Skocz do zawartości
Gość lopez105

gong bmw zamiast brzeczka orginalnego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lopez105

witam, mam takie pytanko podpiolem w liczniku gong od bmw w miejsce wylutowanego wczesniej glosniczka od buzera wszystko niby dziala ale jest maly szkopół a minowicie jest tam za male napiecie i gong przez to jest cichy i pytanie czy mogłbym zero wziąść z licznika /sterowanie/ a plus z innego miejsca. czy nie poleci mi dym z licznika a wtedy to wiadomo jakie koszta. dodam jeszcze ze probowałem ustalić sygnał /+/ na pinach wtyczek zielonej i niebieskiej ale poprostu nie ma, wachlowałem pół dnia drzwiami stykałem wszystkie piny i nic. znalazłem schemat wtyczek i w zielonej pin 8 miał podawać takowe zasilanie na gong ale u mnie ten pin jest wolny. prosze o jakies rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm skoro masa jest sterowaniem według Ciebie. To na chłopski rozum wystarczy Ci zwykły przekaźnik. Tylko zastanawiam się czy takie rozwiązanie ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, podepnij sie gongiem do aku (masz listwe od przekaznikow za puszka bezpiecznikow) nastepnie sterowanie z licznika na przekaznik i heja banana, sterowanie wlacza przekaznik, a ten laczy wystarczajaca moc zasilania z aku na gong ;) raptem kilka kabli, tylko sobie smietnika nie zrob, ladnie je poupinaj i zaizoluj, no i oczywiscie lutuj laczenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba by było znać dokładne parametry tych dwóch buzzerów a później kombinować ;) To nie Star żeby eksperymentować Marek.Sprawdź w jakich parametrach działały obydwa buzzery i odpowiednio to przerób bo pojęcie widzę w temacie masz skoro już zacząłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziekowal za punkcik, chetnie poslucham jak brzmi ten gong, wrzuc filmik jak mozesz na you tube i zapodaj link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no alwe tam nie ma jako takiego sterowania. gong w liczniku jest to zwykle wyjscie audio a nie +12v. tak ze nie bardzo Ci to zachula z gongiem, bo jak rozumie w miejsce głośnika wpinasz bipczek ktory potrzebuje stałego napiecia do pipczenia około 12V (zaleznie od typu) a licznik na wyjściu w granicach 0,5V - 1,65 V. zmieniałem juz kilka głosniczkow, nie mam zielonego pojęcia dlaczego padaja, pasuja bardzo ładnie ze starych słuchawek od walkmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności