Skocz do zawartości
lofi

Ile $$ na warsztat samochodowy ...?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem

ze temat rzeka ale gospodarując rozsądnie zakupując lub dzierżawiąc dwa podnośniki nastawiając sie na auta osobowe...(bez elektryki) zatrudniając 2 mechaników i ew pomocników w ramach praktyk szkolnych ... myślicie ze w jakie koszty się to zbliża...??

zarobki podejrzewam ze w granicach 2500-3000 zł netto

dzierżawa warsztatu od 4-6 tys

co dalej...???

czy są firmy które profesjonalnie wyposażają ... w sprzęt czy możne warto importować z Chin ..??(mam możliwość kuzyn działa w innej branży ale importuje więc mogę się podłączyć)

 

dziękuję za wszelkie sugestie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo wyposażenie to koszt około 40 000 do tego dochodzi wynajem pomieszczeń i wynagrodzenia pracowników to kolejne 10 000 miesięcznie (tak około) większą część środków możesz pozyskać z UP a firmy zajmujące się wyposażeniem sprzętowym to np bosch gedore itp nie polecał bym narzędzi i urządzeń z chin do warsztatu bo to świadczy o usłudze i właścicielu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem projekt dla znajomego do Powiatowego Urzędu Pracy na otwarcie firmy. Projekt nie był na duże pieniądze. Nie pamiętam już jaka była maksymalna kwota dofinansowania, chyba cos kolo 10 000.00 może więcej. Za tą kwotę zakupił narzędzia (większość już miał), szafkę na narzędzia i koniec. i na nic więcej nie starczyło pieniędzy. Lokal zakupił już wcześniej od gminy. Jest to mała miejscowość (wioska na uboczu) więc koszty zakupu lokalu nie były wysokie. Nie ma pracownika, sam sie zatrudnia. Na brak pracy nie narzeka.

Ja osobiście sądze, że to same narzędzia to pikuś. Największe koszty będą związane z zakupem bądź dzierżawa lokalu. Potem ewentualnie jego remont i wyposażenie. Ciekawi mnie dlaczego dałeś taka wysoka pensje dla mechanikow. Moze to mialo byc jednak brutto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pensji to.... mam znajomego jest mechanikiem i ma takie zarobki pomijam ze na papier dostaje 1000zł pracuje w Gdańsku... być może stąd te kwoty ...

oczekuję kolejnych wypowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwage czy i jeszcze sa w twoim wojewodztwie nabory dla osób fizycznych w ramach regionalnego programu operacyjnego (RPO). Jesli nie masz firmy, to musisz zwraca uwage na nabory dotyczace osob fizycznych tzw. start-upy. Jesli masz firme, to mozesz startowac w naborach dla mikroprzedsiebiorstw. I jeszcze jedno - poziom finansowania dla osob fizycznych i mikroprzedsiebiorcow. U nas w opolu jest 65% dofinansowania UE i 35% wklad wlasny. Ale wiem, ze sa nabory dla osób fizycznych - bezrobotnych w ramach kapitalu ludzkiego (POKL). Tam mozna chyba wydrzec kolo 40 000,00 PLN.

Warto chyba skorzystac z takiej pomocy. Jak chcesz wiecej informacji na ten temat, to daj znac, cos wybierzemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwroc uwage czy i jeszcze sa w twoim wojewodztwie nabory dla osób fizycznych w ramach regionalnego programu operacyjnego (RPO). Jesli nie masz firmy, to musisz zwraca uwage na nabory dotyczace osob fizycznych tzw. start-upy. Jesli masz firme, to mozesz startowac w naborach dla mikroprzedsiebiorstw. I jeszcze jedno - poziom finansowania dla osob fizycznych i mikroprzedsiebiorcow. U nas w opolu jest 65% dofinansowania UE i 35% wklad wlasny. Ale wiem, ze sa nabory dla osób fizycznych - bezrobotnych w ramach kapitalu ludzkiego (POKL). Tam mozna chyba wydrzec kolo 40 000,00 PLN.

Warto chyba skorzystac z takiej pomocy. Jak chcesz wiecej informacji na ten temat, to daj znac, cos wybierzemy.

dziękuję za konkrety ...

 

dalej czekam na dyskusję w ramach może własnych doświadczeń forumowiczów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często duże hurtownie motoryzacyjne pomagają w otwieraniu biznesu poprzez dołączenie do sieci warsztatów :)

Na przykład:

Inter-Team ma w swojej ofercie O.K.Serwis ->http://www.okserwis.pl

Inter Cars ma:

- Q-Service ->http://www.qserwis.org/

- Auto-Crew ->http://www.auto-crew.pl/

 

Są też inne sieci takie jak:

Proponowane przez Group Auto Union International warsztaty "EuroWarsztat" ->http://www.eurowarsztat.pl/

 

Jest tego masa, firmy te pomagają w zakupie podnośników, narzędzi i później stale zaopatrują w części zamienne po dogodnych rabatach :) Przy okazji jest możliwość założenia banerów reklamowych co też od razu podnosi rangę warsztatu :) Bo ze zwykłego "U Pana Ryśka w stodole" robi się na przykład "Q-Service" :) Jak się do nich zgłosisz to od razu zrobią Ci wstępną kalkulację kosztów ;) Mieliśmy kiedyś w firmie taką ofertę i z tego co pamiętam oferta Inter-Teamu była dość fajna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Często duże hurtownie motoryzacyjne pomagają w otwieraniu biznesu poprzez dołączenie do sieci warsztatów :)

Na przykład:

Inter-Team ma w swojej ofercie O.K.Serwis ->http://www.okserwis.pl

Inter Cars ma:

- Q-Service ->http://www.qserwis.org/

- Auto-Crew ->http://www.auto-crew.pl/

 

Są też inne sieci takie jak:

Proponowane przez Group Auto Union International warsztaty "EuroWarsztat" ->http://www.eurowarsztat.pl/

 

Jest tego masa, firmy te pomagają w zakupie podnośników, narzędzi i później stale zaopatrują w części zamienne po dogodnych rabatach :) Przy okazji jest możliwość założenia banerów reklamowych co też od razu podnosi rangę warsztatu :) Bo ze zwykłego "U Pana Ryśka w stodole" robi się na przykład "Q-Service" :) Jak się do nich zgłosisz to od razu zrobią Ci wstępną kalkulację kosztów ;) Mieliśmy kiedyś w firmie taką ofertę i z tego co pamiętam oferta Inter-Teamu była dość fajna :)

co to znaczy ze oferta była dość fajna...??? możesz rozwinąć ?? jakie warunki należało spełniac.. czy warsztat miał być włąsnością czy dzierżawa również wchodziłą w grę... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to znaczy ze oferta była dość fajna...??? możesz rozwinąć ?? jakie warunki należało spełniac.. czy warsztat miał być włąsnością czy dzierżawa również wchodziłą w grę... ??

Nie pamiętam dokładnie jakie warunki, u nas była właśność, nie wiem jak z dzierżawą. Oferta była fajna dla nas jako firmy z własną halą, kapitałem i ludźmi (w czasie kryzysu szukaliśmy alternatywy). Przypuszczam, że są dość elastyczni i można się jakoś dogadać ;) Zapytaj, przecież to nic nie kosztuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam dokładnie jakie warunki, u nas była właśność, nie wiem jak z dzierżawą. Oferta była fajna dla nas jako firmy z własną halą, kapitałem i ludźmi (w czasie kryzysu szukaliśmy alternatywy). Przypuszczam, że są dość elastyczni i można się jakoś dogadać ;) Zapytaj, przecież to nic nie kosztuje :)
a czy padły jakieś konkretne sumy jeśli to nie tajemnica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy padły jakieś konkretne sumy jeśli to nie tajemnica

Konkretnych sum nie było, dowiadywaliśmy się głównie o podnośniki kolumnowe, bo narzędzia mieliśmy. Koszt dobrego podnośnika razem z montażem wychodził koło 10-12 tys. zł. Do tego dochodziły jeszcze szkolenia (były dość drogie) i dość spore rabaty na części (de facto można byłoby zarabiać jeszcze ładnie na częściach). W naszym przypadku (chcieliśmy ruszyć dość mocno ze względu na wielkość firmy i praktycznie nieograniczone środki finansowe) proponowano nam jeszcze wyposażenie magazynu w niezbędne podstawowe części przeglądowe (za które nie musielibyśmy płacić od razu, tylko z czasem naszego montażu ich w autach klientów). W Gdańsku jest oddział InterTeamu, częsci dowożą na telefon, bądź zamawiane są przez ich program. Nie pamiętam wszystkich szczegółów, bo ostatecznie odpuściliśmy ze względu na słaby rynek w Elblągu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konkretnych sum nie było, dowiadywaliśmy się głównie o podnośniki kolumnowe, bo narzędzia mieliśmy. Koszt dobrego podnośnika razem z montażem wychodził koło 10-12 tys. zł. Do tego dochodziły jeszcze szkolenia (były dość drogie) i dość spore rabaty na części (de facto można byłoby zarabiać jeszcze ładnie na częściach). W naszym przypadku (chcieliśmy ruszyć dość mocno ze względu na wielkość firmy i praktycznie nieograniczone środki finansowe) proponowano nam jeszcze wyposażenie magazynu w niezbędne podstawowe części przeglądowe (za które nie musielibyśmy płacić od razu, tylko z czasem naszego montażu ich w autach klientów). W Gdańsku jest oddział InterTeamu, częsci dowożą na telefon, bądź zamawiane są przez ich program. Nie pamiętam wszystkich szczegółów, bo ostatecznie odpuściliśmy ze względu na słaby rynek w Elblągu ;)
dzięki raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A generalnie to planujesz obslugę wszystkich marek samochodów czy tylko konkretne?

Dochodza jeszcze komputery do diagnozy im wiecej marek tym wiecej sprzetu.

 

Pewnie warto tez zainwestowac w sprzet do wymiany i serwisu opon to sezonowy dosc staly zarobek.

 

A sprawdzałes moze jak wyglada sciagniecie sprzetow z zachodu, uzywanych? Moz to tez warto zorientowac sie

 

POWODZENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A generalnie to planujesz obslugę wszystkich marek samochodów czy tylko konkretne?

Dochodza jeszcze komputery do diagnozy im wiecej marek tym wiecej sprzetu.

 

Pewnie warto tez zainwestowac w sprzet do wymiany i serwisu opon to sezonowy dosc staly zarobek.

 

A sprawdzałes moze jak wyglada sciagniecie sprzetow z zachodu, uzywanych? Moz to tez warto zorientowac sie

 

POWODZENIA

w kwestii zachodniej to nie bardzo.miałem na to czas.... zastanawiam się nad sprowadzeniem ... kilku rzeczy w USA ale nie wiem co z USA przyda się w warsztacie oprócz tanich kosmetyków samochodowych .. co do diagnostyki komputerowej to pomyśle o tym przy zatrudnieniu mechaników...wydaje mi się ze każdy samochód da się naprawić a specjalizacja w jednej marce to trochę ... strata czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
specjalizacja w jednej marce to trochę ... strata czasu

 

Z tym nie moge sie zgodzic. Mechanik do ktorym jezdze z paskiem naprawie tylko VAG nic poza tym. Pomimo tego ma mnostwo klientow od 8 do 21 codziennie i w soboty troche krocej. pod warsztratem zawsze stoi kilka VW i AUDI.

 

Moim zdaniem:

albo specjalizujesz sie w danej marce i wtedy umiesz wszystko naprawic

albo robisz wszystkie ale raczej drobne naprawy we wszystkich markach samochodow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym nie moge sie zgodzic. Mechanik do ktorym jezdze z paskiem naprawie tylko VAG nic poza tym. Pomimo tego ma mnostwo klientow od 8 do 21 codziennie i w soboty troche krocej. pod warsztratem zawsze stoi kilka VW i AUDI.

 

Moim zdaniem:

albo specjalizujesz sie w danej marce i wtedy umiesz wszystko naprawic

albo robisz wszystkie ale raczej drobne naprawy we wszystkich markach samochodow

w tym kontekście to się zgodzę tutaj wchodzi kwestia zatrudnienia... taki fachowiec z serwisu VW Audi to się ceni i na pewno ma prace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolege ktory ma warsztat i raczej robi taki drobne uniwersalne naprawy, takze blacharke i lakiernictwo i ma przed warsztatem zawsze tlum.

 

Warto tez pomyslec o sprzecie do wymiany opon i ewentualnie magazynowania z tego tez 2 razy w roku jest pewna kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności