Skocz do zawartości
vic16

Nie przyjęcie wypowiedzenia umowy przez PZU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie:)

Mam problem z ubezpieczniem OC. Otóż...09.06.2010 to dzień, w którym kupiłem swojego Paska. Z dniem 16.06.2010 wychodziło OC, które było w PZU. W związku z tym, dnia 14.06 udałem się do zaprzyjaźnionego przedstawicie Warty, i u niego wykupiłem OC. W ten sam dzień wysłałem do PZU pismo, w którym było napisane że rezygnuję z ich usług, bo mam taką możliwośc w ciągu 30dni od zakupu auta. Wszystko fajnie, wykupiłem sporo tańsze ubezpieczenie w Warcie. Wczoraj, tj. 11.09 przyszło do mnie pismo, w którym PZU wzywa mnie do zapłaty za okres rozliczeniowy od 13.06.2010 do 14.12.2010

Nie wiem o co już w tym wszystkim chodzi, nie wiem co mam zrobic. Mam taki kwitek z Poczty, że dnia 14.06 zostało wysłane to pismo do PZU. Mam nadzieje, że obejdzie się jakoś bez płacenia podwójnego OC.

Ma ktoś może jakiś pomysł, poradę w tej sprawie?

Edytowane przez vic16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wysłałeś do nich wypowiedzenie i masz na to dowody to napisz reklamacje do PZU i powinno być po temacie ;) Ważne żeby od razu to załatwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licz się data wpływu do PZU a nie data wysłania, wszystko jest zgodnie z prawem i będziesz musiał zapłacić niestety

 

P.S trzeba było faxem wysłać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tego typu pisma najbezpieczniej jest zanieść do agencji i poprosić o kopię na której napiszą datę przyjęcia pisma - wtedy oni muszą zdążyć wysłać wypowiedzenie - z reguły robią to faxem.

 

Kolega Ziewal nie ma racji - Ty masz 30 dni od dnia zakupu auta na wypowiedzenie ubezpieczenia i nie ma znaczenia to czy jest to dzień przed zakończeniem umowy czy też dzień po - 30 dni to ustawowy termin.

Fakt jest taki, że jeśli wypowiesz OC po ostatnim dniu do którego była zawarta polisa (zakładam że był to 16.06) to przedłuża się ta polisa automatycznie na kolejny rok - ale jeśli wysłałeś to wypowiedzenie np 3 dni po wygaśnięciu to ubezpieczyciel ma prawo ścigać Cię o składkę za te 3 dni. ( to też jest dyskusyjna sprawa, ponieważ sprzedający auto, zgodnie z ustawą, powinien zapewnić kupującemu 30-sto dniową ochronę i teoretycznie to on powinien zapłacić za te kilka dni)

 

Jeśli PZU ściga Cię abyś zapłacił składkę od 13.06.2010 do 14.12.2010 to wygląda mi na to, że poprzedni właściciel zawarł umowę w zeszłym roku w grudniu i zapłacił tylko jedną ratę - prawdopodobnie ścigają Cię teraz o drugą ratę - więc jeśli faktycznie wysłałeś wypowiedzenie 14.06.2010 to zakładając, że to pismo doszło np. 18.06 lub 20.06 to mają prawo ścigać Cię za te kilka dni między 16.06 do którego była opłacona składka przez poprzedniego właściciela a dniem w którym doszło do nich wypowiedzenie.

 

Jak byś miał jeszcze jakieś pytania to zapraszam na PW

 

Pozdrawiam

 

www.mojagentwaldek.pl Ubezpieczenia szyte na miarę - dla forumowiczów zawsze dorzucam coś od siebie

Edytowane przez wgorny5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro wysłałeś do nich wypowiedzenie i masz na to dowody to napisz reklamacje do PZU

Mam na to dowód w postaci kwitka z Poczty, że takiego i takiego dnia wysłałem "coś" na adres PZU. Nie mam kopii wypowiedzenia, więc wydaje mi się, że może to byc problem.

wygląda mi na to, że poprzedni właściciel zawarł umowę w zeszłym roku w grudniu i zapłacił tylko jedną ratę - prawdopodobnie ścigają Cię teraz o drugą ratę

Dokładnie tak.

 

Dziękuję bardzo za konkretne porady :)

Popróbuję coś pozałatwiac, zadzwonic do tego PZU i mam nadzieję odłożę słuchawkę z uśmiechem na twarzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności