Skocz do zawartości
xt6000

Tarcze i klocki Zimmermann - lipa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W zeszłym tygodniu kupiłem do swojego auta nawiercane, niby sportowe tarcze Zimmermann oraz klocki, które były w zestawie, tej samej firmy. Wszystko Ładnie pasowało, tarcze były oryginalnie zapakowane, plomba z hologramem, tarcze z sygnaturkami, to samo z klockami. Założyłem i pojechałem do Łodzi tego samego dnia. Wiadomo że w mieście jak to w mieście, czasem się przyciśnie pedał hamulca no i skutek tego był taki że na ostatnich światłach poszedł dym spod błotników... już wiedziałem co było przyczyną, nowe tarcze i klocki. Tarcze zrobiły się lekko fioletowe a klocki... nie wiem bo po klocku to chyba ciężko stwierdzić czy przypalony. No nie wiem ale jeśli tak ma wyglądać jazda na tym zestawie to czarno to widzę. Od tamtego czasu minęło już kilka wyjazdów do Łodzi i powiem że pedał hamulca jest jakiś taki "miękki" a hamowanie nie do końca pewne i nie wiem kto napisał że to hamuje jak brzytwa. Pod koniec hamowania z większych prędkości czuć jakiś taki uślizg, uciekanie pojazdu. Nie zaobserwowałem też aby któryś z klocków obcierał podczas jazdy lub aby się blokował. Obydwie tarcze wyglądają identycznie. Co o tym myślicie ? Jak jest u Was ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegrzales hamulce jak wyciagniesz klocki to przawdopodobnie beda popekane troche zle zrobiles ze pojechales w miasto z nowym zestawem bo nowe klocki i tarcze zawsze potrzebuja czasu na tz ulozenie sie dotarcie a jak to w miescie poprostu je przegrzales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak 3eba przegrzac metal zeby sie fioletowy zrobil???

Jak sie do czerwonosci rozpala to po wystygnieciu sa fioletowe ale po normalnym hamowaniu miejskim trybem nawet w wwa tego nie uswiadczysz-chyba ze te tarcze sa poprostu ze zwyklej blachy a nie z przeznaczonego materialu na tarcze.

A powiedz kolego czy tarcze przy zakupie byly srebrne czy takie niby slote niby zielone?

Jak to drugie to byla to podroba z najtanszego metalu z ktorego np robi sie oski klamek do drzwi lub kolki do mocowania ruru nasciennie.

wrzuce link z kolorem tarcz o ktorym mowie.

 

---------- Post added at 16:48 ---------- Previous post was at 16:45 ----------

 

tak wyglada podrobka na lipe robiona i spali sie za 3 lekkim hamowaniem

 

http://cgi.ebay.co.uk/FRONT-BRAKE-DISCS-PADS-PEUGEOT-306-BREAK-1-8-16V-/390235736997?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5adbdccba5

 

 

a tak normalna tarcza ktora 3eba dobrze zapalic na czerwono(i to pewnie nic nie da) zeby sie odbarwila

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/FRONT-BREMBO-BRAKE-DISCS-RENAULT-R18-BREAK-L-TL-GTL-79-/370264379440?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item56357a1030

 

 

i nie chodzi o firme ale kolor metalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już 2kpl tarcz zimermana sport tylko że z klockami ferodo ds (przod) i na tył zimerman (zwykły) i klocki ferodo ds (troche piszcza ale jest ok).

Xt6000 moze trafiłeś na jakis wybrakowany towar.... zdarza sie czasem :taksobie

kolega Stavros dobre pytanie zadaje: jakiego koloru były kupione przez ciebie tarcze, moze jakas podróba? :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wymienić płyn hamulcowy i przewody elastyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję wymienić płyn hamulcowy i przewody elastyczne

Bo? Wpadł mu pedał w podłogę?

Jak juz wymieniać przewody na przewody w oplocie st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myślimy,zarżnąłeś hamulki! Na takim zestawie to trzeba troszeczkę pojezdzic aby sie dotarł i starac się aby jak najmniej dotykac hamulca.Ja na zimmermannkach mam zrobione 70k i jeszcze 15 zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myślimy,zarżnąłeś hamulki! Na takim zestawie to trzeba troszeczkę pojezdzic aby sie dotarł i starac się aby jak najmniej dotykac hamulca.Ja na zimmermannkach mam zrobione 70k i jeszcze 15 zrobię.

bzdura totalna, nie dociera sie niczego, wsiadasz i hamujesz...metal nie zmienia swoich wlasciwosci przez styl hamowania lekko a w pozniejszym okresie ostro czy odwrotnie, jedyna opcja jest podrobka tarcz z metalu mieszanego np z alu lub tandetnej odlewki zelaznej ze smieci metalowych ;)

 

 

 

ja proponuje niech nam kolega zdradzi kolor tych tarcz jak widzial zanim zalozyl i utniemy sprawie glowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bzdura totalna, nie dociera sie niczego, wsiadasz i hamujesz...metal nie zmienia swoich wlasciwosci przez styl hamowania lekko a w pozniejszym okresie ostro czy odwrotnie, jedyna opcja jest podrobka tarcz z metalu mieszanego np z alu lub tandetnej odlewki zelaznej ze smieci metalowych ja proponuje niech nam kolega zdradzi kolor tych tarcz jak widzial zanim zalozyl i utniemy sprawie glowe mieszanego np z alu lub tandetnej odlewki zelaznej ze smieci metalowych

Doopa jaś, na początku po wymianie hamulce są jak gąbka. a w tym przypadku, albo cylinderki są zapieczone, albo przewody gumowe do wymiany i dlatego ugotowały się tarcze z klockami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doopa jaś, na początku po wymianie hamulce są jak gąbka.

Nie prawda, co najwyżej przez pierwsze 50km się klocek układa do tarczy i nic więcej, kolego robie auta do różnych imprez i nigdy nie docierał nasz klient hamulców, wsiadasz w auto ładna prosta i parę razy dotarcie klocków i koniec,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie prawda, co najwyżej przez pierwsze 50km się klocek układa do tarczy i nic więcej, kolego robie auta do różnych imprez i nigdy nie docierał nasz klient hamulców, wsiadasz w auto ładna prosta i parę razy dotarcie klocków i koniec,

dokladnie malolat jestem ale tez nie jedne hamulce widzialem ;) i ciesze sie za masz zdanie takie jak ja-czyli praktyczne a nie fantazyjne teoretyczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie sie "sprzeczać" :glaszcze

Rozne sa szkoły jak powinno sie ukladac klocki, czy w ogólne powinno...

Jak okolo 100km traktuje klocki w miare delikatnie a pozniej wio... po to one tam sa :devil

Niech jeszcze autor watku napisze gdzie kpl kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem 3 miesiące temu zimmermanny z przodu i klocki też tej firmy po paru hamowaniach normalnie leciał dym z klocków później było ok myślę ułożyło sie wszystko , po miesiącu może nie od założenia tarcze lub klocki sam nie wiem zaczęły bić gorzej niż poprzednie stare jeżdżę tak kolejne 2 miechy i szykuje kolejne 500zl na wymianę kolejnego zestawu tarcz , mechanik namówił mnie na nie powiedział ze super , zapłaciłem i sie przejechałem , reklamować nie chce mówi ze i tak nie uznają bo powiedzą ze to z mojej winy ehh nie kupie już Zimmermanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mechanik wie że źle założył tarcze i dlatego mówi że nie warto reklamować, ja z doświadczenia wiem że jeśli tarcze się skrzywiły nie z winy złego montażu to wymieniają bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiem czym to jest spowodowane jeździłem około 200km delikatnie hamując, i "porządne" tarcze bija jak stare złomy ? nawet nie zdarzyłem w jakaś kałuże na rozgrzanej tarczy wjechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy ostro hamujesz czy nie , nie ma związku z tym że tarcze się krzywią, ja bym reklamował je u mechanika i tyle, i jeśli faktycznie nie uznają reklamacji to każ mechanikowi pokazać pismo od producenta a nie sprzedawcy towaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienię a te spróbuje reklamować, jak kupiłem auto stare tarcze były już mocno zjechane i lekko biły , założyłem nowe i też w nie długim czasie zaczekały tak sie zastanawiam a może wina leży po stronie auta ? piasty sam nie wiem co myśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dobrze oczyściłeś piastę pod tarczą z korozji ,mały paproch potrafi narobić bigosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wlasnie takich jak ty powinno sie stary w leb lac pala(bez obrazy) bo dajesz sie robic w konia i uczysz ich ze moga robic w konia innych!!!1 Powinienes zdjac to badziewie i reklamowac, a jak ci powiedza ze nie to mow ze idziesz do telewizji(tvn turbo raport) i piszesz do trybunalu skarge ze sprzedaja podrobki powolujac sie na oryginal z gwarancja co wg prawa nazywa sie wyludzenie przy uzyciu oszustwa handlowego ;).

A jak ty ja i inni zaczniemy walczyc o swoje to nasze dzieciaki nie beda musialy tylko uznawanie gwarancji bedzie normalnoscia a nie tylko dodatkowa sciema przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Panowie, klocki i tarcze były kupione na alledrogo na aukcji nr 1198055605.

 

Nie sądzę aby to były podróby bo koleś ma same pozytywy na kilka tyś komentarzy, poza tym bytły hologramy przed otwarciem, wszystko fabrycznie zapakowane. Tarcze miały kolor...szary bo były pomalowane kolorem szarym matowym. Po kilku hamowaniach wyszła spod niego prawdziwa tarcza w kolorze srebrniutkim jak sreberko. Zanim się na mnie rzucicie że powinienem był zmyć ta farbę oczywiście przejrzałem intrukcję montażu producenta gdzie było napisane "ready to use", i jeszcze taka przekreślona na czerwono rączka ze ściereczką i tarcza aby nie przecierać.

Dla ciekawości powiem Wam co dzisiaj zobaczyłem, tylne tarcze seryjne też fioletowawe... Czym hamować tą kłodę ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności