Skocz do zawartości
PIOTR_FOTO

Gniazdo diagnostyczne-brak zasilania? TDI 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem dwa tygodnie temu Passata z silnikiem TDI 1Z. Dzisiaj chciałem podłączyć go do interfejsu VCDS. Niestety po wpięciu wtyki do gniazda diagnostycznego kontrolka w gnieździe nie zapala się jakby nie było zasilania. Interfejs na pewno sprawny i nigdy jeszcze nie miałem z nim problemów. Po uruchomieniu programu VCDS test interfejsu przechodzi pomyślnie ale wyskakuje komunikat "nie podłączony do samochodu" mimo, że wtyk siedzi w gnieździe. Czy gniazdo diagnostyczne ma jakiś bezpiecznik, bo w opisach takowego w passacie B4 nie znalazłem? Dodam że pasek chodzi bez zarzutu-brak tylko podświetlenia zegarka i pokręteł nawiewu ale nie wiem czy to może mieć związek z niedziałającym gniazdem. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprzedni właściciel zrobił ukryty przycisk odcinający zasilanie wtyki diagnostycznej. Pin 16 to +, a pin 4 i 5 to -. Weź żarówkę i sprawdź czy będzie się świecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Przyjrzałem się dzisiaj dokładniej złączu diagnostycznemu i stwierdziłem że po podłączeniu miernika pod pin4(-) i pin16(+) wskazuje 12V-więc napięcie jest. Zauważyłem też, że tylko cztery piny w złączu są wykorzystane (pin 4,7,15,16)-pozostałe są puste, czy tak powinno być? Jutro sprawdzę komputer z interfejsem na innym pojeździe, choć nie sądzę, że to jego wina, ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku testach na innym komputerze i innym samochodzie, który niedawno diagnozowałem doszedłem do wniosku, że uszkodzeniu uległ niestety interfejs VCDS. Całe szczęście, że mam jeszcze gwarancję i mam nadzieję,że nie będzie problemów z naprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności