Skocz do zawartości
Maciej_OLS

Wybite oznaczenia na silniku !?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W którym miejscu są nabite oznaczenia silnika w Passacie. Auto (1,9 TDI 110KM) niedawno kupiłem i mam z nim pewne problemy, podejrzewam że został wymieniony silnik i wstawiony jest 90 Konny - Jak to sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabliczkę z danymi samochodu znaleźć można z tyłu, we wnęce koła zapasowego po lewej stronie. Tabliczka znajduje się również w „Książce przeglądów

serwisowych”

 

Nalepka zawiera następujące dane samochodu:

1 – numer typu / numer sterowania produkcją,

2 – numer identyfikacyjny samochodu,

3 – numer typu,

4 – określenie typu/moc silnika,

5 – kod literowy silnika i skrzyni biegów,

6 – numer lakieru / oznaczenie wyposażenia wewnętrznego,

7 – oznaczenie wyposażenia dodatkowego.

 

Kod silnika i numer silnika znaleźć można najszybciej na nalepce na osłonie paska

zębatego (silniki 4-cylindrowe) lub na osłonie zaworu po lewej stronie (silniki 6-cylindrowe)

Kod literowy silnika znaleźć można również na tabliczce z danymi samochodu, lub z boku na odlewie głowicy silnika - na górnej części pod plastikową osłoną (wystająca prostokątna stopka - wygrawerowany kod 3 literowy XXX).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko to się zgadza ale jak sprawdzić czy w kupionym samochodzie nie był wymieniany silnik. Wszystkie naklejki pozostają wtedy bez zmian.

Gdzieś znalazłem zdjęcie jakiegoś silnika z wybitymi symbolami. Nie wiem tylko po której stronie silnika ów wybitych numerów szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprędzej na bloku silnika będzie pojemność (informacja dla mechaników lub warsztatów - to jest bite na wystających elementach poza obrys uszczelki lub między tłokami na dużej płaszczyźnie bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

Znalazłem oznaczenie silnika wybite na bloku.

Niestety okazało się to czego się spodziewałem :przestraszony:

Silnik był wymieniany.

Oznaczenie na bloku jest AHU (czyli 90 KM) a powinno być AFN (czyli 110 KM).

 

Dlatego też dopiero po wymianie komputera od 90MK samochód zaczął pracować normalnie ( wcześniej miałem problem z szarpaniem po 3000 obrotów i brak mocy).

 

Czy ktoś wie jakie są różnice między tymi silnikami. Czy istnieje możliwość zaadoptowania silnika tak aby miał swoje 110 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ TWOIM PRZYJACIELEM !!!

 

-> Maciej_OLS trzy razy to samo w trzech róznych tematach.

 

...może trzeba było przy zakupie pojechać na diagnostykę do ASO, a nie cieszyć się że BALSZOJ AWTAMOBIL za okazyjna cenę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności