Skocz do zawartości
lesio11

dziwne dzwięki w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich jestem od miesiąca szczęśliwym posiadaczem B6 z silnikiem 1,8 tsi 160 KM w dobrym wyposażeniu ( nóweczka z salonu ) i wszystko jest super z dwoma małymi wyjątkami:

1. dziwny jakby świst powietrza z prawej strony od lusterka albo od uszczelki nie mam pojęcia

2. przy V pomiędzy 40 a 50 dziwny dzwięk pochodzący od opon taki szum cyklicznie głośniejszy i cichszy

reszta perfekt ale to mnie trochę wq...wia bo w moim starym B5 takich dzwięków nie było )) spotkaliście się z czymś takim ?

przebieg minimalny bo dopiero 3000 )

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lesio11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do świstu z prawej strony, to ja też miałem taki sam problem. brak uszczelki od wewnętrznej strony. tzn, uszczelka przy samej szybie na której dodatkowo trzyma się boczek. założyłem i przestało szumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca Cię rozumiem tzn jak to brak uszczelki, auto z salonu chyba że masz na mysli to że lubi spaśc czy co ?))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy V pomiędzy 40 a 50 dziwny dzwięk pochodzący od opon taki szum cyklicznie głośniejszy i cichszy

reszta perfekt ale to mnie trochę wq...wia bo w moim starym B5 takich dzwięków nie było )) spotkaliście się z czymś takim ?

 

Przy otwartej szybie i wlasnie takiej predkości czasami coś slychac jakby syczało, szeleścilo przy kole.. Może to praca teleskopów, w sensie zawieszania? Nasze drogi nie są zbyt równe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do świstu z prawej strony, to ja też miałem taki sam problem. brak uszczelki od wewnętrznej strony. tzn, uszczelka przy samej szybie na której dodatkowo trzyma się boczek. założyłem i przestało szumieć.

Kolego napisz dokladnie, najlepiej z fotka o ktore miejsce chodzi. Sprawa byla poruszana juz na forum , ale wszyscy co mieli problem z tym szumem to jednak uznali ,ze mozna sie do tego przyzwyczaic .

Jak posiadasz do dolacz takze nr. czesci uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie praca zawieszenia to albo od opon albo z łożysk (, a co do świstu to nie po to wydałem tyle kaski żeby było gorzej niż w poprzednim pasiu, jade do serwisu niech radzą co to może być )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej uszczelki to wrzucam pdf`a ze zdjęciem oraz opisem. chodzi mi tutaj o pozycję 21. http://hotfile.com/dl/64450353/420828d/drzwi.pdf.html

Kolejną przyczyną może też być brak wytłumienia w drzwiach, czyli takiej naklejki bitumicznej wewnątrz drzwi. Ale bardzo łatwo sprawdzić, czy jest ta uszczelka wystarczy złapać za boczek drzwi u góry i poruszać nim lekko, jeżeli lata to znaczy, że nie ma uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności