Skocz do zawartości
Gość pannonia

lejące wtryski TDi B4- co radzicie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pannonia
Ładne zdjęcia ale na fotce nr.1 widzę przewody paliwowe owinięte izolacją,do czego to ma służyć ?,do uszczelnienia przetartych przewodów?.Jeśli są przetarte to koniecznie je wymień na nowe przezroczyste.

 

1. kontrolka działa

2. są owinięte jedynie profilaktycznie - lepiej żeby się przetarła izolacja niż przewody- jak by były przetarte to bym wymienił - takich jaj to ja nie mam w zwyczaju robić :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pannonia

zrobiłem dogrzewanie świec

- kupiłem wyłącznik czasowy z AVT za 9zł - w skepie elektronicznym

- wypiąłem przekaźnik od świec ż. i przedłużyłem jego wyprowadzenia "dużego prądu" grubym kablem, zakańczając grubymi konektorami (z blachy mosiężnej 1mm)

-zasilanie (załączanie) przekaźnika podpiąłem pod układ sterujący (czasówkę) a jej zasilanie do + od stacyjki i masę

- jednak że wyłącznik z racji panującego w nim stanu nieustabilizowanego zaraz po włączeniu + zasilania nie chciał załączać świec, dołożyłem jeszcze układ "opóźnienia załączania kolumn głośnikowych" - miałem go gdzieś w rupieciach: i EFEKT JEST TAKI:

 

przekręcam stacyjkę, po 1/2s załącza sie układ grzania i trzyma 20s, przy rozruchu układ się resetuje ( z racji spadku napięcia) i po odpaleniu grzeje jeszcze raz 20s - auto pali od razu na wszystkie cylindry i znacznie mniej kopci (3 X mniej) więc jest :hurra:

 

ale żeby było :hurra::hurra::hurra: , to jeszcze zrobię w najbliższym czasie popychacze i sprawdzę wtryski (u mechanika niestety)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności