Skocz do zawartości
grabson765

Kierownica 4-ramienna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie czy np kierownica 4-ramienna z golfa bory passata B5 fl podejda do passata B5 ?? byl tylko jeden typ tej kierownicy czy sa rozne rodzaje ??

sprawa wyglada tak ze chce obszyc kierownice skora performowana tylko ze jak oddam swoja to bede bez samochodu kilka dni a to nie bardzo mi sie widzi :/

wiec mam taki pomysl zeby kupic jaka tania kiere na allegro wyslac do goscia zeby obszyl a pozniej tylko przerzuce ja do siebie :)

tylko wole sie upewnic ze wszytsko bedzie pasowac czy podejdzie np kiera z golfa 4 bedzie pasowac u mnie i podejrzei do mojej poduszki?

bo moze byly jakies rozne typy i kombinacje wiec poratujcie koledzy :P

pozdrawiam Grabson765

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie pasowała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie pasowała

 

czyli spokojnie moge kupowac od jakiegos Golfa 4 czy bory kiere?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem są na pewno dwa rodzaje kierownicy czteroramiennej, jedna posiada metalowe mocowanie na poduszkę i wtedy poduszka jest o 1 cm węższa, drugie mocowanie jest plastikowe i jest poduszka szersza...

postaram się do Ciebie w ciągu paru dni wrzucić zdjęcia jednej (metalowa jej na moim profilu w albumie kierownica) i drugiej. tak też na Twoim miejscu bym zdemontował poduszkę... (tu masz opis 3 ramiennej ale kolejność czynności taka sama http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40304 )

i sprawdź czy masz pod poduszką sam metal czy plastikiem obudowane trzymanie poduszki)

nie zapomnij klemy zdjąć z akumulatora!!!

 

powodzonka

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał grabson765 Zobacz post

czyli spokojnie moge kupowac od jakiegos Golfa 4 czy bory kiere?

A nie lepiej: http://forum.vw-passat.pl/showthread...tr%F3jramienna ??

Pozdrawiam

napewno lepiej ale i duzo drozej :P

wtedy musze juz kupic cala kierownice z poduszka a to koszt 450-500zl

a tak kupie kiere za 60-70zl obszyje za 120 i wrzuce swoja poduszke i mam gotowe :)

do tego moge jeszcze sprzedac swoja stara kiere za nawet 50ZL wiec suma sumarum mam skorzana kiere za 150zl :)

i jeszcze jest jedna kwesta ze skora performowana bardziej mi sie podoba:)

 

---------- Post added at 10:28 ---------- Previous post was at 10:21 ----------

 

z tego co wiem są na pewno dwa rodzaje kierownicy czteroramiennej, jedna posiada metalowe mocowanie na poduszkę i wtedy poduszka jest o 1 cm węższa, drugie mocowanie jest plastikowe i jest poduszka szersza...

postaram się do Ciebie w ciągu paru dni wrzucić zdjęcia jednej i drugiej. tak też na Twoim miejscu bym zdemontował poduszkę... (tu masz opis 3 ramiennej ale kolejność czynności taka sama http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40304 )

i sprawdź czy masz pod poduszką sam metal czy plastikiem obudowane trzymanie poduszki)

nie zapomnij klemy zdjąć z akumulatora!!!

 

powodzonka

a to nie jest uzalezniona ta roznica od rocznika auta? bo w temacie o 3-ramiennych jest ze do 98r byly inne jak pozniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to nie jest uzalezniona ta roznica od rocznika auta? bo w temacie o 3-ramiennych jest ze do 98r byly inne jak pozniej

nie jest to uzależnione od rocznika, czy 97 czy 2002 może być ta sama kierownica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem są na pewno dwa rodzaje kierownicy czteroramiennej, jedna posiada metalowe mocowanie na poduszkę i wtedy poduszka jest o 1 cm węższa, drugie mocowanie jest plastikowe i jest poduszka szersza...

postaram się do Ciebie w ciągu paru dni wrzucić zdjęcia jednej (metalowa jej na moim profilu w albumie kierownica) i drugiej. tak też na Twoim miejscu bym zdemontował poduszkę... (tu masz opis 3 ramiennej ale kolejność czynności taka sama http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40304 )

i sprawdź czy masz pod poduszką sam metal czy plastikiem obudowane trzymanie poduszki)

nie zapomnij klemy zdjąć z akumulatora!!!

 

powodzonka

Owszem są dwa rodzaje kierownicy czteroramiennej. Co do mocowania to są inne jeśli chodzi o kiere multimedialną. Przy zwykłych kierownicach czteroramiennych wszystkie mocowania są takie same a inne mocowania są przy kierownicach multimedialnych. Przynajmniej ja się do tej pory nie spotkałem ze zjawiskiem żeby w czteroramiennej zwykłej były jakieś dwa rodzaje mocowań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przynajmniej ja się do tej pory nie spotkałem ze zjawiskiem żeby w czteroramiennej zwykłej były jakieś dwa rodzaje mocowań

 

chyba będę musiał zrobić parę fotek, Krzyś jeśli posiadasz 4 ramienną to zdemontuj poduchę i porównaj ze zdjęciami kierownicy w moim albumie na profilu. ja przy okazji zrobię parę fotek dziś wieczorem i pokarzę jaka jest różnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i się mylę :) po prostu się z niczym takim nie spotkałem jeszcze żeby były różne mocowania w tej samej kierownicy. Czekam na fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto obiecane zdjęcia i dwa różne rodzaje ori kiery do vw passat b5 oraz b5FL. złapałem się na tym... teraz mam kierownicę do sprzedania w nowej skórce pierwszego gatunku :)

201009071419.jpg

201009071416.jpg

201009201477.jpg

201009201478.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem Ci pw;p , bo mam taką kiere i tez jestem z białegostoku;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a oto obiecane zdjęcia i dwa różne rodzaje ori kiery do vw passat b5 oraz b5FL. złapałem się na tym... teraz mam kierownicę do sprzedania w nowej skórce pierwszego gatunku :)

No to się jednak myliłem :] ale na przyszłość dobrze wiedzieć :)

Jeszcze takie pytanie mam. Gadałem wczoraj z braciakiem (bennyx) i mówił, że sam kiere obszywałeś i mam pytanie czy robiłeś tylko tak sam dla siebie czy może w wolnych chwilach bawisz się w obszywanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze takie pytanie mam. Gadałem wczoraj z braciakiem (bennyx) i mówił, że sam kiere obszywałeś i mam pytanie czy robiłeś tylko tak sam dla siebie czy może w wolnych chwilach bawisz się w obszywanie?

 

 

aktualnie robię remont w mieszkaniu. jak tylko go skończę wezmę się za obszywanie kierownic nie tylko dla siebie. więc jak coś to zapraszam :) (będę miał gotowe kierownice, tylko osoba zainteresowana będzie robiła zdjęcie swojej bez poduszki aby nie było pomyłek i wymiana :ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aktualnie robię remont w mieszkaniu. jak tylko go skończę wezmę się za obszywanie kierownic nie tylko dla siebie. więc jak coś to zapraszam :) (będę miał gotowe kierownice, tylko osoba zainteresowana będzie robiła zdjęcie swojej bez poduszki aby nie było pomyłek i wymiana :ok)

Oki to jak już ruszysz z produkcją to daj znać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj dam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje sie ktos czy mozliwe jest zamontowanie kiery od b6 lub cc do b5 3BG???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety drogi kolego we wspaniałomyślnie i z ironią zamontowanym przez ciebie linku nie ma odpowiedzi na moje pytanie poza wielokrotnie powtarzającym się "chyba" !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności