Skocz do zawartości
darobiker

niemoge wylaczyc wycieraczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Szukałem na forum ale nigdzie nie znalazłem.Mam Passata B5 mobi 2000r.Mianowicie nie mogę wyłączyć wycieraczek.Na czasowym chodzi normalnie i mogę regulować, na wyższych biegach wycieraczki działają jak zawsze ale jak chce wyłączyć wycieraczki to nie zatrzymują się tylko działają jakiś czas i zatrzymują się w połowie szyby.Czy ktoś miał taki problem proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Szukałem na forum ale nigdzie nie znalazłem.Mam Passata B5 mobi 2000r.Mianowicie nie mogę wyłączyć wycieraczek.Na czasowym chodzi normalnie i mogę regulować, na wyższych biegach wycieraczki działają jak zawsze ale jak chce wyłączyć wycieraczki to nie zatrzymują się tylko działają jakiś czas i zatrzymują się w połowie szyby.Czy ktoś miał taki problem proszę o pomoc.
przekaźnik do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub przeczyscic przekaznik... koszt 50 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie może który przekaznik to będzie i gdzie mogę go znalezć???pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki mam nadzieje ze to bedzie to.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam podobny problem ... zakupiłem paska i od początku nie działała tylna wycieraczka ; po szybkiej kontroli okazało się że bezpiecznik jest przepalony ; wymieniłem i troszkę się zdziwiłem... tzn:

 

Wyciercza tylna działa jak ta lala , spryskiwacz również ale ... po wyłączeniu "wszystkich wycieraczek (manetka na pozycji 0) przednie wycieraczki cały czas pracują ...

..wyciągnołem bezpiecznik - przednie wycieraczki działają normalnie.

 

Auto jest wyposażone w spryski reflektorów - które tez nie działają, brak napięcia a przewodzie zasilającym silnik sprysków reflektorów...

 

może ktoś pomoże ... bo deszczowo się robi ...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem co założyciel wątku (ale dzieje sie to u mnie tylko jak jest wilgotne powietrze), podejrzewam przekaźnik 377 - rozbierałem go i widzałem ze jest w nim uszkodzony styk. Zamówiłem już na Allegro. lada dzień go wymienię, zobaczymy czy pomoże.

 

 

 

Przekaźnik wreszcie dotarł.

 

Wszystkie problemy z wycieraczkami się skończyły :)

Edytowane przez -ucho-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przednie wycieraczki pracowały same, nie mogłem ich wyłączyć. Wymieniłem przekaźnik 377, manetki przy kierownicy - nie pomogło. Przy okazji zbiłem przednią szybę próbując dostać się do silniczka wycieraczek :)

W końcu dobrałem się od wycieraczki tylnej, wyjąłem silniczek. W obudowie silniczka jest tam mała plastikowa pokrywa zamknięta na zatrzaski. W środku jest płytka drukowana, okazało się, że ścieżki na niej pokryte są nalotem, to prawdopodobnie powodowało zwarcie i szał wycieraczek. Po oczyszczeniu i zakonserwowaniu wszystko działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności