozna np. vagiem "obejść" ten jeden czujnik a jak nie to czy mozna go wymienic samemu tudziez ile to kosztuje w warsztacie. ratujcie panowie bo bida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieda sie obejsc. Nowy kosztuje ponad 300zl, ja kupilem cala wiazke z 4 czujnikami od audi z tymi samymi symbolami co potrzebowalem za 150 zl od goscia z koscierzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki masz na alle za max 100zł/szt

Musisz tylko ustalić kompem, który jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli podeslecie mi foty tylu czujnika to mam pare moze podejda ale najpierw musze sprawdzic wasze wejscia gniazdka czy sa te same

 

---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

 

Czujniki juz dzialaja. Mam pytanko czy istnieje mozliwosc zmiany reakcji na przeszkode zeby cykl sygnalu zmienial sie na ciagly w odleglosci 15 cm od przeszkody.
w module sterujacym jest regulacja lub jest kabel ktory musisz polaczyc i ponownie skalibrowac swoje czujniki tz podjezdzasz pod sciane na odleglosc kiedy ma byc max i rozlaczasz ten kabel ten kabel jak jest nowy przy montazu wlasnie tak sie kalibruje i przecina w momencie max odleglosci do sciany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujniki juz dzialaja. Mam pytanko czy istnieje mozliwosc zmiany reakcji na przeszkode zeby cykl sygnalu zmienial sie na ciagly w odleglosci 15 cm od przeszkody.

Jeśli to oryginalny parktronic: 7M3919283_tn.jpg

to możesz próbować przekodować typ nadwozia.

Chociaż w przypadku Sharana nie wiem czy będzie taka opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tylu jest mozliwosc regulacji ? sa jakies sruby wewnatrz modulu ? te zdjecie malo mowi ja montuje w pracy te niby orginal mitsubischi kia i subaru :)http://cgi.ebay.co.uk/COBRA-PARKMASTER-REVERSE-PARKING-AID-SENSORS-Herts-/250711704215?pt=UK_Photography_DigitalCamAccess_RL&hash=item3a5f950297

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności